Skocz do zawartości
wolfspirit

[Milestone/Droid 3] DROM PL / drugi polski rom na D3 / Wersja 2.0 30/08/2013

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji 2.1 jest wgrana zarówno najnowsza Opera jak i najnowszy flash 11. Czy u unnych też to źle działa? Youtube powinno dobrze działać z aplikacji youtube.

Obejście problemu to instalacja innej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich...

Przyznam, ze po starcie wszystkiego na przelomie miesiecy zastanawialem sie, czy bedzie jakas kontynuacja... Niestety zabawy z wnetrznosciami systemu, pospiech, ciagle wyciaganie baterii, powyrywane zawiasy, padnieta karta sd nie pomagaly

Ale ostatecznie jestem tuz przed ostatnia prosta - zostalo wlasciwie "tylko" tlumaczenie. Testowany (ale i ciagle modyfikowany) - i od dwoch tygodni gotowy -jest juz nowy rom. Moze wpierw wymienie co ma na pokladzie i co doszlo (bo jest kilka zmian)

W sklad systemu wchodza:

- nowy launcher - prosty, lekki, chwilowo jeszcze nie po polsku - Legacy

- 3 przegladarki (Browser, UC Browser i Adrenaline) - na pewno dwie pierwsze wspieraja flasha

- Zewnetrzny Budzik/Zegarek i zewnetrzny kalendarz (aCalendar)

- zewnetrzna Galeria 3D

- dwa odtwarzacze audio - stokowy i Moto

- sa systemowe battery i data manager oraz task manager

- Aparat/Kamera a'la Atrix (z tym, ze to oryginalny stockowy z wersji 2.3.6) - dziala panorama i nagrywanie wideo (slow/fast motion)

- zewnetrzne kalkulatory - Calcularis i TechCalc (nie moge sie zdecydowac ;-P )

- prosty edytor tekstu Ted i Terminal

- znane z DROMa RadioFM, Menadzer Plikow, Latarka

- pozostal tez WifiTether

- brak jeszcze aplikacji pocztowej, ale pewnie padnie na K9

- dojedzie jeszcze pogodynka, ale nie to bylo celem wydania nowego roma wiec jeszcze nie zostala wybrana :-D. CV ze zdjeciem mozna przysylac... zadnych pogodynkow prosze :>

Wazniejsze - zmiany wzgledem stockowego

a) to co znamy z DROMA

- menu wylaczania wzbogacone o reboot i screenshot

- bateria 1% + kolista skorka

- ten sam suwak ze skrotami przydatnych aktywnosci w gornym menu (z tym, ze teraz ladnie wspolpracuje z ustawieniami - problem z jasnoscia ekranu w trybie auto rozwiazany)

- init.d (chociaz troche podrasowane)

- tethering wifi i usb (z bolem serca stwierdzilem, ze nie da sie zrobic z motki modemu wifi - szukam rozwiazania. Dziala udostepnianie polaczenia telefonicznego - zarowno po wifi jak i usb, ale brak opcji wifi->usb. Przy okazji chyba dorzuce standardowow reverse tetehering czyli komputer->telefon)

- deblur i debloth

b) nowosci

- calosc bazuje na romie Telos - 5.8.25.XT861 z domieszka komponentow srodowiska chinskiego i Atrixa 2. Android 2.3.6

- rom dwujezyczny (pojawil sie problem z obecnoscia hiszpanskiego i brakiem angielskiego w menu - rozwiazany na poziomie frameworka - z tym, ze nie da sie juz ustawic hiszpanskiego - chyba, ze po podmianie plikow korowych frameworka)

- za wyjatkiem plikow (blur-permissions-new, CMScreenshot i MMS) nie ma zadnych zapozyczen plikow z innych romow. Calosc zmian na poziomie kodu wykonana recznie

- wiecej deblura (tyle na ile sie dalo oczywiscie) - praktycznie nie pozostalo nic co mogloby (bo chciec pewnie i chce) laczyc sie z tymi uslugami.

- debloth po calosci - system jest minimalistyczny

- systemowy screenlocker (taki bardziej wspolczesny - cos a'la ten z holo) - wyswietla sterowanie dla stockowego odtwarzacza

- dzialajaca synchronizacja w pelnym zakresie (kontakty, kalendarz, maile...)

- seeder z init.d - lepszy niz ten w markecie ;)

- dpi-mod mojego autorstwa - aktualnie system pracuje na 225dpi i market w pelni dostepny :-). Przy 200dpi cos dziwnego dzieje sie z screenlockiem, a do tego juz literek nie widac ;-P. Mod calkowicie na poziomie frameworka - nie ma potrzeby, jak przy innych tego typu rozwiazaniach, instalowac specjalnej wersji sklepu czy czegokolwiek modyfikowac na komputerze - to dziala i nie zmieni tego zadna aktualizacja marketu.

- z chinskiego roma zapozyczona korekcja wielkosci czcionek (wraca do normy po resecie lub przez powrot do normalnej wielkosci)

- jest overclocking (z init.d), ale nie testowalem czy dziala - nie mialem potrzeby. Teraz bede mial chwile czasu to zobacze czy dziala

- w systemie mam jeszcze DroidFrom, ale roaming danych mozna ustawic z poziomu ustawien (i system ustawienia juz zapamieta)

- automatyczne apny - koniec z dodatkowymi aplikacjami :-)

- drobne korekty w ustawieniach w celu ich wyczyszczenia ze zbednych rzeczy (wiekszosc udalo sie wyrzucic)

- skrypty poprawiajace sprawnosc dzialania calosci (inicjalizujace srodowisko)

- sa aplikacje dla Dockow, ale ze takiego czegos nie mam to nie wiem czy dzialaja

Sa jeszcze drobne rzeczy do korekty, ale ogolnie to juz dzialajacy system, na ktorym spokojne mozna pracowac. Pierowtna wersja potrafila obsluzyc wiele aplikacji wideo, ale tez - miedzy innymi - walka o to, by obslugiwala ich wiecej doprowadzila do tego, ze straciilem caly system. Dobrze sie jednak stalo, gdyz dalo sie dzieki temu wiele rzeczy poznac i poprawic - przez co zyskal caly rom. A i ten rom dziala z kilkoma aplikacjami wideo, ktorych wczesniej uzywalem, wiec mysle, ze bedzie przynajmniej tak dobry jak poprzedni w tej kwestii

Chcialem zdazyc przed halloween, ale zapewne mi sie nie uda z powodu dodatkowych obowiazkow. Aktualny system mam zmodowany "pod moj gust", ale postaram sie by pierwsza wersja nie narzucala zbyt wiele moich upodoban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiada się ciekawie, chociaż nie spiesz się z ROMem. Lepiej przetestować go dokładnie, aby jak mi nie zdarzyły się wpadki.

PS:

DroidFroam łata błąd nietrzymania roamingu który jest w modułach telefonii Motoroli. Bład wychodzi przy wejściu w roaming i powrocie do sieci macierzystej. Roaming się sam odznacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz racje co do DroidFroam. Mam tylko pytanie - w jakich sieciach to dziala? Mi przy przejsciu w roaming z Playa na Plusa i tak to nic nie daje. Poza swoja siecia nigdy nie dzialala mi transmisja danych - od Milestona i roamingow lokalnych/miedzynarodowych po Razra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sr50ce

Ja oczywiście czekam z niecierpliwością na kolejny ROM:) ale nie ma co się śpieszyć lepiej przetestować. Co do DROM 2.1 i opery to nie wiem co jest. Nie działa jak trzeba a jeśli chodzi o aplikacje youtube...właśnie dlatego chciałem z przeglądarki filmy puszczać bo albo ja nie umiem obsługiwać tej aplikacji albo z nią jest coś nie tak.W DROmie 2.0 ten sam problem jest dlatego tam oglądam youtuba z przeglądarki właśnie. Dla przykładu uruchamiam aplikację w szukajce wpisuję co mnie interesuję np pingu babysitter(siostrzenica to uwielbia :)) i czekam aż filmy się załadują no i jest ok oglądam. Po obejrzeniu wpisuje coś innego w szukajce bądź używam podpowiedzi z tego co już oglądałem i daje szukaj a tu...ciągle pingu baby sitter... mogę wpisywać co chce a tu ciągle wyszykuje słowa które wpisałem pierwsze po uruchomieniu youtuba no może raz na jakiś czas załapie ale dużo szybciej jest wyjście z aplikacji i uruchomienie od nowa..i tak w koło. Mało tego jak np przeleci 6,10 czy więcej sekund jakiegoś filmu i chce go odtworzyć od początku żeby komuś pokazać to ciężko jest tak cofnąć żebym mógł od 00:00 zacząć oglądać i muszę po 5 razy próbować. I zdarza się też że jak wpisuje coś co szukam i mimo że jest popularne właśnie jak ten pingu to zamiast ułożyć się na początku listy to jest na końcu i muszę wszystko przewinąć a to trochę trwa a dziecko się niecierpliwi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Treton.

W Dromie 2.0 i 2.1 DroidFroam trzyma idealnie, bo podrozujac i w miejscach slabego zasiegu wchodzi mi nieustannie w roaming. Jestem w Play. Transmisja danych trzyma idealnie. Z tego co czytalem na forach blad roamingu powoduja te moduly ktore sa tu wywalone, a Ty pownie dodales czyli datamanager. W Verizonie i WROMie ciagle klikanie w odznaczone okienko data roaming doprowadzalo mnie do pasji.

Sr50ce

Mozesz pomoc w tworzeniu i usuwaniu bledow DROMa i przetestowac rozne przegladarki rowniez z Youtube. Najlepsza z nich zajmie byc moze miejsce Opery. Ja niestety wyczerpalem limit transmisji danych na ten miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Treton.

W Dromie 2.0 i 2.1 DroidFroam trzyma idealnie, bo podrozujac i w miejscach slabego zasiegu wchodzi mi nieustannie w roaming. Jestem w Play. Transmisja danych trzyma idealnie. Z tego co czytalem na forach blad roamingu powoduja te moduly ktore sa tu wywalone, a Ty pownie dodales czyli datamanager. W Verizonie i WROMie ciagle klikanie w odznaczone okienko data roaming doprowadzalo mnie do pasji.

Nie zrozumielismy sie. Ale w sumie to naprowadzilo mnie na rozwiazania... Po pierwsze nie mialem WCALE data roamingu gdyz w uslugach playa wlaczylem blokade danych poza pakietami taniego internetu. Teraz juz w roamingu mam transmisje pakietowa (blokada na poziomie ustawien z karty sim/operatora).

Po drugie - z tym wywalaniem miales racje i rozumiem rozdraznienie z ciaglego klikania w opcjach :-). Niemniej - siedzac teraz chwilke przejrzalem kody aplikacji i zmodyfikowalem swoj rom - u mnie juz nie wywala data roamingu przy przejsciu z play na plus i z plusa na play. Gdy wroce do siebie (czyli za jakies 30min) bede mial okazje to przetestowac na zywo - wpadajac w obszar roamingu Plusa.

I tak - mam Datamanagera z wszystkimi licznikami i quotami wlaczonego (troche tylko zmienilem kod aplikacji, by dr dzialal jak chce i by wyswietlalo mi to co chce (bez zadnych zakladek social apps, ktorych to juz w systemie nie ma)

Pol godziny pozniej...

"Mod" dziala... papa droidfroam :-)

Edytowane przez trethon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super ze prace ida do przodu, w wersi 2.0 ktora caly czas uzywam przestala mi dzialac przednia kamerka a dzialala wczesnoej. Tel zawiesza i wywala z aparatu ;(

Wysłane z mojego DROID3 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wydaje mi sie, by to mialo cos wspolnego z romem. Z mojego doswiadczenia to ma zwiazek z tasiemka aparatu. Rozbieralem motke juz wiele razy i wiem, ze akurat tasiemki to lubia nie stykac jak nalezy (najgorsze sa te od ekranu i od przyciskow fizycznych, gdyz umieszczone sa od spodu plyty i trzeba troche gimnastyki, by je zamontowac dobrze).

Tasiemka aparatu jest stosunkowo latwo dostepna wiec mozna ja zdjac, sprawdzic styki i ponownie osadzic (dodatkowo mozna na nia nalepic kawalek cienkiej izolacji - takiej gabczastej, jak ta do okna - by lepiej dociskalo)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpal inny ROM lub fabryczny Verizon. Od razu będzie wiadomo hardware czy software. W moim innym telefonie z Windows - Omnia Pro uszkodzenie taśmy do przedniej kamery powodowało wywalanie całego aparatu.

Jeżeli hardware jest dobry przejdź na bardziej dopracowany i szybszy 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi