Skocz do zawartości
Piaer

Alcatel One Touch Star - Kwestia pamięci ram - "Memory Low"

Rekomendowane odpowiedzi

Piaer

Witajcie,

mam dość poważny problem z telefonem Alcatel One Touch Star 6010x. Mam dość poważny problem z optymalizacją ramu. Często przeglądając Internet na stockowej przeglądarce wyłącza się ona, a na górnym prawym rogu pojawia się napis memory low. Dzieje się tak w szczególności gdy przeglądam 9gag'a (taki imgeboard w stylu kwejk). Problem pojawia się również w grze Kingdom Rush, kiedy ładuje się nowy level po ukończeniu poprzedniego. Raz miałem na tyle osobliwy przypadek, że wyrzuciło mnie do home, ale launcher się crashował i tak w kółko... Musiałem się poratować restartem telefonu...

Co dziwne, System Panel Lite wskazuje, że mam wolne 147 mb pamięci, co powinno wystarczyć do przeglądania Internetu. Dodam, że powywalałem różne zbędne aplikacje pochodzące z brandingu Orange FR.

No i najważniejsze, na starej Defy z 1 rdzeniem 1ghz i również 512 ramu nigdy nie miałem takich problemów. Ani na CM7, ani na CM10...

Czy jest jakaś rada na tę przypadłość?

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem tak samo. W pewnym sensie pomogło zastąpienie facebookowych appek zamiennikami. Jednakże korzystanie z Chrome jest praktycznie niemożliwe.

W ogóle ram w tym telefonie jest jakiś niewydajny. Problemem jest odpalone równocześnie Endomondo i Poweramp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Facebookowych apek nie używam... Powerampa mam, ale rzadko słucham muzyki...

Też mam wrażenie, że ram jest ultra niewydajny. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić...

Mam nadzieję, że ktoś przeportuje CM10 na Stara...

EDIT: ktoś testował może zrobienie swap ramu na SD? Jak to działa? Niestety mam kartę class4...

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje aplikacja Greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl, która optymalizuje dostępność wolnej pamięci, poprzez usuwanie z tła tych aplikacji, których nie używamy. Sam używam w moich telefonach (Idol 6030X i SGS A). Warunek jest tylko jeden: root.

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Czy to jest jakiś konwencjonalny task killer czy coś rzeczywiście optymalizującego pracę ramu przez system? Jak ta aplikacja wpływa na działanie baterii? No i na koniec dziękuję za odzew ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest, broń Boże, task killer. To jest aplikacja, która hibernuje niechciane aplikacje do czasu ich uruchomienia, także mamy pewność, iż aplikacja nie uruchomi się (lub nie zostanie po wcześniejszym uruchomieniu) w tle i nie będzie zapychać nam pamięci. Nie sądzę, żeby ta aplikacja miała jakikolwiek wpływ na baterię, raczej chodzi w niej o płynność działania systemu. Aplikacja nie działa non stop, więc nie zużywa więcej baterii, ale również nie wpływa raczej na zauważalną oszczędność, chociaż mniejsza liczba działających jednocześnie aplikacji może na to wskazywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Dziękuję za odzew, lecz nawet z Greenify występuje ten sam problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mop

Mam ten sam problem. Jest sens oddawania telefonu do serwisu gwarancyjnego, czy to problem ze specyfikacją telefonu, na który nic nie poradzą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

To raczej wina niezbyt dobrego zarządzania pamięcią, więc wysyłka do serwisu może conajwyżej poskutkować wgraniem niebrandowanego softu (zawsze coś).

Co do problemu, to chyba lepiej wbrew idei Android mieć dużo wolnego ramu. Wydaje mi się, że z poniższymi wartościami minfree, telefon działa lepiej:

18; 23; 29; 110; 121; 131

Może dałoby się to jakoś bardziej zoptymalizować, ale ja nie mam pomysłu...

Te wartości można zmienić modyfikując plk /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree, albo za pomocą programów. Ja akurat używam ROM Toolbox Pro, ale chyba są darmowe aplikacje do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam do was pytanie odnośnie Alcatela Star,mianowicie chodzi o to że zgrałem cały soft na kompa i z moim szczęściem po moich póżniejszych modyfikacjach coś zepsułem,ale spoko zaczołem wgrywać paczki odpowiednim programem,zasadą prób i błędów udało mi się podnieść telefon,ale wsiąkł mi nr IMAI więc fonik nie miał ani radia ani wifi,więc kolejne próby i kolejne żdziwienia,np.że nie miałem obrazu pliku cache i usdata no cóż to widocznie nie było potrzebne w końcu program nie utworzył tego,kolejnym krokiem było znalezienie sposobu na przywrócenie nr IMAI udało się ale do tej pory nie wiem co dokładnie fon potrzebuje,telefon działa ale w ustawieniach wifi zaczeła wyskakiwać jakby sieć NVRAM WERNING X10 poradziłem sobie z tym według opisu z forum XDA,ale mam problem z orginalnym programem do wgrywania aktualizacji mianowicie nie rozpoznaje mi wcale telefonu,nie wiem czy to dlatego że Recovery mam nie orginalne czy jest gdzieś w wierszach systemowych wpis na taką reakcje programu?Dzięki za odpowiedz i zrozumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi