Skocz do zawartości
Daviteusz

rom [2.3.7] MildWild 5.0 (07.10.2013)

Rekomendowane odpowiedzi

pumeks
    sprawdź z podłączonym pod kompa telefonem czy w menadżerze urządzeń w win7 nie ma wykrzyknika przy urządzeniu android. może jednak sterowniki nie do końca zaskoczyły.

nie ma wykrzykników, htc jest widoczny w innej aplikacji np. ruu, bo przecież update romu zrobiłem

---edit--- pomogły HTCDriver

Recovery wgrane, s-off jest root jest

teraz testy MildWild 5.0, bo na stockowym 2.3.3 zdaje się, nie można wymusić instalacji aplikacji na karcie SD

Edytowane przez pumeks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ja mam problem z kartą SD ra recovery czyta mi ale jak już wgram roota to wyskakuje mi że nie mam karty włożonej do urządzenia wgl mi nie czyta co sie dzieje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    może spotkał się ktoś z błędem 403, próba instalacji jakiejkolwiek aplikacji powoduje błąd- nie można pobrać aplikacji ... z powodu błędu (403). Karta z partycją ext3 2gb.

problem rozwiązany - błąd był w uwierzytelnianiu dwuskładnikowym konta google, utworzyłem nowy kod dla urządzenia i działa!

Edytowane przez wgwariat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Mam problem z Google Play ponieważ wyskakuje mi ciągle "Brak połączenia" mimo że jest połączone przez WiFi i na 100% jest internet (kontakty same się aktywowały z Google) Gmail tez nie chodzi. Podobny miałem problem na innych romach tez były z tym problemy. Ostatnio miałem rom [ROM/4.2.2] [April 17 2013] AOKP VJ 4.2.2 Jelly Bean v2.2 - xda-developers i tam chodziło oki przez jakieś 3 dni potem znów nie moglem nic pobrać ponieważ był błąd brak połączenia. Przy zmianie roma zawsze robię "wipe data/factory reset", "wipe cache partition" oraz w mounts and storage "format /system". Domyśla się możne ktoś dlaczego tak się dzieje? Zaczęło się to po korzystaniu około roku na romie MIUI v3. Wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych Google Play nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

zrób format all partitions (except sdcard). Powinno pomóc

Do tego przeczyść z karty folder Android są tam dane przeróżnych apek, nawet tych co nie masz, a miałeś np miesiąc temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"format all partitions (except sdcard)"?? A gdzie tego szukać? W Recovery? Posiadam ClockworkMod v5.0.2.0 i tam nie mam czegoś takiego, jedynie jeśli chodzi o "sdcard" mam "format /sdcard" oraz "mount /sdcard". Zrobiłem to i jeszcze raz wgrałem roma ale dalej bez efektów. Folder Android mam zawsze czysty ponieważ przy wgrywaniu roma robię format karty (w PC).

---------- Post dołączono o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Użyłem na PC programu "MiniTool Partition Wizard Home Edition" i w nim skasowałem wszystkie partycje (fat32 i ext3) następnie utworzyłem fat32 i wsadziłem katę do telefonu i w recovery dałem "Ext size" na 1024 (mam kartę 16GB) i ustawiłem swap size na 64M. Następnie sformatowałem kartę w PC i dałem na nią instalkę romu. Zainstalowałem roma ("wipe data/factory reset", "wipe cache partition" oraz w mounts and storage "format /system" ) Po zainstalowaniu romu przeszedłem do sklepu udało się wejść w niego wyszukałem aplikacje (GG) i dałem "instaluj" ale podczas pobierania zobaczyłem błąd 404 i od tamtego momentu dalej to samo "brak połączenia" po wejściu do Google Play. Ja instalowałem pierwszy raz tego roma miałem to samo, podczas pobierania błąd 404 i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Nigdy odrazu nie pobieraj apek dopuki nie ujżysz usług google (ustawienia google w dawerze) Polecam ci zmienić recovery na 4ext touch. (Apka na 4ext.net) w niej jest format all partititions czyli formatuje cache, system, data, sd-ext. Nie ma potrzeby repartycjonować. Pamiętam że wielokrotnie miałem z tym problem, zaczekałem na usługi google jak się pobiorą i wtedy hulało.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem Recovery Touch v1.0.0.5 RC9 użyłem "wipe data/factory reset" "wipe cache+dalvik" "wipe battery stats" "format system" "format all partitions (except sdcard)" oczywiście wcześniej miałem format karty SD, zainstalowałem roma od nowa i niestety dalej to samo. Wszystko się za zaktualizował (kontakty,gmail) i po ok. 10 minutach wszedłem do sklepu wszystko było oki ale jak zaczynałem pobierać aplikacje to wyskoczył błąd 404 i to bylo koniec korzystnie ze sklepu ponieważ potem tylko widziałem "Brak połączenia". Hmm możne chodzi o "ROOT"? Bo to dziwne żeby na każdym romie robiło mi się to samo.

---------- Post dołączono o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Podczas "format all partitions (except sdcard)" wyskakuje mi:

--Wiping data...

Formatting /data...

Formatting /cache...

Formatting /sd-ext

E:format_volume failed to unmount "/sd-ext"

Formatting /sdcard/.android_secure...

Data wipe complete.

All internal partitions have been formatted.

This includes dalvik-cache and batt stats

since they are files / directories

Your sdcard(s) weren't touched no worries.

Czy mi się wydaje czy jest jakiś błąd?

---------- Post dołączono o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

*********************************************************************************

Zauważyłem że Google Play przestają chodzić w momencie zmiany dostępu do internetu z sieciowego (Plus) na WiFi. Z sieciowego pobrałem 2 aplikacje a gdy zmieniłem na WiFi i chciałem pobrać aplikacje zobaczyłem błąd 404 wiec zmieniłem z powrotem na sieciowego (plusa) i już mogę pobierać wszystko chodzi ok momentu zmiany na WiFi. Oczywiście WiFi chodzi ponieważ mogę chodzić po necie ale korzystać z Google Play już nie...

Edytowane przez ronnie89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Pojawia się błąd. Nic to nie da pewnie ale postaw na nowo partycję EXT4 (nie ext3) (w 4ext recovery to łatwo zrobisz).

Przejdź na wifi, wejdź w ustawienia google i wyczyść dane aplikacji. Potem wyczyść dane sklepu i usług google. Na s2 miałem dziś ten sam błąd. Ten sposób mi pomógł

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki mam EXT4.

Niestety czyszczenie Ustawień google, sklepu oraz usług nic nie dało :/ zrobiłem jeszcze raz to i uruchomiłem ponownie telefon ale nadal "brak połączenia". Na innych romach tez czyściłem dane i dalej bez efektów. Tu chyba chodzi o telefon a nie o romy :/

---------- Post dołączono o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

oki będę szukał rozwiązania gdzieś indziej bo nie chce zaśmiecać tego tematu bo on jest odnośnie MildWild 5.0 :) chyba ze macie jeszcze jakieś pomysły jak poradzić sobie z tym problemem :)

Edytowane przez ronnie89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi