Skocz do zawartości
master_85

Białe podświetlenie na krawędziach ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post, więc wypadałoby się przywitać. A zatem witam wszystkich użytkowników :)

Otóż mój problem polega na tym, że na krawędziach ekranu podświetlenie jest takie białe, na pozostałej części ekranu wszystko jest w porządku. Widać to najbardziej, gdy tablet wyświetla czarny obraz. Czy jest to normalne? Czy wy też tak macie?

Edytowane przez master_85
    Zmiana z "robi się" na "jest"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest wada ekranu tzw.Backlight Bleeding jeżeli jest to widoczne w normalnym użytkowaniu to oddaj sprzęt!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzętu do serwisu oddać nie mogę, bo nie spełniam kilku warunków gwarancji. Nie można tego jakoś samemu naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie masz gwarancji to znajdź gdzieś w google jak i czy jest mozliwe rozłożenie Twojego tabletu(o ile masz do tego smykalke) i jeżeli tak to pobaw się mocowaniem ekranu do ramy,ale delikatnie np:srubkami o ile to jest możliwe w twoim tablecie!Ja miałem takie problemy w czterech nexusach 7(2012) tam zabawa z mocowaniem ekranu trochę łagodziła nierówne podświetlenie ale nie do końca,wiec dalem sobie spokój.Żeby zminimalizować nierówne podświetlenie zmnijsz jasność ekranu zwłaszcza w nocy,dzięki temu nie będzie to tak uciążliwe

---------- Post dołączono o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Poszukaj swojego modelu na ifixit.com(Teardown)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    znajdź gdzieś w google jak i czy jest mozliwe rozłożenie Twojego tabletu(o ile masz do tego smykalke) i jeżeli tak to pobaw się mocowaniem ekranu do ramy,ale delikatnie np:srubkami o ile to jest możliwe w twoim tablecie

Nie mam do tego smykałki, dlatego ten pomysł odpada.

Poszukaj swojego modelu na ifixit.com(Teardown)

Na tej stronie w ogóle nie ma tabletów GoClever.

No cóż, skoro nie ma innej możliwości naprawy, tylko zabawa z mocowaniem ekranu (a tego nie potrafię), to dam sobie spokój i będę z tą wadą jakoś żył. To białe podświetlenie i tak jest najbardziej widoczne w ciemności, a tabletu używam najczęściej w dzień, więc jakoś dam radę. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi