Skocz do zawartości
Gość Amsfkfns

user.conf Creator

Rekomendowane odpowiedzi

na xda pojawiła się mała pomoc do ustawienia swapu, a ostatnio parę osób na forum miało problemy z tym więc, stwierdziłem że warto i u nas o tym wspomnieć (tym bardziej ze nie każdy szuka szczęścia na xda :D)

screeny:

userconf1.pnguserconf2.png

userconf3.pnguserconf4.png

download:

v0.3

http://www.mediafire.com/download.php?4nzlqtimmmy

końcówkę .zip zamienić na .apk i normalnie zainstalować przez co kto woli ;]

jakby kto pytał: oczywiście trzeba mieć na karcie partycje swap ustawioną, program tego za nas nie robi!

źródło: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=581328

Edytowane przez Amsfkfns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

działa bardzo dobrze. nie trzeba edytowac configa tak jak na wiki jest napisane. Wczesniej sie męczyłem, teraz wystarczyło nacisnąc 2 razy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla zainteresowanych, aplikacja jest na markecie

qr-userconf.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba jestem jakiś niedorozwój chyba.... za cholere ten program nie ma ochoty wrzucić mi user.conf do /system/sd. Po wciśnięciu PUSH pojawia się plik userinit.sh, w którym jest ścieżka podana do /system/sd/user.conf, ale samego pliku mi nie tworzy. Próbowałem nawet we wcześniej wersji programu, tez nic. Mam partycje swap-linux na karcie, mam miejsce na karcie, nie mam pojęcia co jest nie tak.

Nawet gdyby ten plik magicznie się ukrywał przede mną, to i tak po restarcie telefonu mam swap na 0.

Jakieś pomysły WHY????:rozpacz::rozpacz:

EDIT: Problem rozwiązany. Program w tamtych wersjach nie tworzył user.conf. Teraz, po dzisiejszej aktualizacji już to robi i swap śmiga.

Edytowane przez draffter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak to sie ma do romów hero pomga ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grinch

U mnie tez zadziałało, choć nie do końca jestem pewien czy dobrze wszystko wykonałem, bo ja to jest dość zielony user.

Sof 4.2.3.1 według Radio i HardSPL Miśkowych modyfikacji, Swapu 96Mega.

Mam nadzieje, że teraz to już zupełnie telefon przestanie się przymulać ... po kilku dniach.

A swoją drogą, to muszę tu chyba jakiś konkretny artykuł skrobnąć na temat mojego wykorzystania telefonu:) Ale to już OT, wiec napisze, to zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    si3wc4

Chcąc uaktywnić SWAP'a na Cyanie 4.2.4 to jaką opcję trzeba wybrać? Mam 32MB Swap'u a przeglądając ustawienia w "Linux-swap Parameters" program proponuje swappiness o wartości 50. Czy tu mam wpisać wielkość posiadanej partycji SWAP czy zostawić tak jak jest??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swappines zostaw, tu nie ustawia się wielkości partycji. Po prostu jaką masz, taka będzie wykorzystana.

Zaznacz tylko linux_swap_en (przy tym nie może być użyte backingswap, jeśli jest w programie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a jak to sie ma do romów hero pomga ???

O ile nie pomyliłęm niczego w ustawieniach to niestety nie działa :confused:

Kiedy sprawdzam ustawienia po reboot to są fabryczne np CPU speed

No i nie widzę specjalnej poprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi