Skocz do zawartości
Gregs

Uruchomienie ukrytych funkcji w ROM-ach Samsunga

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

Nie wiadomo czemu Samsung blokuje pewne przydatne funkcje w swoich telefonach.

Ale możemy włączyć niektóre funkcje, które Samsung postanowił wyłączyć domyślnie dla danego kraju.

Funkcje te można znaleźć w: system/csc/feature.xml

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że w ROM-ach ich telefonów nie ma feature.xml . Jeżeli w sofcie telefonu nie ma feature.xml można spróbować dodawania kodu: system/csc/others.xml

Aby móc dodawać własne kody do feature.xml lub others.xml oczywiście telefon musi mieć roota.

Kody wpisujemy za pomocą Root Explorera nadając mu uprawnienia R/O. Możemy użyć też innego edytora tekstu (np. za pomocą Es File Explorer) ale po modyfikacji musimy nadać uprawnienia (permissions) modyfikowanemu plikowi .xml takie jakie były przed modyfikacją (rw-r--r--)
Przytrzymujemy dłużej palcem na feature.xml (lub others.xml). Po otwarciu okna kontekstowego klikamy na: Open in Text Editor. Ustawiamy kursor między kodami: <FeatureSet> i </ FeatureSet>.
Najlepiej na samym dole, na końcu linijki poprzedzającej </ FeatureSet>
klikamy enter i od początku linijki wpisujemy nasz kod (w kodzie nie ma żadnych spacji).

Przykład:

<FeatureSet>
<CscFeature_XXX>TRUE</CscFeature_XXX>
<[B][COLOR="#B22222"]Tu jest nasz kod, który wpisujemy między tymi tagami[/COLOR][/B]>
</FeatureSet>
</SamsungMobileFeature>

Należy upewnić się , że wszystkie kody są przed
</ FeatureSet> i </ SamsungMobileFeature> (kończącymi tagami)

Po dodaniu linii do istniejącego pliku przy użyciu Root Explorera klikamy na przycisk Menu i klikamy na: Save & Exit. Zmiany zostaną zapisane i utworzona zostaje zapasowa kopia pliku .xml przed edycją jako: feature.xml.bak lub others.xml.bak
Sprawdzamy czy uprawnienia (permissions) są takie jak przed edycją (rw-r--r--). Opuszczamy Root Eksplorera. Wykonujemy restart telefonu i cieszymy się nowymi funkcjami naszego telefonu, które Samsung nam zablokował.

Tu jest kilka zablokowanych funkcji przez Samsunga, które odblokowujemy dodając linijki do: feature.xml (jak u kogoś nie ma feature.xml), to dodajemy linijki do others.xml

Dodawanie opcji włącz/wyłącz dźwięk migawki w menu/ustawienia aparatu fotograficznego
<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

Umożliwia odbieranie i wysyłanie wiadomości MMS z wyłączoną transmisją danych w telefonie
<CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Dodawanie przycisku- Zamknij przeglądarkę, w menu stockowej przeglądarki internetowej
<CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>

Dodaje okno potwierdzenia wyłączenia stockowej przeglądarki internetowej
<CscFeature_Web_EnablePromptToExit>true</CscFeature_Web_EnablePromptToExit>

Nie limitowane łączenie kontaktów (usuwa limit 5 kontaktów połączonych)
<CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>999</CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>
Liczbę 999 możemy zmienić na dowolną tworząc limit połączonych kontaktów

Możliwość prowadzenia rozmowy przez telefon przy włączonej kamerze
<CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall></CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall>

Pozwala dodać w menu wiadomości opcję zmiany podglądu wiadomości z konwersacji na katalog (podział na: Skrzynka odbiorcza, Wysłane, Skrzynka nadawcza, Wersja robocza, WAP Push)
<CscFeature_Message_EnableFolderView>true</CscFeature_Message_EnableFolderView>

Pozwala po utworzeniu wiadomości i przyciśnięciu przycisku Menu wybrać opcję wysłania wiadomości później w wybranym czasie
<CscFeature_Message_EnableScheduledMessage>true</CscFeature_Message_EnableScheduledMessage>
<CscFeature_Message_EnableScheduledMsgBox>true</CscFeature_Message_EnableScheduledMsgBox>

Dodawanie symboli do przycisków klawiatury Samsunga
<CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>en_GB;en_US;az;ca;cs;da;de;et;es;eu;el;fr;ga;gl;ka;hr;it;is;kk;lv;lt;hu;
nb;nl;pl;pt;ru;ro;fi;sr;sk;sl;sv;tr;uk;ko;hy;bg;ar;fa;ur;iw;ja;th;vi;zh;uz;in;mk;ms</CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>

post-70452-1425572932511_thumb.png

Dla użytkowników telefonów z NFC
Po włączeniu NFC na belce powiadomień pokazuje się ikonka NFC "N"

<CscFeature_NFC_StatusBarIconType>DEFAULT</CscFeature_NFC_StatusBarIconType>

Jest jeszcze mnóstwo innych, bardziej i mniej przydatnych funkcji, które można uruchomić kodami. Z powodu braku czasu podałem tylko niektóre i według mnie bardziej przydatne.
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do szukania, testowania i wrzucania na forum innych kodów odblokowujących ukryte funkcje w ROM-ach Samsunga. Kody działają na większości telefonów z serii Galaxy (SGS2, SGS3, SGS4, SGN, SGN2 i innych)

Po zakończeniu edycji i nadaniu uprawnień edytowanemu plikowi trzeba wykonać restart telefonu, aby zmiany się uaktywniły. Edytowane przez jeronimo
aktualizacja
  • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arczi184

Sprawdziłem i widzę, że wszystko działa tak jak piszesz ale zapomniałeśdodać że te opcje są zablokowane ponieważ po odblokowaniu są NIE STABILNE. np.:ustawiająć wiadommości jako folder odebrane i przewijanie w dół (około 126sms) powoduję zatrzymanie aplikacji i wyrzucenie z niej. Dodatkowo zauważyłem że przed modyfikacją wiadomości się otwierały bardzo szybko a teraz muli zanim otworzy i to za karzdym razem gdy wchodzimy. Ciekawy jestem jakie jeszcze opcje znajdziecie ale jeśli będą nie stabilne lub zwalniały fona to chętnych na tą operację będzie nie wiele

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy te kody nie są zawarte w aplikacji Note II Hidden Settings która działa na SGSII

jeżeli tak to chyba lepiej korzystać z tej aplikacji dostępnej w Google Play niż grzebać w plikach ryzykować że coś źle wpiszemy i uwalimy telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HHZ

Uwalić telefon? To zrób kopię pliku i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emil92

Ściągnąłem apke o której mowił tomahawk i rzeczywiście działa...to lepszy sposób bo szybszy i pewniejszy ;)

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
opcje są zablokowane ponieważ po odblokowaniu są NIE STABILNE

Ja mam ten kod zainstalowany i nie robi FC. Co do przewijania, to rzeczywiście przy szybkim przewijaniu np. skrzynki odbiorczej są lekkie przycięcia, ale jest to prawdopodobnie spowodowane powolnym przetwarzaniem przez procesor.

Czy po powrocie do opcji "Widok rozmowy" też masz przycinki i FC?

@tomahawk5000

Ta aplikacja robi to samo co wpisywanie ręczne, tak samo tworzy kody w feature.xml i też "grzebie w plikach" :) i ma niestabilne funkcje (nawet na SGN2, dla którego jest dedykowana), chociażby włączenie zasilania przed alarmem (ta funkcja nie działa). Poza tym te kody są znane od zeszłego roku i używam ich zanim powstała aplikacja, a autor Note II Hidden Settings zebrał je i utworzył (poniekąd bardzo przydatną) aplikację.

Poza tym apka ma małą ilość funkcji do odblokowania. Ja znalazłem około 700 kodów do wpisywania (ze zrozumiałych względów nie jestem w stanie ich przetestować). Prawdopodobnie część z nich jest niepotrzebna, dubluje już uruchomione funkcje, a może i nie stabilna.

Co do uwalenia telefonu, to szanse są minimalne (nawet równe zeru). Po błędnym wpisaniu kodu po prostu nie działa. Zawsze można go usunąć lub zedytować. Pliki .xml są plikami otwierającymi funkcje, a nie tworzącymi je. Poza tym po ręcznym wpisaniu automatycznie jest tworzona kopia zapasowa pliku przed edycją. Zawsze możemy usunąć błędnie zedytowany plik .xml i po zmianie rozszerzenia zapasowego pliku .xml.bak na .xml przywrócić do stanu pierwotnego.

Z tego co zauważyłem aplikacja Note II Hidden Settings nie ma bardzo przydatnej funkcji odbierania MMS-ów przy wyłączonej transmisji danych.

Poza tym jak zauważyłem aplikacja pobiera uprawnienia SU z dużej ilości plików systemowych i aby odblokować jedną funkcję chyba lepiej jest wpisać kod, a nie instalować całą apkę. Chociaż jest może wygodniej użyć apki. Ale ja jak "chcę się napić piwa nie kupuję całego browaru".

Dlatego zachęcam zainteresowanych do szukania, testowania i zgłaszania przydatnych kodów odblokowujących.

Edytowane przez Gregs
literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która opcja w tej aplikacji odpowiada za funkcje wysyłania i odbierania MMS bez włączonej transmisji danych??

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs
Umożliwia odbieranie i wysyłanie wiadomości z wyłączoną transmisją danych w telefonie

Druga.

Przy czym włącza transmisję na moment wysyłania. Pobierana jest opłata za MMS-a i transfer potrzebny do wysyłania MMS-a. Odbieranie nie pobiera opłat. Może być "zerowe", ale aktywne konto.

Poprawione w pierwszym poście.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit:A z poziomu Aplikacji podanej wyżej da się tą funckje uruchomić ??

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez czysty76
poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Można :)KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi