Skocz do zawartości
lukasoon15

Zestawy słuchawkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że HTC One to telefon niewiarygodnie muzyczny, zdziwił mnie brak takiego tematu, a jeżeli był on poruszany, to na peryferiach innych wątków.

Chciałbym, aby każdy z nas przedstawiał słuchawki do telefonu (nie te które posiadacie w zestawie, ale te które kupiliście oddzielnie), które sami sprawdziliście i jesteście nimi zachwyceni. Żeby pomóc innym użytkownikom, konieczne jest zmieszczenie się w przedziałach cenowych (nie oszukujmy się, każdy ma jakiś górny pułap). A jako że nie jest to forum muzyczno-studyjne, nie chcę żeby były tutaj przedstawiane słuchawki za 1000 zł.

Przedziały

1. Do 150 zł

2. Do 250 zł.

3. Powyżej 250 zł.

Posty, w których znajdzie się tylko nazwa słuchawek, będą zgłaszane do usunięcia, ponieważ nic nie wnoszą do tematu. Przedstawiając swoją propozycję, proszę o obszerne uzasadnienie swojego wyboru do polecenia, ponieważ nie jest to tylko rekomendacja jakiejś firmy, ale jednocześnie pomoc innym audiofilom w wyborze, na który przeznaczą kilkaset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Powiem, tak. Wystrzegać się beatsów dousznych z allegro, 99% to podróby. Sam takie kupiłem i tego się nie da słuchać.

Polecam Sennheiser PX200IIi, które po wygrzaniu (ok.100h) graję świetnie i można je dostać za ok.300 zł, ale naprawdę warto. Wygodne, solidnie wykonane. Na codzień idealne. Są to słuchawki nauszne zamknięte. Bardzo dobrze izolują od otoczenia.

Jak ktoś ma świra i lewą kasę :oczy: (o której żona nie wie) ;) ,jak ja, to polecam Yamaha Pro 500 do wyjęcia za 1100zł lub Pro 400 za 850zł i Pro 300 za 585 zł. Nie słyszałem nic lepszego na urządzeniu przenośnym jak na Pro 500. Beatsy mogą buty nosić za Yamahą. Mam też w domu Sennheisery HD202 i taż za te pieniądze polecam z czystym sumieniem.;)

No i na koniec coś ciekawego Creative Aurvana Live. Co kojarzą się z informatykiem dziubiącym na kompie? Nic bardziej mylnego. Za 200 zł dostajemy słuchawki, które niektórzy lepiej oceniają niż Sennheiser HD650 itp. Pniżej moja fotka. Pierwsze z lewej to Sennheiser PX200IIi, potem Yamah Pro500 i na końcu Sennheiser HD202.

post-254527-14255729664755_thumb.jpg

Edytowane przez yrelaw
    Zdjęcia wstawiamy między znacznik SPOJLER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś kontakt może z Sony MDR-1R? Z wyglądu są po prostu genialne a z recenzji wynika, że i dźwiękowe to górna półka. Tylko jest trochę problem z odsłuchania ich gdziekolwiek. Z recenzji wynika, że są to ciepłe słuchawki, dość basowe...a, że sam One jest już ciepłym grajkiem pytanie, czy się zagrają?

Sam aktualnie posiadam SM E10. Słuchawki dokonałowe, które moim zdaniem nie mają konkurencji w przedziale cenowym minimum do 200 zl. Ale polecam raczej pierwsza ich wersje niż rev. 2, dwójka ma pleciony kabel, jednak jakość dźwięku jest nieco niższa. Ogólnie są to słuchawki, które zgrywają się dobrze chyba z każdym sprzętem. Używałem ich z SGSIII, Note II, SGS IV, teraz z HO i z każdym grały świetnie. Słuchawki raczej do muzyki elektronicznej...spora dawka basu, ale na szczęście nie wylewa się poza pozostałe pasma:-)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalk 4

Edytowane przez s_o_r_e_n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Odnośnie Sony MDR-1RB to je widziałem i miałem na uszach w media markt w Rzeszowie,gdzie je można nabyć za 800zł. Co do wyglądu to kwestia gustu, ja wolę Yamahę. Wygodniejsze do noszenia na głowie są soniaki, ale się nie składają i nie mają casa do transportu. Wg. mnie grają ciepło i bardzo dobrze. Brakuje trochę basu. Dla mnie muzycznie ciut lepsze były Yamahy zarówno 400 jak i 500. Różnica między Sony a Yamaha Pro 400 to 50-200 zł i każdy może zdecydować czy warto dopłacić czy nie. Obie pary są super i godne polecenia !!! Słuchawki na pewno z górnejo półki z dumą mogą być noszone na Waszych głowach.:|

Edytowane przez yrelaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    galci

Do 150zł

MEElectronics M9

Jesli chodzi o te słuchawki moge polecić je z czystym sumieniem, dla osób które lubią dobry, miękki bas i bardzo czysty dzwięk nawet przy duzym vol.

Pare słów o charakterystyce... słuchawki spisują się dobrze jeśli chodzi o muzyke electro, house, dubstep, hiphop. Są dość dobrze zróżnicowane i nie mają braków jeśli chodzi o pasma, dobre pasmo mid naprawde może robić wrażenie na wokalach, brak charakterystycznego "syczenia" jak to jest przy słuchawkach typu "beatsy za 50zł".

Do 250zł

Fischer Audio Eterna

Tutaj zdecydowanie wybór pada na firme Fisher.. Pierwsze co słyszymy zakładając słucawki i odpalając jakikolwiek utwór to mocne uderzenie basu który powala z nóg. Bass schodzi bardzo nisko, średnie tony mamy wyraźnie ocieplone, dośc dobra scena, wokale nie wycofane. W tej półce cenowej jest to moim zdaniem najlepszy wybór, śmiało można stwierdzić że Eterny poradzą sobie ze słuchawkami powyżej 500zł.

Edytowane przez kiler73
    Słownictwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 150zł

SoundMAGIC PL11 - Cena- 70zł

Co tu robią tak tanie słuchawki? Otóż zjadają one na wstępie wszystkie Beatsy do 200 zł (ale to przecież nie jest aż tak wielkie osiągnięcie) oraz dorównują innym wielkim firmom oferującym słuchawki do 200 zł. Oferują równe, przyjemne dla ucha brzmienie, zrównoważoną dynamikę i bardzo dobrą przestrzeń stereo. Świeżo po podłączeniu ich do leciwego HTC Desire oczy prawie wyszły mi z orbit, efekt był niewiarygodny. Głęboka jakość muzyki oraz mocne, ale nie uciążliwe bassy. W połączeniu z PowerAMP słuchawki te mogę bez zawahania stawiać na półce z tymi, za 200-250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do ok 150 zł polecam słuchawki panasonic dj 600. kupiłem je w 2009 roku w saturnie za ok 300 zł, jednak teraz na alledrogo są za 160 zł. grają przyjemnie, dobre basy i wysokie tony. po 4 latach widać ślady zużycia, ale co chcieć za 300 zł? za 160 kupiłbym je jeszcze raz napewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Miał ktos styczność z słuchawkami Jays a jays five pod androida? Ponoć niezłe ale nie można ich nigdzie znaleźć żeby odsłuchać. Z góry dzięka za podzielenie się wrażeniami.P.S. Dziaj sprawdzałem JBL J33A pod androida. Oczywiście nie działa nic na htc one tylko stop i play.

Spotkał ktoś słuchawki działające z andkiem i htc one?

P.S. Testowałem Sennheisery MM70s i działa na pilocie sściszanie i podgłaśnianie, tyle że suwakiem mechanicznie, ale to już coś.

Edytowane przez yrelaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lliper

Ja osobiście jestem bardzo pozytywnie zaskoczony słuchawkami dołączonym zestawem do one. Posiadam również SoundMagic e-10 i te oryginalne które nie są wygrzane i fajniej graja. Głębszy bass, bardzo czyste wysokie tony. Jestem lekko w szoku na plus

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Ja też byłem w szoku dopóki nie kupiłem w promocji słuchawek mało znanych w Polsce JVC HA FRD80Z za jedyne 191 zł. Normalna cena to 299zł. Niestety te stockowe przy nich lekko wysiadają choć są naprawdę bardzo dobre. Opinie można poczytac na mp3forum. Wg. mnie lepiej grają od Jbl33a i senków mm70s. Współpracują z androidem tzn jeden przycisk. mogłyby mieć ciut więcej basu, ale i tak bomba za tą cenę.:DD

Edytowane przez yrelaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi