Skocz do zawartości
piotrlis98

ROM [ZTE v967s] [4.2.1] Max Flavour FULL

Rekomendowane odpowiedzi

Przeoczyłem, tak w recovery jest opcja do montowania telefonu. Podłączasz do kompa i odpalasz tą opcję, tel będzie widoczny jako pendrive, wtedy kasujesz katalogi. Rom i gappsy do katalogu głównego na kartę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skawin

Dzięki. Pytam bo na tym filmiku gościu robi trochę inaczej

Zaczyna od:

1) wipe data/factory reset - yes wipe all user data

2) wipe cache partition - yes wipe cache

3) mount and storage - format system - yes format

4) format cache - yes format

5) format data - yes format

go back

6) install zip - install update from zip file i wybiera plik z karty sd

trwa instalacja .. potem reboot i wsjo

PS dobra połapałem wcześniej wrzucił sobie pliki na karte i wyrzucił katalogi i zaczyna od wipe-ów:)

Czy skasować te foldery moge przy zwykłym podłączeniu telefonu do kompa przez USB, wywalam foldery i dopiero wchodze do RECOVERy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba lepiej będąc w recovery podpiąć telefon. Będziesz miał pewność że żaden katalog nie utworzy się od nowa.

I o backupie nie zapomnij przed tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skawin

Udało mi się zainstalować najnowsza wersję, jest ładna tak jak stockowa, kolory fajne co do działania to dam znać jak troche posiedze na telefonie.

Czy gapsy pełną wersję wrzucam teraz tak samo jak rom czyli już bez wipe-ów i formatów tylko wchodzę do recovery i odrazu wybieram update from zip file i daje gapss tak? Bo brakuje mi map google, youtuba i play store

Ok dograłem tak jak pisalem poprzez recovery

ale dalsze pytanie: jak usunąć ten pasek google u góry:)

i przy wchodzeniu na nawigację pojawia się "aplikacja mapy została zatrzymana" co mogę zrobić, problem naprawiony aktualizacja nowych map i wszystko ok.

Teraz tylko jak usunąć ten wkurzajacy pasek google

Edytowane przez skawin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pasek googla usuniesz chyba tylko wtedy jak wgrasz launcher np Apex , Nova itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skawin

Kurcze z tego co widziałem to carliv zaznaczył ta aplikację czerwonym prostokącikiem czyli można ją usunąć, jak wcjodze do ustawień/aplikacje/wyszukirawka google to nie mam aktywnej opcji odinstaluj.

Gdzieś wyczytałem że jak sie ma roota to mozna usunąc"

Jeśli masz Roota to usuń z /system/app aplikację quickserchbox.apk tylko jak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus
    Kurcze z tego co widziałem to carliv zaznaczył ta aplikację czerwonym prostokącikiem czyli można ją usunąć, jak wcjodze do ustawień/aplikacje/wyszukirawka google to nie mam aktywnej opcji odinstaluj.

Gdzieś wyczytałem że jak sie ma roota to mozna usunąc"

Jeśli masz Roota to usuń z /system/app aplikację quickserchbox.apk tylko jak

Zainstaluj aplikacje Titanium Backup i przez nią spokojnie możesz usuwać systemowe aplikacje :)

Wysłane z mojego ZTE V967S za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skawin

Super Panowie dzięki wielkie za pomoc, titatnium backup pomógł, odinstalowało i ponowny restart telefonu załatwił sprawę, co do softu to wczoraj po aktualizacji miałem stan baterii na 17% i przez noc zeszło do 12% (przy stockowym romie było ok 9% przez noc - pewnie wina aplikacji na stokowym).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ustawić by na pasku powiadomien od razu po zsunieciu w doł były toogles (skróty do wifi itd.) a nie powiadomienia? teraz żeby przejść do toogles musze klikac w prawym górnym rogu - troche to uciążliwe...

---------- Post dołączono o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

juz sobie poradziłem - winny był go launcher i jego obsluga gestów...

---------- Post dołączono o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Pobawilem się dziś cały dzień tym romem i w mojej subiektywnej opinii jest szybki, płynny (szybszy i plynniejszy od miui) i to jest fajne, przy odrobinie wysiłku korzystając z rad tego forum mozna calkiem fajnie go spersonalizowac pod kątem wyglądu (xposed themer oraz gravity box) jednak to co mi przeszkadza to wygląd ikon a konkretnie wyglądają niezależnie od użytego koloru po prostu prostacko jakby je namalowalo dziecko kredkami..., ponadto sposób obsługi dwóch kart jest w moim odczuciu bardziej przejrzysty i czytelny w miui choć nie jest tu najgorzej (jak to jest w samsungowych romach). Ogólnie jednak wygląd miui i niektóre funkcje (np. niezastąpiony wbudowany monitor danych) bardziej mi przypadł do gustu więc do niego wróciłem ale nie mówię że jeszcze nie spróbuję Maxa - szczególnie jakby autor zmienił te ikony zasięgu i baterii...

Dodam jeszcze ze próbowałem zmienić przypsane do klawiszy volume up ibdown funkcje tak by można bylo nimi wybudzac wyświetlacz ale nic to nie dało (zarówno bezpośrednie nadpisanie w pliku jak i użycie dedykowanych apek), natomiast w gravity box da się ustawić by przyciski świeciły się tak długo jak pracuje wyświetlacz - co niestety z poziomu gravity w miui nie działa (używam apki ale ta gubi ustawienia po każdym restarcie i podłączeniu kabla USB co moze z lekką wkurzac- ale to już w wątku miui ;-) )

Edytowane przez robbie77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dymon

Przecież ikony zasięgu można zmienić w gravity box na te z kitkata a dodatkowo także ich kolor.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi