Skocz do zawartości
wolfspirit

[Milestone/Droid 3] DROM PL / drugi polski rom na D3 / Wersja 2.0 30/08/2013

Rekomendowane odpowiedzi

Wolfspirit - pogodynka to Android Weather 3.5.5 (to byla kiedys moja propozycja do DROMA). Jesli chodzi o przezroczystosc - to niestety juz wbudowany element tego romu ( tracer w statusbar ).

Z nowinek - "Phone as modem" to tylko nic znaczaca opcja - ostatecznie ja wylaczylem. Tethering po USB zalatwilem innaczej... i teraz na 100% dziala (wlasciwie nawet w tej chwili). Tlumaczenie ruszylo z miejsca i - jesli pozwola na to inne obowiazki - do konca miesiaca ten rom bedzie gotowy. Dla smaku dorzuce screeny ze zmnodyfikowanym telefonem

post-13400-14255734156657_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siema !

Nie zakładałem nowego tematu gdyż widzę, że główna dyskusja o trójce toczy się tutaj. Chicałem zapytać czy możlwa jest instalacja windowsa na tym telefonie? i czy wtedy programy będą normalnie działały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siema !

Nie zakładałem nowego tematu gdyż widzę, że główna dyskusja o trójce toczy się tutaj. Chicałem zapytać czy możlwa jest instalacja windowsa na tym telefonie? i czy wtedy programy będą normalnie działały?

Wersja krotka odpowiedzi: Nie.

Ludzie tu robia rozne rzeczy zmieniajac to, co dala nam Motorola i Google, ale tak ekstremalnych poczynan nikt nie probowal (i to w momencie, gdy z portowaniem androida 4.x sa problemy)... To cos jak wyslac slonia w butelce po winie wypchanej pierzem i owinietej w folie spozywcza na ksiezyce Jowisza w celach kolonizacji i uprawy batatow.

NIe wiem czy ktokolwiek probowal to w ta strone. Na HTC z windowsem 6.5 dalo sie androida postawic, ale nie slyszalem, by ktos zrobil cos takiego w druga strone. Oczywiscie caly czas mowa o wersjach mobile windowsa - o wersji x86 nawet nie ma cienia szan na port. juz pedzej postawisz ubuntu i odpalisz wine.

Zeby nie bylo - nie nabijam sie z takiego pomyslu czy tez nie staje murem za jedynym slusznym systemem ;-). Zwyczajnie - to cos nieosiagalnego z uwagi na brak kodu WM czy architekture systemu/sprzetu Motoroli (jak np. obejsc podpisany przez Motke bootloader?).

podobny problem poruszano tu:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625554

Edytowane przez trethon
    uzupelnienie o link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

luknij ten filmik:

Ja widziałem jak gościu zainstalował na milestone 1 win 98 :)

łap tu linka :)

Edytowane przez DespKaMRaT
    bład

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luknij ten filmik:

Ja widziałem jak gościu zainstalował na milestone 1 win 98 :)

łap tu linka :)

Witaj,

Nazwa wprowadzila Cie w blad. "Milestone" czyli kamien milowy to oznaczenie kolejnych wersji rozwojowych, gdzie roznice i osiagniecia w porownaniu do poprzednich wersji sa znaczace. Wtedy stawiasz ten "milestone". Zobacz np. romy androida 4 robione przez AOKA (AOKP.co: solana) - tez masz Mileston 1 i Milestone 2, a pomiedzy nightly builds (mimo, ze wszystko - w dalszym ciagu - to solana czyli romy Droida/Milestone 3)

A co do drugiego filmiku - to stara sztuczka z prekompilowanym QEMU dla Arma :-). Wirtualizacja -tutaj to tylko "concept of proof" nie majacy zadnego zastosowania. Win95/98 uruchomisz, uruchomiono nawet w Limbo WindowsaXP, ale zadne z tych srodowisk nie nadaja sie do pracy. Jesli juz to probowalbym zabaw w QEMU z MenuetOS (MenuetOS: zobacz, co może system operacyjny mieszczący się na jednej dyskietce - dobreprogramy) - to moze byc duzo ciekawsze doswiadczenie

Dodam tylko, ze w 1997 na Amidze 1200 z prockiem MC68040/40Mhz w PCTasku tez zainstalowalem i odpalilem Win95 (inna sprawa, ze reakcja na klikniecie przyciskiem myszy wynosila cos w przedziale 15-20 sekund)

Czytajac Twoje zapytanie sadzilem, ze chodzi tobie o natywne srodowisko.

Edytowane przez trethon
    literowki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji DROMA 2.1 juz nie widze nic do ulepszenia i dalszy rozwoj systemu zostawiam Trethonowi. Obecnie pracuje nad polskim romem do D4 i tez jest w mocno zaawansowanej fazie. Niko jezeli tu zagladasz przydalaby sie pomoc w testach i rekomplilacji kilku aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

wolfspirit jestem jestem, tylko niestety nie mam juz D4 tylko Photon'a ale jak bedziesz potrzebowal rozwalic jakas apke i poskladac ja to daj znaka i pomoge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowalem ten drom i Ciągle pokazuje mi błąd com.google.process.gapps został niespodziewanie zatrzymany. kilkam wymuś zatrzymanie a to w koło macieju ;/ co jest?

---------- Post dołączono 22-11-13 o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano 21-11-13 o 21:38 ----------

Po 3 inatalacji dziala normalnie :) jestem zadowolony :) mozna jakos wesprzec tworcow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne że wyskakiwałe ten komunikat. U mnie nie wystąpił.

Cieszę się że ROM się podoba. Jako twórce można mnie wesprzeć dobrym słowem pochwały :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest jeszcze jeden problem, który nie występował na androdzie 4.0.3 a mianowicie smartfon gubi zasięg i się resetuje co chwilę do momentu odnalezienia go, nie wiem czy to normalne ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi