Skocz do zawartości
bodek73

Wybrana sieć jest niedostępna...

Rekomendowane odpowiedzi

cenioo

A czy do Ciebie można się dodzwonić? Sprawdź w ustawieniach połączeń czy nie masz ustawionych jakichś blokad połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, nic nie pomogło. Zdjąłem simlocka, wgrałem nowego, czystego androida i nic. Nie mogę zadzwonić ani do mnie nie można się dodzwonić:'( Nie wiem dlaczego wybrana sieć jest niedostępna... Włożyłem kartę z play i dane w roamingu działają, Internet chodzi ale nadal nie mogę zadzwonić. Czy to możliwe, że telefon może być zablokowany dlatego, że jest kradziony/zagubiony? Jeśli tak, to dlaczego internet działa?'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę,że nie ma rady na mój problem. Dzięki dla tych, którzy próbowali pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Możemy jeszcze powalczyć jeśli chcesz. :E

Rozumiem że testowałeś na kartach dwóch rożnych operatorów i jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzeję kotleta o ile jeszcze ktoś to czyta.

Na Androidzie 5.1 z telefonu praktycznie nie dało się korzystać. Notorycznie nie dało się z niego zadzwonić (wyświetlał się ten komunikat co w temacie), a jeżeli już się udało to po chwili gubił zasięg i kicha. Wtedy przeważnie na pasku sygnału pojawiają się przeważnie 4 kreski.
    Oczywiście w drugą stronę dzieje się podobnie. Nikt nie może się dodzwonić, a jeśli już się uda to za chwilę zrywa.
    Zrobiłem downgrade do 4.4.4 i problem praktycznie zanikł do momentu kiedy zacząłem instalować różne aplikacje (Fb, messenger, Snapchat, Yanosik, apka bankowa, Whatsapp i booksy). Wtedy problem powrócił.
    Nie działa też LTE
    Jest to moja druga Z-etka. Z pierwszą nie było takich kłopotów. Działało LTE, można było prowadzić normalne rozmowy ITD. Przy pierwszej miałem CHYBA Jelly Beana i zastanawiam się nad kolejnym downgradem o ile znajdę soft. Tylko czy w ogóle jest sens?

Aktualnie używana miała wymieniane gniazdo SIM i się zastanawiam czy może to mieć jakiś wpływ na utrzymanie zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi