Skocz do zawartości
seba84_2005

Modowanie HTC Desire HD dla początkujących.

Rekomendowane odpowiedzi

no to hdyby downgrade sie powiodl to powinienec miec soft 1.32

Bym miał gdyby nie dodatkowe zabezpieczenie operatora, czyli te cid incorrect. Gold carda się robi, żeby to obejść. w cmd zrobiłem downgrade bo miałem tak jak w tutorialu na forum

Powinien ukazać się w oknie napis:

--set_version set. VERSION will be changed to: 1.32.405.3

Patching and backing up partition 17..

Dlatego ja się pytam, czemu mam nadal cid incorrect pomimo zrobienia goldcarda i czemu teraz rom 1.32 się nie wgrywa tylko załącza na 2 sek i się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec
    Bym miał gdyby nie dodatkowe zabezpieczenie operatora, czyli te cid incorrect. Gold carda się robi, żeby to obejść. w cmd zrobiłem downgrade bo miałem tak jak w tutorialu na forum

Dlatego ja się pytam, czemu mam nadal cid incorrect pomimo zrobienia goldcarda i czemu teraz rom 1.32 się nie wgrywa tylko załącza na 2 sek i się wyłącza.

Problem rozwiazany.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facir

3: Bootloader S-OFF - Eng Hboot

Jeśli nie masz zamiaru flashowac plików .img nie musisz wykonywać tej operacji.

-Ściągamy paczkę: Eng-Hboot

-Po wypakowaniu kopiujemy folder z archiwum o nazwie DHD na kartę SD.

-Z Marketu ściągamy Android Terminal Emulator i uruchamiamy

-Wpisujemy kolejno komendy:

su

sh /sdcard/DHD/check

Czekamy chwile aż termianl coś pomieli i nastepnie

Witam kolegów jak przechodze do podpunktu z cytaty wy, zawsze mam sdcard not found, pomimo tego że mam juz zrobione s-off oraz root, może mi ktoś doradzić dlaczego tak sie dzieje, a ClockworkMod Recovery menu, tez mam już zainstalowane i działa . I tak aby nie spamować i nie zaśmiecać forum, niech mi ktos opisze jak dokładnie zrobić full wipe, jakie dane przy ty,m trace itp, szukałm na forum i za cholere ni moge znaleźć konkretnego opisu.

dziękuje i pozdroall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo
    3: Bootloader S-OFF - Eng Hboot

Jeśli nie masz zamiaru flashowac plików .img nie musisz wykonywać tej operacji.

-Ściągamy paczkę: Eng-Hboot

-Po wypakowaniu kopiujemy folder z archiwum o nazwie DHD na kartę SD.

-Z Marketu ściągamy Android Terminal Emulator i uruchamiamy

-Wpisujemy kolejno komendy:

su

sh /sdcard/DHD/check

Czekamy chwile aż termianl coś pomieli i nastepnie

Witam kolegów jak przechodze do podpunktu z cytaty wy, zawsze mam sdcard not found, pomimo tego że mam juz zrobione s-off oraz root, może mi ktoś doradzić dlaczego tak sie dzieje, a ClockworkMod Recovery menu, tez mam już zainstalowane i działa . I tak aby nie spamować i nie zaśmiecać forum, niech mi ktos opisze jak dokładnie zrobić full wipe, jakie dane przy ty,m trace itp, szukałm na forum i za cholere ni moge znaleźć konkretnego opisu.

dziękuje i pozdroall

Skorzystaj z EasyS-OFF, ful-wipe pobierasz i zapisujesz na kartę potem wbijasz do CWM - install zip from sd card - choose zip from sdcard - wybierasz paczkę full-wipe ktora wczesniej wrzuciłeś na kartę i potem yes - czekasz aż przemieli, potem go back, NIE RÓB RESTARTU TELEFONU następnie zarzucasz tym samym sposobem rom i czekasz aż przemieli (kilka minut) - jak skończy to go back - reebot now

Full-wipe czyści wszystko w telefonie, karty sd nie rusza

Edytowane przez Neovo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo

Zasadniczo tak bo jest to ingerencja w telefon, można przed wysłaniem próbować wgrać oryginalne RUU jeżeli jest możliwość wygrania bo jak telefon zdechnie na amen z custom romem to dowidzenia.... Po wrzuceniu RUU wszystko się cofa poza S-Off a to nie wiem jak jest honorowane w serwisie

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak padnie Ci płyta główna to i tak serwis nie dojdzie czy coś było modyfikowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy przez prawo rota tracimy gwarancje w telefonie? i co właściwie daje jak prawo rota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facir

Root to tradycyjna nazwa uniksowego(czyli także i linuksowego) użytkownika z pełnymi prawami dostępu do komputera. System Android oparty jest na Linuksie i także posiada użytkownika o nazwie ROOT, który ma dostęp do wszystkich plików znajdujących się w jego pamięci. Choć dostęp do tego konta dla użytkowników końcowych zazwyczaj jest zablokowany. Z tego też względu odblokowujemy swoje telefony, aby np, zainstalować zmodowany soft.

pozdroall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo
    czy przez prawo rota tracimy gwarancje w telefonie? i co właściwie daje jak prawo rota

Patrz na mój poprzedni post i przeczytasz czy tracisz gwarancję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi