Skocz do zawartości
seba84_2005

Modowanie HTC Desire HD dla początkujących.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

przymierzam się do wgrania nowego alternatywnego romu i w związku z tym mam pytanie:

Jak wgrywa się nowy ROM to co się dzieje z moimi aplikacjami:

1. Czy aplikacje już zainstalowane na telefonie znikają?

2. Czy jeśli aplikacje znikną to czy mogę za free pobrać już wcześniej kupione aplikacje?

Z góry dzięki za wyjaśnienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec

1. nowy rom przy full wipe czysci telefon do zera

2. w zaleznosci co to byly za aplikacje, jezeli byly w markecie za free to bedziesz mogl je pobrac ponownie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź ale dalej mam wątpliwości.

1. A jeśli procedura nie wymaga full wipe (bo z tego co czytałem to zalecają ale nie wymagają) to aplikacje już zainstalowane zostaną i będą dostępne na telefonie z nowym ROM-em?

2. To, że aplikacje, które są free będę mógł ponownie zainstalować to jest oczywiste.

Ale co z aplikacjami które kupiłem. Te zakupy są chyba przypisane do mojego konta.

Czy jeśli mam telefon po full wipe (czyli wyczyszczony do zera) i podam ponownie to samo konto, to czy w markecie będzie info, że pewne aplikacje są już kupione?

Czy będę mógł je zainstalować za free?

Jeśli mam kupioną aplikację i ją odinstaluję to potem mogę ją instalować za free, bo tam jest napisane "kupione" zamiast "kup".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak nie zrobisz full wipe to wszysto zostanie tak jak do tej pory

jak zrobisz full wipe to wszystkie Twoje aplikacje (i te free i te zakupione) automatycznie się zainstalują po wgraniu nowego ROMu, dlatego najlepiej to robić w zasięgu wi-fi ;) no chyba, że przy pierwszej konfiguracji zaznaczysz że nie chcesz korzystać z 3G

dodatkowo jak masz w opcjach ustawione by ustawienia aplikacji zapisywane były na serwerach google to i one w znacznej ilości zostaną przywrócone ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za wyjaśnienie.

Właśnie całkiem odblokowałem DHD (CID-11111111) i mogę zaraz wgrywać inne romy :-)

Bałem się że stracę kupione aplikacje, a trochę ich kupiłem.

Mogę je nawet ręcznie instalować byleby nie płacić ręcznie.

Ale z tego co mówisz same się zainstalują.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje się tak zainstalowały ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Czy jeśli mam stock ROM 1.72 to zanim wgram custom ROM (AR HD) muszę robić downgrade?

2.Widziałem specjalny .zip do full wipe'a, w instrukcji było napisane, że zaraz po wykonaniu trzeba flashować ROM, bez reboota. Jak to możliwe skoro karta jest wtedy czyszczona i .zip z Romem zniknie?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1.Czy jeśli mam stock ROM 1.72 to zanim wgram custom ROM (AR HD) muszę robić downgrade?

2.Widziałem specjalny .zip do full wipe'a, w instrukcji było napisane, że zaraz po wykonaniu trzeba flashować ROM, bez reboota. Jak to możliwe skoro karta jest wtedy czyszczona i .zip z Romem zniknie?

Z góry dzięki

1. A myślisz, że po co ten cały zabieg DOWNGRADE? Tak dla zabawy i rozruszania palców klikając w myszkę? ;)

2. Kto Ci powiedział ze WIPE czyści kartę SD? Ten zip czyści partycje systemowe i inne, w których są zapisane ustawienia i pliki obecnie wgranego ROMu w pamięc ROM. SD to SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie downgrade zostałem olany sikiem prostym, więc może tutaj ktoś się odezwie. Zrobiłem downgrade w cmd kilka dni temu, niestety mam cid incorrect, więc zrobiłem goldcarda na zapasowej karcie 1gb. Wszystko niby ładnie pięknie, ale pomimo zrobienia goldcarda nadal wyskakiwał mi cid incorrect. A teraz to nawet rom się nie chce wgrywać, na dosłownie 2 sekundy włącza się SD checking, te wszystkie zielone napisy i się to wszystko wyłącza.

Wersje softu mam 1.75.351.2 .Android 2.2.1 Telefon z Virgin media.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec
    W temacie downgrade zostałem olany sikiem prostym, więc może tutaj ktoś się odezwie. Zrobiłem downgrade w cmd kilka dni temu, niestety mam cid incorrect, więc zrobiłem goldcarda na zapasowej karcie 1gb. Wszystko niby ładnie pięknie, ale pomimo zrobienia goldcarda nadal wyskakiwał mi cid incorrect. A teraz to nawet rom się nie chce wgrywać, na dosłownie 2 sekundy włącza się SD checking, te wszystkie zielone napisy i się to wszystko wyłącza.

Wersje softu mam 1.75.351.2 .Android 2.2.1 Telefon z Virgin media.

no to hdyby downgrade sie powiodl to powinienec miec soft 1.32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi