Skocz do zawartości
wolfspirit

[Milestone/Droid 3] DROM PL / drugi polski rom na D3 / Wersja 2.0 30/08/2013

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie trzyma zasieg bardzo dobrze i rzadko gubi. Inni tez nie zglaszali takiego problemu. Ktos ma jeszcze problemy z zasiegiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie chyba nie... u mnie dziala normalnie, przynajmniej ja nic nie zauwazylem.

Wysłane z mojego DROID3 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thotem

Mi tez zadko gubi zasieg. Czesciej gubi transmisje danych. Najczesciej kiedy caly dzien i noc jestem na wifi. Pomaga mi wtedy tryb samolotowy, albo rundka metrem.

Naskrobane na mojej cudownej klawiaturze fizycznej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkrótce będzie niespodzianka. Nowy, spolszczony i (raczej) w pełni działający ROM na ICS 4.0.4 do testów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wkrótce będzie niespodzianka. Nowy, spolszczony i (raczej) w pełni działający ROM na ICS 4.0.4 do testów :)

Fajnie :-). Steel Droid 5.6 byl moim pierwszym romem na D3. Niestety brak mozliwosci nagrywania filmow sprawil, ze nie zabawilem z nim jakos dlugo. Ale tak czy inaczej - kolejny polski rom to raczej dobra rzecz. Zawsze jest wybow (rozumiem, ze nie wszystkim moze zalezec na nagrywaniu wideo telefonem :-P).

Moj rom jest juz gotowy - zostaly do przetlumaczenia juz tylko aplikacje na litere P i kilka na S :-). Ostatnio 90% czasu pracy z tym romem to tylko tlumaczenia, ktore po czasie wychodza bokiem. Zapewne beda literowki i wpadki, ale tak juz jest, gdy robi sie takie rzeczy w pojedynke.

Dziala stabilnie, nie potrzebuje zadnych dodatkowych apek do APNow czy Roamingu, do tego ladnie instaluje sie w pamieci urzadzenia i ostatecznie mozna z niego korzystac rezygnujac z bootstrapa - zyskujac przestrzen w pamieci urzadzenia.

Zatem juz za tydzien - ostatni (polski, ale chyba juz nie tylko) z lini 2.3.x rom cROM 2.3.6 - mam nadzieej,z e stabilny i funkcjonalny. Jeszcze tylko musze dojsc do tego, jak zbudowac paczke... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROM ICS już wystawiony. Faktycznie nie nagrywa filmów.

Pomimo że D3 ma według mnie najlepszą klawiaturę na rynku migruję w kierunku D4 lub Photona Q.

Wadami tych telefonów są niewymienne baterie i konieczność instalowania slotu SIM na płycie w przypadku Photona :(

Niestety D3 utknął chyba na wieki z Androidem GB i tak już zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.....a nie lepiej jest przenieść na D3 Android'a w wersji 4.4? Samo Google twierdzi, że jest zdecydowana poprawa w płynności całego systemu na telefonach o pamięci 512MB?

Bardzo żałuję utraty D3-jki! Gdyby nie problemy z USB w życiu bym tego telefonu nie sprzedał! Ech!:|

P.S. "wolfspirit" - Jak tam mój telefon? Dowiedziałeś się dlaczego uwalone było gniazdo USB? No i najważniejsze, czy telefon się przydał?:)

P.S.2 Polecam tekst o pożegnaniu telefonów z fizyczną klawiaturą QWERTY -> I come not to praise QWERTY, but to bury it | The Verge

Szkoda, że całość po angielsku.:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można raczej zapomnieć o w pełni działającym D3 na Androidzie 4.4 skoro nigdy nie powstał żaden w 100% działąjący ICS.

Twój telefon jest w stanie rozkłądu. Stał się dawcą taśmy :). Reszta części do zbycia.

Prawdopodobnie także do zbycia będzie wkrótce mój D3 w bardzo dobrym stanie. Moge dorzucić zestaw częsci zamiennych ;), 3 baterie, folie na wyświetlacz, oraz holster ochronny Motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thotem

Jak dobrze pamiętam problemem jest to, że motorola nie wypuściła sterownika do aparatu na modele z 512mb ram na wersje Androida o jądrze 3.0 i wyżej... Jedynym wyjściem z tej sytuacji byłby odblokowany bootloader... wtedy napewno mielibyśmy w pełni działajacego 4.2 jak na 3 letnim modelu Defy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To juz chyba koniec wpisow tutaj. Rom jest gotowy... kilka drobnych tlumaczen przyjdzie z aktualizacjami aplikacji - wszystko co umiescilem w romie dostanie tlumaczenia w paczkach od autorow (o ile je skoncze i nie bedzie oporow, by je zamiescic woficjalnych aplikacjach google play).

Rom niestety nie do konca dziala tak jak bym tego chcial, dlatego beda dwie wersje - jedna z hackiem 220DPI i raczej niespecjalnym, ale dzialajacym aparatem oraz druga - ze standardowym DPI i standardowym aparatem. W zasadzie moglbym umiescic aparat CameraISC albo lgCamera, gdyz oba sa dobre, ale z uwagi na to, ze posiadaja platne odpowiedniki nie bede wprowadzal dwuznacznosci.

Doszedl kompas, gdyz mi sie spodobal :-)

post-13400-14255735038227_thumb.png

Pozostaje tylko kwestia przygotowania paczki - to moj pierwszy rom i nie za bardzo wiem, jak sie zabrac za to, by zachowac wszystkie uprawnienia i linki. Premiera w przyszlym tygodniu (jak nic wiecej nie wyskoczy :-P)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi