Skocz do zawartości
rufus9803

LG P990 vs SGS - lub coś innego do 350 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoję przed wyborem następcy wysłużonego i5800. Używałem już mnóstwa smartphone'ów, z różnymi systemami, miałem droższe i tańsze modele. Rok temu postanowiłem kupić tablet i na niego przerzucić większość "smart" zastosowań.

Jak pomyślałem, tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolny :)

Problem w tym, że i5800 zaczyna się sypać i trzeba kupić coś nowego.

Myślę nad SGS'em (którego kiedyś miałem i byłem w 100% zadowolony) oraz właśnie nad p990. O ile znam bardzo dobrze wszystkie jasne i ciemne strony i9000, to Optimus'a 2X na oczy nie widziałem :D Byłem już w zdecydowany na LG, ale naszło mnie pytanie - jak wygląda wsparcie dla tego telefonu? Sprzętowo p990 zostawia daleko w tyle jednojajowego SGS'a, ale ten drugi ma stabilną wersję CM 10.2, a Optimus dalej gnije na nightly... Co dało mi mocno do myślenia. Nie chciałbym sytuacji, gdy mocniejszy p990 działa wolniej, lub tylko niewiele szybciej od SGS'a - właśnie ze względu na dopracowanie softu. Rozwieje ktoś moje wątpliwości?

Zależy mi głównie na:

1. Jakości audio - oba mają Wolfson'a WM8994, tak samo jak mój i5800. Sądzę, że nie będę negatywnie zaskoczony jakością audio z p990 (a może jestem w błędzie?). Telefon będzie podłączany pod SoundMAGIC E10 v2 i Modecom'y SHF56.

2. Dobrym aparacie i video - SGS pod tym względem w zupełności mi wystarczał.

3. Wygodzie przeglądania internetu.

4. Mam zamiar używać rozmaitych aplikacji i prostszych gier - od bardziej wymagających tytułów mam tablet.

5. Przyzwoitym ekranie - Lubię kolory i kontrast SupeAMOLED'a, ale nie lubię Pentile. P990 ma dobry ekran?

6. Telefon nie może być zbytnio ciężki - waga Desire Z bardzo mnie denerwowała, z tego powodu odpadł p920.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

PS. możecie pisać do mnie "branżowym" językiem - siedzę w smartphone'ach sporo i coś tam wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O d ś w i e ż a m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Miałem oba telefony. Na p990 przesiadłem się właśnie z sgs'a i cóż mogę powiedzieć. Czuć wyraźną różnice w użytkowaniu. Przede wszystkim p990 jest duźo płynniejszy. Audio gra moim zdaniem podobnie, filmy p990 kręci w full hd i są naprawdę dobrej jakości. Ekran w lg IPS jest dużo lepszy niż samsugowski amoled. Co do przeglądania internetu na obu jest tak samo wygodnie. Takia sama rozdzielczość tyle samo cali. Po tym jak p990 dostął oficjalnego isc i wgraniu romu DjangoManouche normalnie cud miód orzeszki. Telefon jeszcze bardziej przyspieszył, praktycznie żadnych opóźnień. Rom moim zdaniem genialny. Wszystkie gry jakie grałem działały bez zająknięcia. GTA VC, Fifa 12, NOVA 3, ASPHALT7. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy sgs'em a p990 bez wahania wziąłbym p990. Ogólnie do tej pory żałuje że go sprzedałem:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm dość ciężki wybór... chyba bym się skłaniał lekko ku p990 bardziej przemawiają do mnie podzespoły... ale SGS ma lepsze wspracie i wydaje się bardziej stabilny. Miałem kiedyś SGSa i jak bym miał taki dylemat jak Ty to bym spróbował p990...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Miałem oba telefony i p990 zdecydowanie lepszy. Co do wsparcia fakt sgs ma większe ale do lg też troche tego jest.

Gwarantuje że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I mam właśnie taki zamiar :)

Gdy zobaczyłem, że ceny p990 i i9000 się zrównały wybór stał się prosty - p990.

Ustrzeliłem biały egzemplarz za 350 zł z kompletem od znajomego, dobra to oferta?

Mam jeszcze pytanie - jak jest z awaryjnością p990? Chcę żeby ten telefon posłużył mi co najmniej pól roku, a potem żeby jeszcze sprzedał się na Allegro :D Egzemplarz znajomego ma około rok.

Myślałem jeszcze nad dokładką do Sensation, ale raczej wybiorę tańszą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meszok

Za 350zł bdb oferta tym bardziej jak od pewniaka kupujesz. Co do awaryjności nie zauważyłem nic niepokojącego. Użytkowałem około pół roku bez żadnych problemów. Ciągle zmieniałem romy wykorzystywałem do granic możliwości i tel nie do uwalenia. Jedyne co zauważyłem to jakby lekko gorszy zasięg wifi, ale to może tylko moje odczucie. Sensacion też w sumie dobry wybór, ale jak patrze na allegro musiałbyś wybulić ok 500zł. Nie jestem do końca przekonany czy byś jakąś zauważalną różnice na kożyść htc odczuł. No i niestety htc ma tylko 1gb wbudowanej pamięci ale za to więcej ram. Wybór nalezy do ciebie ale ja osobiście zdecydowałbym sie na lg. Za 350zł bierz z pocałowaniem ręki;)

Edytowane przez meszok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Największą zaletą Sensation jest większe wsparcie developerów i 768 MB ramu - czyli mamy zlikwidowane dwie największe bolączki p990.

Dzięki za pomoc, biorę Optimus'a. Zawsze można go sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi