Skocz do zawartości
Magnez

Czy twoja paczka została zatrzymana przez UC? - Patrz post 1

Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?  

131 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?

• TAK z opłatami
        48
      • TAK bez opłat
        19
      • NIE
        64

Rekomendowane odpowiedzi

bodgun

Do k3lcior , jak mozesz to daj namiary na sprzedawce od tej lumi 710 . :)

czyzby Shenzhen Nonstop Technology Co., Ltd. ? ;D

Edytowane przez bodgun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@bodgun

Item Condition: Refurbished
    ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k3lcior
    @bodgun

;)

Wiesz co to refurbished?

To nie zawsze sa pogwarancyjne telefony, przyklad. sklep dostaje paczke z telefonami ktora jest delikatnie uszkodzona (lub byla otwarta) w takim wypadku odsylaja telefony do producenta, takie telefony pozniej sa rowniez oznaczane jako refurbished.

Polecam poczytac: http://lifehacker.com/5885492/when-should-i-buy-refurbished-electronics

W kazdym razie sluchawka igła, swieci sie jak psu jajca, zadnej ryski nic, gps lockuje w 1sek. wyglada jakby wyszedl z fabryki wczoraj, co tu wiecej mowic.

Gdyby ktos takie telefony sprzedawal jako fabrycznie nowe na jakims allegro to jestem w 100% pewien ze nikt by sie nie zorientowal.

Zreszta wystarczy poczytac komentarze u tego sprzedawcy.

Na koniec dodam jeszcze ze kupujac w Polsce refurby dostajemy gwarancje 1-3 miesiecy, ten chinol daje na rok.

Edit:

https://www.dropbox.com/s/hfu9lf1sj6agr6g/IMG_20140126_134913.jpg

https://www.dropbox.com/s/67irgpsbi39qy87/IMG_20140126_135037.jpg

(wszelkie biale kropki to kurz :PP)

Edytowane przez k3lcior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie ;)

Nie ma znaczenia, że to wersja "odnowiona".

Wersje takie są sprzedawane kompletnie sprawne, a przy tym ceny są eleganckie.

Wiele takich rzeczy jest na eBayu i schodzą jak bułeczki w piekarni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeglądając sobie zarówno to forum, jak i inne widzę, że jest tendencja wzrostowa w ilości wyłapywanego sprzętu, a w szczególności telefonów z Chin/Singapuru. Dzisiaj spotkała mnie również ta "przyjemność" w WER Pruszcz Gd. Celnik okazał się wyjątkowo wylewny i przyznał, że import z Państwa Środka nasilił się na tyle mocno, że dostali odgórne dyrektywy, żeby jak najwięcej kontrolować i sprawdzać.

Początkowo myślałem, że to kwestia WER, ale teraz widzę, że z grubsza wszystkie oddziały wychwytują coraz więcej przesyłek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@k3lcior

Nie rób Waść offtopu ;) Na moje całe 3 wiersze teksu taki elaborat ;/ a ja niczego nie negowałem, podkreśliłem tylko to co napisał sprzedawca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przeglądając sobie zarówno to forum, jak i inne widzę, że jest tendencja wzrostowa w ilości wyłapywanego sprzętu, a w szczególności telefonów z Chin/Singapuru. Dzisiaj spotkała mnie również ta "przyjemność" w WER Pruszcz Gd. Celnik okazał się wyjątkowo wylewny i przyznał, że import z Państwa Środka nasilił się na tyle mocno, że dostali odgórne dyrektywy, żeby jak najwięcej kontrolować i sprawdzać.

Początkowo myślałem, że to kwestia WER, ale teraz widzę, że z grubsza wszystkie oddziały wychwytują coraz więcej przesyłek.

Wspomnicie moje slowa ze juz niedlugo potrwa sytuacja ze jest szansa ze danej przesylce "sie upiecze". Kiedys nie sprawdzana byla zadna, potem tylko niektore, teraz juz bardzo duzo przesylek jest zatrzymywanych a jestem przekonany ze niebawem kazda bedzie trafiala w rece celnikow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiedos

Szczególnie że jak zaczną wszystkie sprawdzać to ludzie przestaną zamawiać, ilość się zmniejszy i zaczną się wyrabiać. Pewnie większość to elektronika więc wystarczy zatrudnić kolejnego celnika i pewnie przez jeden dzień na swoją pensję zarobi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KUKA1

Chory kraj :P skubią nas z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi