Skocz do zawartości
siwyborsuk

Xperia mini pro / QWERTZ / rootowanie / zmianana softu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Powiem tak, kiedyś uwaliłem telefon, bo myślałem, że umiem wgrać androida.

Sprawa wygląda tak:

Kupiłem używany telefon Xperia mini pro. Ogólnie to nie zamienię tego telefonu na żaden inny. Tylko ma jedną wadę. Zamiast Y jest Z na klawiaturze fizycznej. W pudełku były niemieckie papiery, więc najprawdopodobniej pochodzi z niemieckiego sortu (ale na obudowie jest normalnie, qwerty). Szukam sposobu, żeby jak najszybciej rozwiązać ten problem. Znalazłem coś takiego:

Fixes

Incorrect Hardware Keyboard Layout

Open "/system/usr/keyboard-config/keyprint.xml". (you can use any file explorer with root support or terminal emulator.)

Find this line in the file: <script name="latin" keylayout="qwerty-en" />

Replace with: <script name="latin" keylayout="{your layout}" />

{your layout} can be substituted for any item in the list below:

Layouts ↓

qwertz latin-on-arabic

qwerty-en latin-on-arabic-azerty

azerty latin-on-bopomofo

qwerty-br latin-on-cyrillic

qwerty-no-dk latin-on-greek

qwerty-se-fi latin-on-hebrew

latin-on-korean

latin-on-pinyin

latin-on-thai

Reboot your phone for apply!

REMEMBER: BACKUP that original keyprint.xml first! (Copy it to somewhere on your SD)

Faktycznie, jest to całkiem prosta opcja. W linuxie się bawię, więc nie raz robiłem takie zabiegi, ale...

Trzeba mieć roota. Nie wiem dokładnie jak to się robi, sudo su nie działa, więc potrzebuję fachowej pomocy jak zrobić i nie popsuć. Nie widzę potrzeby wgrywania nowego softu, bo mam andka 4.0.4, i jakoś daje radę (poza tą klawiaturą fizyczną), ale jeżeli będzie trzeba... no cóż... W każdym razie potrzebuję najprostszej opcji.

Proszę wszystkich o pomoc

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam odblokować bootloader i wgrać CyanogenModa 9/10/10.1,z poziomu ustawień można skakać między QWERTY/QWERTZ/AZERTY/ЯВЕРТЫ czy innymi layoutami :) Jeśli nie wchodzi w grę instalacja CM'a,można zrobić to tak.Odblokować bootloader i wgrać modyfikowany kernel z AutoROOTem,wykonać to co zamieściłeś w 1szym poście i używać stocka ;)

Tutaj screen z wyboru layoutu :)

post-210248-14255729154803_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Skoro autor nie widzi potrzeby zmiany andka to po co?

Popatrz na ten wątek http://forum.android.com.pl/f627/root-dla-ics-431-587-i-gb-0-62-z-ua-yciem-narzae-dzia-e-root-najszybsza-metoda-300845/

Później zainstalować terminal emulator albo menedżer plików i zmienić layout.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Później zainstalować terminal emulator albo menedżer plików i zmienić layout.

Miałeś najlepszy pomysł.

Zrobiłem wszystko jak trzeba. Po uzyskaniu roota użyłem ES explorer. Zmieniłem uprawnienia dla z RO na RW dla katalogu /system. W linijce zawierającej "qwertz" zmieniłem na "qwerty-en". Przy okazji usunąłem sobie te śmieszne facebooki i jakieś gry systemowe.

Wielki dzięki za pomoc. Teraz już mogę normalnie pisać maile i sms, nie denerwując się co chwilę.

Pozdrawiam

Temat uznaję za zamknięty

Edytowane przez Chinchilla
    Nie cytujemy poprzedników - regulamin 4.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi