Skocz do zawartości
wolfspirit

[Milestone/Droid 3] DROM PL / drugi polski rom na D3 / Wersja 2.0 30/08/2013

Rekomendowane odpowiedzi

Troche roboty. Trzeba wypakowac z pliku apk instalki opery biblioteki z katalogu chyba lib i podmienic je w katalogu lib systemu.

Mozesz tez sprobowac wrzucic starsza wersje opery z Drom 2.0. Powinna zadzialac i sciagnie sie update do nowszej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kopia z 2.0 dala rade ;) thx oczywiscie od razu wymusila sobie update;)

Wysłane z mojego DROID3 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponizej kilka screenow mojego romu. Zaszlo kilka zmian - lepszych badz gorszych. Wylecial DensityMod225, gdyz przestal dzialac jak powinien - po wprowadzeniu modu Backlight :/. Teraz funkcjonuje tu jedynie szczatkowo jako hack - dziala, ale trzeba postepowac zgodnie z instrukcjami, by market tez dzialal. Jak widac pojawil sie (sam nie wiem kiedy ;-) "mod" opcji modemu przez USB.

Niestety to nie jest "najnowsza wersja" - wina usterek zwiazanych z Aparatem. Do tej pory nie byl tez testowany overclocking. Brakuje jeszcze kilku skryptow, ktore po instalacji ladnie skoryguja wszystkie uprawnienia. Czesc tlumaczen juz jest (niestety nie w tej wersji romu). Dziala odtwarzanie filmow, z ktorymi mialem problem na Dromie, aparat tez lepiej wspolpracuje z wieksza liczba apek (jak Videomania, VideoFX, Videocam Illusion...). Aktualnie pracuje nad stabilnoscia, gdyz zdaza mu sie przeladowac, jesli jakis proces sie za bardzo rozpanoszy. Coz dodac wiecej... kiedys bedzie gotowy :-)

post-13400-1425573391466_thumb.jpg

Edytowane przez trethon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiada sie fajnie. Ja po porownaniu D3 i D4 (mam oba) pozostane chyba przy D4 i sprobuje zrobic nowy polski system na ten telefon.

Trethon - cROM wyglada bardzo obiecujaco. Co to za pogodynka? Jak mozna zrobic polprzezroczystosc belki powiadomien w DROMie? Czy moglbys podeslac nowy apk z taka belka? Na odchodne zostawilbym wersje finalna 2.2 z drobnymi zmianami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jeżeli chodzi o D4 to jest jeden Włoch który zrobił patch multilang który ma tylko 11MB.

Ma też wersje full ale za 10 euro dotacji

Tu jest jego blog

Mentor's Rom: Rom modificata per il Motorola Droid 4 | Internauta37

Wolf może by udało się zrobić coś w tym stylu to nie trzeba by instalować całego systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest szansa, żeby 4.1 działał na droidzie 3 bez problemów z aparatem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99
    jest szansa, żeby 4.1 działał na droidzie 3 bez problemów z aparatem?

Na pewno nie, jedyna osoba ktora byla szansa czyli Hashcode przerwal prace nad min. D3 (gdzie probowal przez ponad chyba rok uzyskac poprawne dzialanie kamery)

Ale z bardziej optymistycznych wieści szybciej moze ktos cos wymodzi z KitKat'em gdzie jest juz np na motorole Defy+ (telefon ma juz 4 lata i 512ramu) i wszystko smiga, jedynie jeszcze cos z BT jest jakis maly problem. Moze ktos porta zarzuci na D3 bo na Hash'a juz chyba nie ma co liczyc.

Jesli chodzi o Droid'a 4 to jest full dzialajacy CyanogenMod, to nie wiem czy jest sens wypuszczania romu polskiego na D4 (i jest tak jak pisal kafel1969 spolszczenie do oryginalnego softu)

pozdr

Edytowane przez niko99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak: mnie cyjan zmęczył wiecznymi poprawkami już od czasu MM1

Teraz mam stocka ze spolszczeniem od mentora.System zainstalowany w marcu jak wyszedł 4.1.2 i nie pamiętam żeby telefon mi się kiedykolwiek zawiesił, a mam zainstalowane prawie 100 różnych apek mniej lub bardziej potrzebnych.

Dosyć często wpinam go do Lapdocka i to też nie robi na nim wrażenia

Bateria wytrzymuje ok.2 dni chyba że gram w NFS albo używam nawigacji

Ale mam go już rok i powoli nachodzą mnie myśli o zmianie tylko jeszcze nie ma na co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja tez mysle o spolszczonym i oczyszczonym stocku zrobionym pod GSM. Analogicznie jak DROM.

Niestety D4 jest chyba ostatnim sensownym sliderem na rynku. Wszystko idzie w kierunku plastikowych dotykowcow.

BTW

Dzis przywrocilem moj D3 do pelnej funkcjonalnosci - wymienilem peknieta tasme. Mam na czesci D3 na sprzedaz. Do pozyskania wszystko z wyjatkiem tasmy i plyty glownej ktora ma niedzialajace ladowanie USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi