Skocz do zawartości
Daviteusz

rom [2.3.7] MildWild 5.0 (07.10.2013)

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie używam MildWild CM-8.0 stable http://forum.android.com.pl/f153/desire-rom-mildwild-cm-7-0-jg-stable-mildwild-v-4-7-final-120262/

Używałeś może tej wersji i mógłbyś je porównać w choćby dwóch zdaniach?

Nie do końca jestem zadowolony z MildWild CM-8.0 i nie chciał bym wchodzić z deszczu pod rynnę jeżeli ten ROM cierpi na to samo.

U mnie problem jest reakcja na przyciski (fizyczne i dotyk) jest zbyt opóźniona, bardzo opóźniona. Fakt że jest bardzo stabilny (mówię o MildWild CM-8.0) ale co z tego jak się potrafi zadumać przy przycisku... no i parę razy mi "moje trasy" wyłączył w czasie zapisywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Miałem CM-8.0 , potem wyszedł MildWild Jelly-Gingerbread. Co do tego romu jest szybszy, stabilniejszy, gwarantowane ktualizacje. Tylko w słowach tego nie można opisać. Sam przetestuj a zobaczysz różnice :)

Via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... no i zmieniłem hboot i zainstalowałem, nie obyło się oczywiście bez problemów ale wina była ewidentnie moja, nie doczytałem pierwszego posta o SD-Ext

Dopytam więc by wszystko było jasne.

Zaznaczamy:

1.

→ Ustawienia > Aplikacje > Dla Programistów > SD-Ext √

Ale czy również musimy zaznaczyć (ja zaznaczyłem :) )

→ Ustawienia > Aplikacje > Dla Programistów > Data2sd ?

2.

Co powinno być zaznaczone w

"Preferowana lokalizacja instalacji"

- Wewnętrzna pamięć

- Wymienna karta SD

- Zastosuj ustawienia systemowe (to zaznaczyłem u siebie)

3.

Gdy spojrzę w "elixir" mam"

memory - 152 MB (ubywa po instalacji programów)

Internal storage - 58 MB (Nie ubywa po instalacji)

4.

Gdy spojrzę w

Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie aplikacjami > Na Karcie SD

Widzę aplikacje z "pustym kwadratem [ ]" czyli bez [√]

Po kliknięciu w aplikację mam wybór:

- Przenieś na kartę SD

lub

- Przenieś do telefon

I tego nie rozumiem, w innych ROM'ach miałem wybór albo na Kartę albo do telefonu, pierwszy raz spotykam się z takim wyborem.

To gdzie te aplikacje są instalowane?

Jak na razie (zainstalowałem wszystko co miałem poprzednio) i nie ma problemu ale chciałem się upewnić czy nie zrobiłem gdzieś błędu.

Edycja:

Dodano

... i jeszcze

Czy te funkcje mają jakieś ustawienia, bo nie znalazlem?

*...

*Tweaki RAM'u

*Tweaki sygnału 3G

*...

*System Update libs and Languages

*...

Edytowane przez Sid Gotama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Sprawdzałem te ustawienia z sdext to w "Preferowana lokalizacja" powinno być jeszcze "sd-ext"

Nie wiem po jaką cholere tak komplikować -.- Jutro wrzucę roma z wgranym a2sd i działającym oczywiście :)

Zippyshare.com - CronMod-INT2EXTV2+_signed.zip

Pobierz ten skrypt i po instalacji romu go wgraj :)

Co do tych tweaków to polepszone czy coś są :)

Edytowane przez Mescj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba za dużo się rozpisałem i przez to zostałem źle zrozumiany.

Zrobiłem tak jak na pierwszej stronie czyli zaznaczyłem:

Po tym zaznaczeniu pojawia się opcja Data2sd i nie wiem czy ona powinna być również zaznaczona. Ja ją zaznaczyłem i jak na razie działa jak należy.

Co do mojego drugiego punktu, wybrałem by system się tym zajmował i chyba się zajmuje. Podejrzewam że jest to chyba związane z wyborem z punktu pierwszego :)

Natomiast punkt czwarty to moja ciekawość bo:

W ROM'ach które używałem po kliknięciu w aplikację mogłem ją przenieść:

- na kartę SD gdy była zainstalowana w telefonie

lub

- do telefonu gdy była zainstalowana na karcie SD

Natomiast w tym ROM'ie mam do wyboru równocześnie i kartę SD i telefon czyli aplikacje są instalowane w miejscu o którym nic nie wiem... ale może to i dobrze.

Za skrypt dziękuję ale chyba na razie nie skorzystam bo jak napisałem wszystko co powinno działa a nie chce mi się znowu instalować i... może w piątek.

Chciałem się po prostu upewnić czy wszystko zrobiłem jak należy.

Ja chciałem wędkę a Ty mi dajesz rybę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Co racja to racja :)

A tak przy okazji po zaznaczeniu sd-ext pojawia się data2sd. Tyle że po zaznaczeniu data2sd to tużo nie daje :(

Ale w preferowana lokalizacja instalacji powinno się pojawić sd-ext. Mi się nie pojawiło to wgrałem int2sdv2+ :)

Via Tapatalk²

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja instalowałem aplikację przy zaznaczonym data2sd.

Teraz spróbowałem to odznaczyć i po resecie mam komunikat że za mało pamięci.

Być może powinienem zaznaczyć tylko SD-Ext i [lokalizacja instalacji], instalowanie na karcie SD.

Na całe szczęście po ponownym zaznaczeniu (SD-Ext i data2sd) wszystko wróciło do normy, musiałem tylko widżety na nowo ustawić.

To sd-ext w [preferowana lokalizacja] być może się pojawia po zaznaczeniu tylko:

Czyli bez dodatkowego zaznaczenia Data2sd jak to ja uczyniłem :), tego nie wiem.

Właściwie nic więcej nie robiłem, w preferowanej lokalizacji, ustawiłem by system sam decydował.

Jako że telefon robi za budzik nie za bardzo chcę się dzisiaj nim bawić bo jutro poniedziałek i do pracy trzeba wstać.

Przy poprzednim ROM'ie MW v8 irytowała mnie bardzo reakcja na dotyk, tu na razie jest dobrze, ale to dopiero doba.

Miejsca na aplikację dużo nie potrzebuję, bardziej zależy mi na w miarę normalnym reagowaniu.

Jak wyjdzie nowsza wersja a ja będę zadowolony z obecnej (wiem że beta) wówczas się może głębiej pobawię i może nawet dowiem się co jest lepsze dla mnie: sd-ext, data2sd czy może int2sdv2+ i dla czego.

EDYCJA

Dodane

Aplikacje są chyba instalowane w sd-ext, skąd to wiem?

Jak pisałem aplikacje można przenieść albo do telefonu albo na kartę SD takie są opcje wyboru.

Więc na próbę przeniosłem jedną z aplikacji na kartę SD i po przeniesieniu pojawiła się opcja Move to SD-Ext, czyli że wcześniej ta aplikacja była właśnie na SD-Ext.

...

Ale w preferowana lokalizacja instalacji powinno się pojawić sd-ext. Mi się nie pojawiło to wgrałem int2sdv2+ :)

Wychodzi na to że jeżeli w preferencjach lokalizacji zaznaczymy [Zastosuj ustawienia systemowe] przy takich ustawieniach jak ja mam to będzie to właśnie odpowiadało SD-Ext.

Tak przynajmniej wychodzi na "logikę"

Mi ta wiedza niewiele daje bo nie mam pojęcia co lepsze:)

Edytowane przez Sid Gotama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daviteusz

Jak działa to nie ma sensu tego ciągnąć :)

Ma być wersja z wyglądem ICS'a czy tam JellyBeana. Pozostało czekać :)

Via Tapatalk²

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie pobrałem , zainstaluje go i po paru dniach dam opis całościowy dla zainteresowanych ... jak zasuwa i tym podobne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie mi powiedzieć co by mi dało INT2EXTV2+

Przyznam że gubię się w tych wszystkich sd-ext, data2sd, INT2EXTV2+, i co tam jeszcze jest.

Jak na razie ROM działa świetnie, ale jeżeli przez instalację INT2EXTV2+ mógł by działać lepiej to czemu nie.

Najbardziej zależy mi na stabilności i szybkości, miejsca mam dość nic więcej instalował nie będę (to jest wersja na dziś :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi