Skocz do zawartości
kuzkomaniak

Pomoc przy wyborze romu

Rekomendowane odpowiedzi

No a czy w którymkolwiek romie pozbyto się błędu, o którym pisałem wcześniej? Czy po restarcie telefonu nadal trzeba od nowa ustawiać płatne jednoplikowe aplikacje (np płatny Swiftkey) od nowa bo gubią ustawienia i dzwonki ustawiane z karty pamięci trzeba przywracać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem w Lunatic Pandora X podobno błędu niema

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ciągu tygodnia (może dłużej) powinienem wpuścić pierwszą beta wersje kernela dla y300 m.in. z możliwościami overclockingu :).

Będzie dla CyanogenModa i stocka

o9t5.png

m7hv.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie w pierwszej wersji ale postaram się go dodać

Jak nie będzie większych problemów dzisiaj powinno mi się udać dodać niestabilną betę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teder

Uważam,że dobrze byłoby zrobić jakąś tabelę, czy coś w tym stylu, gdzie użytkownicy mogliby się podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi działania poszczególnych romów.

Fusion X:

Plusy:

1.dużo szybszy niż np. brandowy z T mobile

2.nie zawiesza się

3.nie ma zainstalowanych aplikacji, które są zbyteczne, można je jednak dograć

4.przejrzysty graficznie i apex launcher

Minusy:

1.Słabszy zasięg niż np. w MIUI

2.Występuje kłopot z wykonywaniem połączeń - "Play problem" ;)

3.Po podłączeniu do kompa za pomocą kabla tracimy część skrótów z pulpitu i niektóre ustawienia, np dzwonki przypisane do osób

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIUI

Plusy:

1.jedyny przymiotnik jeśli chodzi o wygląd - rewelacja! Rom jest po prostu śliczny i tyle

2.Mnóstwo, mnóstwo ustawień

3.stabilny

4.świetny zasięg

5.nie zauważyłem występowania "Play problem"

Minusy:

1.najpoważniejszy - BRAK MOŻLIWOŚCI PRZENOSZENIA APLIKACJI NA KARTĘ SD - wszystko instaluje się w pamięci wewnętrznej i nikt nie wie, jak to zmienić

2.pojawiają się komunikaty z chińskiego marketu

Kto następny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zadam pytanie konkretnie:

Szukam romu, w którym wyeliminowany został błąd powodujący znikanie ustawień, dzwonków i potrzebę ponownej konfiguracji płatnych jednoplikowych aplikacji uruchamianych wraz z systemem (min. popup widget, swiftkey, widgetlocker itp itd). Dla mnie to wystarczy - wydajność stockowego romu Play jest dla mnie zadowalająca, żadnych dodatkowych wodotrysków również nie wymagam - chcę tylko mieć stabilny rom w którym nie będę musiał się martwić, że jak wyłączę telefon bądź podłączę go pod kompa to potem będę się musiał zastanawiać co jeszcze muszę od nowa ustawić... Czy istnieje w ogóle coś takiego na naszą słuchawkę czy raczej muszę zacząć myśleć o sprzedaży i kupnie czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.android.com.pl/f877/y300-g510-cyanogenmod-10-r4-26-09-13-a-318983/

Zainstalowałem wczoraj, przywróciłem wszystkie aplikacje przez Titanium Backup i skonfigurowałem wszystko pod siebie. W tym Swype (płatny, kupny, z GooglePlay) ustawiony jako główna klawiatura oraz dodałem widżet Shazam (płatny, kupny, z GooglePlay) na pulpit Apex Launchera. Tym razem (w przeciwieństwie do stocka B190) po kilku (umyślnych) restartach (wraz z wyjmowaniem baterii na kilka chwil), podłączeniach do komputera jako pamięci USB wraz z włączonym debugowaniem USB, moja klawiatura nie zmieniła się na domyślną klawiaturę Huawei (a może Google czy jakaś tam) a mój widżet jest na swoim miejscu. I oczywiście oba programy działają.

Trzeba cierpliwości. Nie szybko społeczność modyfikuje i udostępnia oprogramowanie. Każdy telefon ma inne podzespoły przez co inne sterowniki i nie jest takie łatwe posklejanie tego do kupy. A im telefon mniej popularny tym gorzej. A teraz kiedy zaczynają wychodzić stabilne ROMy to można się spodziewać większego ożywienia w tej sferze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko
    http://forum.android.com.pl/f877/y300-g510-cyanogenmod-10-r4-26-09-13-a-318983/

Zainstalowałem wczoraj, przywróciłem wszystkie aplikacje przez Titanium Backup i skonfigurowałem wszystko pod siebie. W tym Swype (płatny, kupny, z GooglePlay) ustawiony jako główna klawiatura oraz dodałem widżet Shazam (płatny, kupny, z GooglePlay) na pulpit Apex Launchera. Tym razem (w przeciwieństwie do stocka B190) po kilku (umyślnych) restartach (wraz z wyjmowaniem baterii na kilka chwil), podłączeniach do komputera jako pamięci USB wraz z włączonym debugowaniem USB, moja klawiatura nie zmieniła się na domyślną klawiaturę Huawei (a może Google czy jakaś tam) a mój widżet jest na swoim miejscu. I oczywiście oba programy działają.

Przy odzyskiwaniu aplikacji z titanium problem znikających aplikacji i ustawień nie występuje. Dotyczy on tylko płatnych aplikacji instalowanych z poziomu Google Play.

Wysłane z mojego HUAWEI Y300-0100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siona

To ja się podłączę.

W oryginalnym play denerwuje mnie problem połączeń, wyłączające się aplikacje z marketu i krótki czas pracy na baterii (po przywróceniu ustawień fabrycznych jest ok mniej więcej tydzień /dwa potem bateria zjada się w 1 dzień).

Jako, że to telefon żony chciałbym, żeby to był prosty Rom, z działającym sklepem, stabilny i z pełną obsługą otg (sterowanie lustrzanką).

Może coś polecicie...

Aaaaaaaaa no i fajnie by było jakby można go było później aktualizować z poziomu słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi