Skocz do zawartości
seba84_2005

TUTORIAL Modowanie HTC Desire HD dla początkujących.

  Rekomendowane odpowiedzi

  Jako, że w dziale ROM'y & Modyfikacje mamy trochę nieład z solucjami postanowiłem napisać temat w którym postaram się przybliżyć wszystkie tajniki unlockowania HTC Desire HD dla początkujących.

  Uwaga: Jako, że nie posiadam tego telefonu od końca stycznia nie wiem jak się klaruje sytuacja z unlockowaniem, rootowaniem etc. W związku z tym proszę o nie pisanie zapytań do mnie na GG, lub priv gdyż nie jestem na czasie z aktualnymi dostępnymi sposobami dla najnowszych wersji oprogramowania. Pytania odnoście najnowszych softów proszę kierować na forum pozdrawiam serdecznie. (oczywiście może się zdarzyć tak, że się przeproszę z DHD i wtedy będę na bieżąco, co przyczyni się do zaktualizowania poradnika)

  1: Wymagane pliki i programy od jakich powinniśmy zacząć przygodę.
   

  • Android SDK - Zbiór bibliotek developerskich koniecznie ściągnąć i mieć je na dysku prawidłowo zainstalowane.
  • HTC Sync - Wiadomo chyba do czego jest, ale głównie potrzebne są nam zawarte w aplikacji sterowniki USB, które są dedykowane dla naszego telefonu.
  • QtADB - Graficzny odpowiednik adb.exe, który jest zawarty bibliotekach abdroidSDK

  Reszta linków do programów wymaganych jest zawarta w podpunkcie danej instalacji.

  2: ROOT

  Chyba nie muszę nikomu opisywać co to jest ROOT, ale napiszę jak go uzyskać i na jakiej aktualnie wersji oprogramowania układowego działa.

  • VISIONary - aplikacja w postaci pliku apk instalowana z poziomu dowolnego managera.To za jej pomocą uzyskujemy prawa root'a wskutek czego możemy poczynić dalsze kroki w modyfikowaniu oprogramowania.

  Aktualną wersją jest VIONary r14, którą możemy uzyskać prawa roo'ta na oprogramowaniu do 1.32.405.6. Jeśli masz soft zaczynający się od 1.72 zapraszam do tego tematu: Downgrade 1.72 do 1.32 .

  2.B Root na 2.3 z S-OFF

  Aplilakcja GingerBreak korzysta z exploita w systemach w wersji 2.3 wykrytego przez The Android Exploid Crew. Aplikacja ta może działać na niektórych telefonach z systemem Froyo i Honeycomb.

  Aplikacja do pobrania stąd - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

  Jakie czynności wykonuje Gingerbreak?
  Aplikacja przenosi pliki w odpowiednie miejsca aby korzystać z exploita
  Aplikacja uruchamia procesy korzystające z exploita
  Exploit rozpoczyna próbe rootowania
  Jeśli root się powiedzie, telefon zostanie uruchomiony ponownie i zostanie wgrany su i Superuser.apk

  Aby cała operacje przebiegła poprawnie, musisz:
  Zaznaczyć opcje debbugowania USB
  Sformatować kartę SD i włożyć ją do urządzenia. Jeśli aplikacja nie działa należy próbować na innej karcie SD
  Zainstalować GingerBreak'a na telefonie, nie na karcie SD
  Poczeakać do 10 minut od uruchomienia aplikacji
  W razie nieudanej próby root'a, uruchom telefon ponownie przed kolejnym odpaleniem GingerBreak'a

  Działa tylko na telefonach posiadających S-OFF. W innym przypadku musisz wykonać downgrade. Poradnik tutaj! (link dla użytkoniwków DesireHD).

  Projekt jest ciągle rozwijany, link do oryginalnego tematu na XDA - [26.04.2011][v1.2] GingerBreak APK (root for GingerBread) - xda-developers

  Jeśli masz uwagi do powyższego poradnika, pisz na PW.

  Aplikacja do pobrania stąd - Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!


  Proces rootowania dla posiadaczy 2.3 bez S-OFF


  ako, że sam w dniu dzisiejszym uwolniłem od wszelakich utrudnień swoje DHD, oraz wiem, jak trudno jest znaleźć konkretny poradnik - postanowiłem napisać własny tak, by ułatwić tą procedurę innym.

  1. Wprowadzenie:

  Co najważniejsze - temat jest długi, ale sam proces wbrew pozorom - bardzo krótki, zajmuje około 15 minut! Przygotujmy sobie tylko podłączenie do wi-fi w telefonie i wszystko pójdzie jak z płatka! Zdecydowanie zachęcam! Mając wgranego GingerBread'a stoimy przed kilkoma problemami. Z jednego wynika drugi, i to głównie powoduje chaos. Zaczynamy od tego, że nie ma póki co aplikacji, która od tak, z miejsca da nam ROOT dla DHD. Mamy za to aplikację, która nazywa się GingerBreak i ona może dać nam wymarzonego roota, ale pod jednym warunkiem. Przed próbą skorzystania z niej musimy zmienić S-ON na S-OFF (Słowniczek i wyjaśnienia na końcu tematu). Żeby było ciekawiej - nie ma możliwości, żeby zmienić te parametry na Gingerbreadzie, bo trzeba do tego mieć root'a (kółko się zamyka - trzeba mieć root, żeby zmienić S, a trzeba mieć S-OFF, żeby zrootować telefon). No więc kolejny problem i kolejne rozwiązanie - downgrade do softu 1.32, w którym istnieje aplikacja VisionARY +, która pozwoli nam zrootować telefon. Teraz pojedziemy w drugą stronę, będziemy rozwiązywać problemy od dołu i tak powstanie nam plan zajęć na dziś:
  Przygotowania
  Downgrade softu do wersji 1.32
  Uzyskanie roota na sofcie 1.32
  Zmiana S-ON na S-OFF (Radio i Hboot - wyjaśnienia w słowniczku na dole tematu)
  Powrót do softu 2.3 - upgrade
  Uzyskanie ROOT'a na sofcie 2.3
  Wgranie recovery

  Zanim przejdziemy dalej - standardowa formuła: Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone telefonom przez ich użytkowników pokierowanych tym poradnikiem. Był on sprawdzony na moim własnym telefonie i na nim działał. Zabiegi te mogą okazać się niebezpieczne. Bywały sytuacje, że ludzie, którym wszystko się powiodło łamali sobie nogi i ręce skacząc ze szczęścia, pewien mężczyzna przypadkowo wypadł przez okno - za uszkodzenia ciała również nie ponoszę odpowiedzialności. Poradnik był opracowywany na systemie Windows 7 x64, wszystkie aplikacje należy uruchamiać z przywilejem administratora - PPM > uruchom jako administrator.

  2. Jedziem z tym śledziem:

  a) Podpunkt pierwszy - przygotowania - na wszelki wypadek, od tak warto sobie wyrobić takie przyzwyczajenie. Za pomocą aplikacji typu SMS Backup + backup'ujemy potrzebne nam dane. Warto też skopiować ulubione pliki z karty pamięci - żeby było miło, czysto i porządnie stwórzmy folder na którymś dysku, będzie to folder backupów i modowania naszego DHD. Po zabezpieczeniu danych musimy przygotować potrzebne nam pliki:
  xda-developers - downgrade_v2.zip - zbiór plików, które umożliwią nam downgrade - Wypakowujemy ten plik BEZPOŚREDNIO na dysk C (utworzy nam się na nim folder downgrade, w którym będą różne pliki, nie może być sytuacji, że wypakujemy w ten sposób: C > Downgrade > Downgrade > Pliki (podwójny folder) )
  http://www.androidrevolution.nl/down...le=PD98IMG.zip - PD98IMG.zip - soft - Przenosimy plik na bezpośrednio na kartę SD, nie do żadnego folderu - bezpośrednio!
  xda-developers Easy Radio Tool v2_2.zip - program (komputerowy) zmieniający Radio S-OFF na S-ON - wypakujemy w jakieś praktyczne miejsce, najlepiej do naszego folderu HTC, ale to nie istotne.
  http://www.mediafire.com/?xhwc5m7f273l7b2 - VisionARY + - aplikacja (Android) Nadająca roota na sofcie 1.3 - Wrzucamy sobie na kartę pamięci telefonu, żeby nie bawić się w przenoszenie w czasie instalacji.
  xda-developers - Easy S-OFF 0_5.zip - program (komputerowy) nadający Hboot - Jak w przypadku poprzedniego S-OFF - wypakujemy w praktycznym miejscu.
  xda-developers GingerBreak - program (Android) do nadawania ROOT'a na Gingerbreadzie - To również umieszczamy na karcie pamięci, żeby nie bawić się w czasie instalacji.
  Pliki te można znaleźć w wątkach XDA umieszczonych na końcu.

  B) Przeczytaj powyższe informacje kilka razy, skup się i postaraj po prostu zrozumieć mniej więcej, co gdzie i jak. Lepiej być świadomym tego, co się robi. Dodatkowo - najpierw przeczytaj poradnik, potem przeczytaj go jeszcze raz, a potem dopiero działaj! No, ale do rzeczy. Zaczniemy od downgrade'u:
  Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania USB (Zaznacz: Ustawienia > Aplikacje > Tworzenie > Debugowanie USB w telefonie), wybierając opcję "tylko ładowanie".
  Otwórz wiersz poleceń i wpisz następujące komendy:
  Kod:
  cd..
  cd..
  cd downgrade
  adb push misc_version /data/local/tmp
  adb push GingerBreak /data/local/tmp
  adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
  adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
  adb shell
  ./data/local/tmp/GingerBreak
  Powinien się pokazać znaczek: #
  Teraz wpisz:
  Kod:
  cd /data/local/tmp
  ./misc_version -s 1.31.405.6
  Po tej procedurze wyłącz telefon i uruchom go ponownie trzymając jednocześnie przycisk włączenia i Volume - (ściszanie). Telefon popracuje trochę, pokaże recovery i będzie Cię prosił o potwierdzenie upade'a. Potwierdź przyciskiem Volume UP (Głośniej) i czekaj cierpliwie. Po skończonej operacji telefon będzie można zresetować (o ile sam się nie zresetuje - nie pamiętam). Obserwuj to, co wyświetla się na wyświetlaczu i postępuj zgodnie z instrukcją, nie martw się, to nic trudnego!

  c)Po restarcie telefonu możemy zauważyć, że mamy z powrotem soft 1.32, teraz musimy go zrootować. Ściągamy z marketu ASTRO i instalujemy zgraną wcześniej na kartę SD aplikację VisionARY +. Odpalamy ją i naciskamy: Temproot, później Attempt permroot NOW - po tej procedurze telefon zrestartuje się i będziemy mieli root'a. Przy okazji zainstalowania astro - usuń teraz plik PD98IMG.zip z karty SD, ponieważ będzie on nam przeszkadzał w dalszych etapach.

  d)Teraz pora na Radio S-OFF: (Telefon mamy cały czas podłączony do komputera w trybie debugowania USB i tylko ładowania) Odpalamy program 'Desire HD easy radio tool.exe', zaznaczamy pierwszą opcję - co ważne, włączamy wyświetlacz w telefonie i odblokowujemy go (będzie prośba o autoryzację SuperUser'a) i klikamy 'DO IT!', po chwili mamy Radio S-OFF

  e)Kontynuując podpunkt d - wgrywamy H-boot - uruchamiamy aplikację 'Desire HD easy s-off.exe' - nic nie zaznaczamy, odblokowujemy telefon i klikamy S-OFF IT! - po chwili mamy zdjęte obydwie blokady W zasadzie już zbliżamy się do końca.

  f)Wyłączamy telefon i włączamy przy pomocy klawisza Vol - i Włączenia, jak wcześniej. Na górze powinniśmy mieć, i jestem pewien, że mamy - ACE PVT ENG S-OFF, a w zakładce System Info - klucz CID powinien wyglądać tak: CID-11111111, wtedy mamy pewność, że wszystko poszło, jak należy.

  g)Włączamy telefon normalnie (Reboot), w ustawieniach, w informacjach o telefonie, w aktualizacjach sprawdzamy, czy są dostępne aktualizacje i aktualizujemy system.

  h)Wróciliśmy do androida 2.3, teraz pozostaje nam tylko root, bo mimo tego, że jest aplikacja superuser - nie mamy root'a, oraz recovery. Instalujemy więc aplikację GingerBreak, klikamy 'root', telefon znowu się zresetuje. Teraz zainstalujemy z Marketu aplikację 'Rom Manager' i z jej poziomu "Zaflashujemy" Recovery - Gotowe, bejbe! Masz w pełni wolny telefon, możesz dać czadu i bawić się ROM'ami

  3. Zakończenie:

   

  Root - coś, co chyba każdy zna. W dużym uproszczeniu są to uprawnienia administratora telefonu.
  
  S-OFF - Jest to parametr, który oznacza, że mamy zdjęte blokady uniemożliwiające modyfikowanie radia, ROMów etc. Mówię to w dużym uproszczeniu, ponieważ sam nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
  
  Tekst napisany został przeze mnie, jednak nie jestem pomysłodawcą wszystkich tych metod. Postanowiłem przetłumaczyć i zebrać wszystkie informacje na ten temat z forum XDA, oraz umieścić w jednym turtorialu, który chciałbym, żeby był jak najprostszy. Liczę, że tak jest, oraz, że uda wam się na jego podstawie "Odblokować" wasze telefony. Pamiętajcie! Wszystko na spokojnie, zróbcie to, kiedy macie chwilę czasu i brak stresu - to istotne, żeby nie robić błędów.

   


  Link do tematu, tam wygląda to lepiej - http://forum.android.com.pl/f224/desire-hd-gingerbread-s-off-root-recovery-pea-ny-unblock-poradnik-68018/

  3: S-OFF (Radio S-OFF - Bootloader S-OFF/Eng Hboot)

  Są dwa rodzaje S-OFF:

   

  • Radio S-OFF - Gdy uzyskamy Radio S-OFF możemy wgrać dowolny ROM w dowolnej konfiguracji z Radio ROM'em etc. Mając domyślne S-ON nie możemy wgrywać modyfikowanych ROM'ów gdyż radio ROM sprawdza przed instalacją sumy kontrolne plików jak i certyfikaty.
  • Bootloader S-OFF/Eng Hboot - zdjęcie zabezpieczenia polega na wgraniu wersji inżynieryjnej bootloadera, co umożliwia nam wgranie plików w postaci obrazów .img, np. radio.img (Radio ROM)etc z poziomu aplikacji fastboot.exe

  Opis plików img.:

  • hboot - Inżynieryjna wersja bootloadera
  • boot - zwykły bootloader
  • zimage - kernel systemu
  • recovery - standardowe, lub clockwork recovery
  • radio - firmware chipu odpowiedzialnego za połączenia bezprzewodowe
  • system - plik partycji systemowej /system

  Wgrywanie tych plików umożliwia nam aplikacja fastboot.exe, która znajduje się w bibliotekach androidSDK

  4: Custom Recowery menu

  Bez wgrania CWM - (ClockworkMOD) recovery praktycznie nic nie zrobimy z telefonem.
  CWM umożliwia instalację, backup ROM'ów montowanie systemowych partycji, karty SD, czyszczenie kości NANAD z poziomu menu niezależnego od systemu.


  5: Jak to wszytko zainstalować

  • 1: ROOT
   -Włączamy debugowanie USB.
   - Instalujemy VISIONary (plik do poprania: com.modaco.visionaryplus.r14.rar) zaznaczamy temproot. Po restarcie telefonu możemy kliknąć permroot i wtedy mamy stałego roota zawsze po restarcie telefonu.
    
  • 2: Radio S-OFF
   - Mając już ROOT'a i pewność, że biblioteki androidSDK są zainstalowane prawidłowo ściągamy plik:
   Easy Radio tool v2_2
   -Podłączamy telefon w trybie tylko ładowanie z włączonym debugowaniem USB.
   -Uruchamiamy aplikację zaznaczamy pierwsze pole od góry i klikamy Do it!
   -Obserwujemy bacznie telefon gdyż będziemy musieli zezwolić aplikacji na uprawnienia ROOT;a
   -Kiedy pojawi monit superusera (obrazek pirata) klikamy Allow.
   -Po prawidłowym wykonaniu czynności mamy Radio S-OFF

   Link do oryginalnego tematu: [TOOL][VIDEO] One click Radio S-OFF, SimUnlock (Easy Root & S-OFF Guide) - xda-developers

   Aby sprawdzić, czy mamy S-OFF wchodzimy w tryb bootloadera naciskając klawisz -Volume DOWN + POWER aż pojawi się bootloader. W górnej części powinien widnieć napis:
   ACE PVT S-OFF
    
  • 3: Bootloader S-OFF - Eng Hboot
   Jeśli nie masz zamiaru flashowac plików .img nie musisz wykonywać tej operacji.
   -Ściągamy paczkę: Eng-Hboot
   -Po wypakowaniu kopiujemy folder z archiwum o nazwie DHD na kartę SD.
   -Z Marketu ściągamy Android Terminal Emulator i uruchamiamy
   -Wpisujemy kolejno komendy:

   su
   sh /sdcard/DHD/check
   Czekamy chwile aż termianl coś pomieli i nastepnie

   sh /sdcard/DHD/backup
   jeśli przebiegnie prawidłowo wpisujemy na koniec:

   sh /sdcard/DHD/hboot
   Ta komenda wgra nam inżynieryjną wersje bootloadera.
   Restart do trybu bootloader i powinniśmy mieć dostępna nową zakładkę SYSTEM INFO, lub na górze ACE PVT ENG S-OFF

   Link do oryginalnego tematu: Eng-Hboot
    
  • 4: ClockworkMod Recovery menu
   -Ściągamy z marketu ROM Manager free i uruchamiamy.
   -Włączamy WiFi i klikamy Flash ClockworkMod Recovery.
   -Potwierdzamy model Desire HD i czekamy aż zakończy się flashowanie.
   Teraz możemy kliknąć Reboot into Recovery żeby sprawdzić czy się prawidłowo zainstalowało.

  Jeśli macie spełnione wszystkie te wymagania możecie zacząć "modzić" swój telefon, oczywiście ze wszystkim wiąże się ryzyko "uwalenia" telefonu, o gwarancji już nie wspomnę ;)
  W miarę powstawania nowych solucji dla nowych softów będę je tutaj zamieszczał, a moderatora prosiłbym o przypięcie jeśli uzna, że się to nadaje do tego ;)

  Edytowane przez baca01
  wstawiono prefiks

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  "Aby sprawdzić, czy mamy S-OFF wchodzimy w tryb bootloadera naciskając klawisz -Volume DOWN + POWER aż pojawi się bootloader." - nie mogę wejść do bootloadera, trzymam vol. down + power i nic się nie dzieje, jak puszczę power, to system normalnie startuje. Próbowałem już trzymać dłużej, krócej, najpierw vol, później vol... i nic. Jak to zmusić do działania?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  "Aby sprawdzić, czy mamy S-OFF wchodzimy w tryb bootloadera naciskając klawisz -Volume DOWN + POWER aż pojawi się bootloader." - nie mogę wejść do bootloadera, trzymam vol. down + power i nic się nie dzieje, jak puszczę power, to system normalnie startuje. Próbowałem już trzymać dłużej, krócej, najpierw vol, później vol... i nic. Jak to zmusić do działania?

  Wyłącz tryb fastboot (szybkie uruchamianie) w ustawieniach.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Zapomniałem o tym... Wielkie dzięki za pomoc. :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  mam problem z punktem 4 (4: ClockworkMod Recovery menu)

  jak próbuje cokolwiek zrobić w ROM manager (czy to backup romu czy np Reboot into Recovery) to po resecie urządzenia pokazuje się czarne okno z obrazkiem telefonu na środku i na tle tego obrazka jest czerwony trójkąt z wykrzynkikiem

  dalej nic nie można zrobić oprócz wyciągnięcia baterii w celu resetu...

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  InfWiz

  Witam, jako że jestem początkujący , a nie chce zakładać nowego tematu to mam pare pytań.

  W formie wstępu opis: telefon kupiony na wyspach, bez j. polskiego. Najpierw zrobiłem upgreade z 1.32 na 1,72 ( czy jakoś tak ) po czym doczytałem, że nie można odblokować telefonu na 1,72 więc zrobiłem downgrade według poradnika na tym forum. Później S-OFF, następnie instalacja morelocate ( bo dalej nie było języka pl), następnie visionary i titanium backup, żeby wywalić śmieci typu fb, twitter czy inne bezużyteczne programy. W tej chwili mam rom (?) 1,32 i nie wiem co dalej zrobić.

  Problem polega na tym, że widget morelocate spolszcza prawie wszystko a nie wszystko, gdzie zależało by mi na całkowicie polskim sofcie. Więc pytanie jak wgrać polskiego softa, żeby faktycznie był pl ( wcześniej wgrywałem pl - chyba, że coś zrobiłem źle - ale dalej wyglądało to tak samo jak na początku ).

  Kolejna kwestia to skaczący zasięg, gdzie ( mogę się mylić , bo za długo na działałem na tym co dostałem w zestawie startowym ) na początku ( oryginalnie wgranej wersji ) było ok, zasięg trzymał się na stałym poziomie, tzn 4-5 kresek , a teraz skacze 2-5 , a czasem zdarza się , że zgubi na kilka sekund. Nie znam się , ale to wygląda jak by soft miał coś do tego.

  Przy okazji, w przypadku wgrania nowego softu ( updeatu ) powrócą niechciane aplikacje ?

  Jak zmienić dźwięk powiadomienia na dźwięk własny, a nie dźwięki HTC ? - z tym sobie w sumie poradziłem, ale może jest jakaś prostsza metoda :)

  Proszę o Pomoc i Pozdrawiam ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  nemec

  1. Downgrade do 1.32

  2. Zrob uprawnienia root przez Visionary

  3. Sciagnij z marketu Rom Manager i zainstaluj Clockwork Recovery

  Teraz mozesz wgrywac jaki soft chcesz.

  Ja po downgrade wg przewodnika na 1.32 mialem nadal angielski ale zainstalowalem Rom RevolutionHD od mike1986 i dziala fajnie, szybciej niz stockowy

  Co do zasiegu to sprobuj zmienic radio na nowsze ale do tego bedziesz musial zrobic ENG S-OFF

  Dzwiek powiadomien zmieniasz wrzucajac na karte pamieci katalog media/audio/

  a w nim odpowiednio: alarms, notifications, ringtones, ui. Co dalej to juz chyba wiesz....

  Pisz jak cos.... tez niedawno zakupilem DHD w Vodafone UK i w zasadzie po miesiacu ogarnalem co i jak pokolei....

  ---------- Post dołączono o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

  mam problem z punktem 4 (4: ClockworkMod Recovery menu)

  jak próbuje cokolwiek zrobić w ROM manager (czy to backup romu czy np Reboot into Recovery) to po resecie urządzenia pokazuje się czarne okno z obrazkiem telefonu na środku i na tle tego obrazka jest czerwony trójkąt z wykrzynkikiem

  dalej nic nie można zrobić oprócz wyciągnięcia baterii w celu resetu...

  jaka masz wersja softu?? na 1.72 nie dziala, musisz downgrade do 1.32

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  InfWiz, a w aplikacji Easy Radio tool v2.2 w opcji Stock CID dać HTC__032, potem zatwierdzić na telefonie zgodę na uprawnienia SU (aplikacja SuperUser z czaszką pirata) i ponownie sflashować za pomocą bootloadera jakiś ROM z poziomu karty SD -->

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  InfWiz

  Czyli jak zainstaluje Rom RevolutionHD od mike1986 to już będzie all po polsku ? Nie wiem co to ENG S-OFF ale (jeśli o to chodzi ) zrobiłem na angielskim sofcie S-OFF. Co do Clockwork Recovery to instalowałem ale nie wiem czy się zainstalowało - jak powinna być jakaś ikonka to nie ma. I co z programami które pousuwałem, wrócą czy zostanie tak jak jest ?

  Co do dźwięku to dobrze wiedzieć ( swoją drogą dziwi mnie, że nie ma opcji ustawienia w powiadomieniach dźwięku własnego jak w przypadku np dzwonka telefonu ), bo ja zrobiłem tak, że spreparowałem plik dzwonka, tak żeby wyglądał jak ten od HTC.

  -----------

  Zaldier - nie bardzo wiem o co chodzi w twoim poście, ale jeśli chciałeś mi pokazać jak zrobić updeate to dzięki ale po 1 wiem , a 2 pytałem o co innego :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  nemec
  Czyli jak zainstaluje Rom RevolutionHD od mike1986 to już będzie all po polsku ? Nie wiem co to ENG S-OFF ale (jeśli o to chodzi ) zrobiłem na angielskim sofcie S-OFF. Co do Clockwork Recovery to instalowałem ale nie wiem czy się zainstalowało - jak powinna być jakaś ikonka to nie ma. I co z programami które pousuwałem, wrócą czy zostanie tak jak jest ?

  Co do dźwięku to dobrze wiedzieć ( swoją drogą dziwi mnie, że nie ma opcji ustawienia w powiadomieniach dźwięku własnego jak w przypadku np dzwonka telefonu ), bo ja zrobiłem tak, że spreparowałem plik dzwonka, tak żeby wyglądał jak ten od HTC.

  -----------

  Zaldier - nie bardzo wiem o co chodzi w twoim poście, ale jeśli chciałeś mi pokazać jak zrobić updeate to dzięki ale po 1 wiem , a 2 pytałem o co innego :)

  InfWIz, w pierwszym poscie pkt 3 i 4.

  3. eng hboot czyli eng s-off potrzebne zeby zmienic radio a w zwiazku z tym poprawi ci sie zasieg, przynajmniej u mnie to podzialalo.

  natomiast o Clockwork masz w pkt 4. niezbedny zeby wgrac custom rom.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x