Skocz do zawartości
K4sia

Jak korzystać z jobb tool ?

Rekomendowane odpowiedzi

K4sia

Hej,

Chciałabym przygotować plik .obb. Rozumiem, że robi się to za pomocą jobba.

Niestety taki opis JOBB | Android Developers nie jest dla mnie wystarczająco jasny.

Możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić?

Serdecznie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti

Co tam może być niejasne? Masz tam nawet przykład:

jobb -d /temp/assets/ -o my-app-assets.obb -k secret-key -pn com.my.app.package -pv 11

ta komenda pakuje zawartość katalogu /temp/assets/, do pliku my-app-assets.obb szyfrowanego kluczem "secret-key", a plik ma być wykorzystywany przez aplikację o nazwie com.my.app.package w wersji minimum 11.

Ofc nie musisz wszystkich tych opcji wykorzystywać i przykładowo nie musisz szyfrować (wtedy jednak każdy będzie mógł się dobrać do plików).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4sia

1. Jaki jest początek ścieżki katalogowej do /temp/assets/ ? Skąd on wie gdzie tych katalogów szukać?

2. my-app-assets.obb czy on stworzy sam ten plik czy mam go na sztywno stworzyć a on go tylko uzupełni?

3. Dlaczego należy podawać wersję aplikacji?

4.Generalnie chodzi mi o to, żeby z androida dostać się go zewnątrzej bazki. Na tym forum znalazłam informacje, że najpierw należy :

"Stwórz bazę danych w jakimś managerze SQLite, eksportuj do pliku sql (spis zapytań tworzących bazę i wpisujących wartości do tabel), zapisz to w OBB lub umieść w sieci - odczytaj plik (wczytaj do stringa) i przekaż jako parametr do execSQL (w oparciu o ten plik sql zrobi bazę kopię w miejscu w którym masz możliwość zapisywania (dane aplikacji))." Czy to znaczy, że tylko ten skrypt mam zapisać w pliku .obb ?

Serdecznie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti

1. To jest cała ścieżka - pod Linuksem/MacOS/FreeBSD/Solaris i innymi uniksowymi systemami jest katalog główny "/" pod którym są inne katalogi i pliki (zarówno wirtualne, jak i inne dyski które możesz sobie podpiąć pod jaki chcesz katalog). Pod Windowsem wpisz po prostu całą ścieżkę razem z literą dysku, lub przejdź do katalogu nadrzędnego i wpisz po prostu "jobb -d assets ..." gdzie assets to katalog z assetami.

2. Sam sobie stworzy. Jeśli jest już taki plik to go zastąpi chyba, że dodasz parametr "-ov" to wtedy doda nowe rzeczy do już istniejącej zawartości pliku.

3. Ze względu na to, że aktualizując później aplikację może nie być ona zgodna z jakimś urządzeniem i zapobiega to, aby stara wersja programu nie ściągała aktualnego obb, które może już być niekompatybilne ze starą wersją (po to jest wersja minimum od jakiej obb może być ściągany i jest to rzecz wymagana przez Google).

4. Widzę, że znalazłaś jakiś mój stary post ;p. Może nie tyle skrypt tylko bazę i to czy tylko czy nie zależy od Ciebie i tego co jeszcze będziesz chciała do tego pliku wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4sia

No muszę przyznać, że ślepo podążam za postami na forach, bo nie mam pojęcia jak się zabrać za tą swoją aplikację.

Czy ten skrypt bazodanowy należy przesłać, żeby bazka andoidowa mogła sobie ją skopiować?

Moim życzeniem byłoby łączenie się z aplikacji na androida do zewnątrzej bazy danych i wykonywanie na nim zwykłego selecta. Aplikacja ma za zadanie tylko wyświetlać dane.

Jak sądzisz, co w związku z tym powinnam spakować do tego pliku .obb i jej wysłać?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    No muszę przyznać, że ślepo podążam za postami na forach, bo nie mam pojęcia jak się zabrać za tą swoją aplikację.

...

Moim życzeniem byłoby łączenie się z aplikacji na androida do zewnątrzej bazy danych i wykonywanie na nim zwykłego selecta. Aplikacja ma za zadanie tylko wyświetlać dane.

To może zamiast na ślepo napiszesz dokładnie co chcesz zrobić. Jeśli chcesz/możesz postawić sobie serwerek MySQL/PgSQL

to niepotrzebnie pytasz o OBB, a już o SQLite zupełnie bez sensu. Po prostu podłącz się do tych baz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4sia

Informacje o pakowaniu skryptu bazodanowego do pliku .obb znalazłam pod tematem połączenia się do zewnętrzej bazy danych, dlatego też o to pytałam.

Wszelkie przykłady w necie mówią, jak stworzyć własną bazdę pod androdia, kiedy ja chcę połączyć się do już stworzonej. I stąd było moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, bezpośrednie łączenie się do bazy? Nie wiem czy to najlepszy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    Informacje o pakowaniu skryptu bazodanowego do pliku .obb znalazłam pod tematem połączenia się do zewnętrzej bazy danych, dlatego też o to pytałam.

Znalazłaś to w temacie wykorzystania SQLite (konkretnie tej) i jak ściągnąć z sieci i zrobić z niej bazę lokalną. Z tego co mówisz do tego co chcesz osiągnąć nie jest to dobre rozwiązanie.

Hm, bezpośrednie łączenie się do bazy? Nie wiem czy to najlepszy pomysł :)

Przy dobrze skonfigurowanym koncie tylko do odczytu, nie widzę problemu, jeśli dane nie są poufne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi