Skocz do zawartości
Gregs

MOD Uruchomienie ukrytych funkcji w ROM-ach Samsunga

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem wg instrukcji na stocku i działa. Niektórzy piszą że z tymi mmsami jest tak że dane mobilne włączają sie w momencie wysyłania mmsa a później się wyłączają a to nie prawda, nawet kilobajta nie zeżre.

Co prawda mam inny telefon, ale odpowiem w tym temacie:

Wszystko zadziałało.

Nie wiem, czy zżera dane z pakietu ale przy wysyłaniu MMS na 100% u mnie na chwilę pojawiła się ikonka "4G" (mam LTE), więc sądzę, że powinno nabijać dane - bo niby czemu nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę sprostować poprzednia moją wypowiedź, zainstalowałem zewnętrzną apk do mierzenia wykorzystania danych, wyłączyłem internet, dane mobilne, wyzerowałem liczniki danych i wysłałem sam do siebie mmsa. efekt taki że zużyło 100 KB danych w momencie wysłania i odbierania. nie podświetliła się ikona włączonego pakietu czyli tak jakby byl wyłączony internet, a dane zostały pobrane nie pamiętam dokładnie ale jak ostatni raz to sprawdzałem czyli kilka miesięcy temu wydawało mi się ze tą samą metodą próbowałem i nic nie pobierało danych, ale chyba się myliłem, zwracam honor wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykorzystałem dwa kody: na MMS-y bez włączonych danych komórkowych i na dodanie przycisku Zamknij przeglądarkę w stockowej przeglądarce internet. Oba działają. Trochę mi zeszło, ale się udało;)

Jest tylko jedna "komplikacja" - po dodaniu kodu na MMS-y teraz po każdym włączeniu/restarcie smartfon uruchamia się z włączonymi danymi komórkowymi. Ktoś ma pomysł na obejście tego?

SGSII i najnowszy niebrandowany Android 4.1.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Niestety masz rację.

Odpowiada za to wpis: <CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Ale bez niego nie będą odbierane MMS-y przy wyłączonej transmisji danych. Na tą chwilę jedynym sposobem jest wyłączenie transmisji danych zaraz po włączeniu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Moze mi ktos pomoc z tymi mms-ami? Posoadam obecnie ten rom - [285MB] Revolution Rom UX 2014 BUILD 2 (22-02-2014) - Note 3 Porting. Zainstaliwalem polecane programy i za cholere nie moge znalesc w/w katalogow w ktorych nalezy wpisac polecenia - system/csc..... Czy moze ktos mi pomoc i opisac co i gdzie? Root jest a mam jeszcze probkem z uprawnieniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każdy Rom posiada plik feature i others. Niektóre Romy sa inaczej skonstruowane i tych plików się nie znajdzie. O ile dobrze pamiętam też kiedyś używałem tego revolution i tam nie było tych plików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam
    Odświeżę trochę ten wątek
    Mam prośbę czy nie zna ktoś kodu na feature.xml tak aby zniknęły sms z listy wykonanych rozmów?

Już sobie poradziłem. Może się komuś przyda. Wchodzimy w połączenia -> ustawienia połączeń -> widok -> zaznaczamy wszystkie połączenia i smsy znikają z naszej listy połączeń. 

Pozdrawiam

Edytowane przez yanosiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dodawanie przycisku- Zamknij przeglądarkę, w menu stockowej przeglądarki internetowej

<CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>

Czy da radę dodać taki przycisk do odtwarzacza muzyki w lollipopie dla S4?

@EDIT 16.04.2015

Próbowałem analogicznie do przeglądarki ale nie działa:

<CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>

zmiana na

<CscFeature_Music_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Music_AddOptionToTerminate>
    Edytowane przez mateusz1807

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich:-). Czy może ktoś z Was polecić gotową aplikację do pobrania z play.google.com aby nie babić się w ręczną edycję plików tylko po prostu wybrać i ma działać? Chodzi mi choćby o wyłączenie dźwięku migawki aparatu... ale i kilka innych... Tak przy okazji zapytam czy da się zrobić tak aby słuchając muzyki np youtube wyłączyć jakoś ekran żeby materia dłużej wytrzymywała czy to raczej niemożliwe? Pytam oczywiście o jakąś aplikację do pobrania, która to umożliwi, podłączajac głośniki pod komórkę i mająć gotową listę na youtube nie jest mi potrzebny zapalony wyświetlacz ale nie potrafię go wyłączyć... z góry dziękuję za pomoc:-). Nie rootowałem systemu i nie chciałbym rootować jeśli to możliwe...

Edytowane przez jolerooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi