Skocz do zawartości
Magnez

Czy twoja paczka została zatrzymana przez UC? - Patrz post 1

Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?  

131 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?

• TAK z opłatami
        48
      • TAK bez opłat
        19
      • NIE
        64

Rekomendowane odpowiedzi

giaur500

Z doświadczenia wiem że Warszawa rzadko zatrzymuje przesyłki z Chin. Z reguły doliczają tylko VAT od wartości zadeklarowanej przez Chińczyka i puszczają dalej. Nie spotkałem się jeszcze żeby rozpakowali paczkę i czepiali się o brak CE albo żeby sprawdzali rzeczywistą wartość. Czytając wasze posty zastanawiam się czemu paczka wędrowała przez tyle UC. Do mnie szło od razu bezpośrednio z warszawy do rozdzielni w moim mieście (Białystok) a następnego dnia już awizo w skrzynce.

Dodatkowo, niektórzy Chińczycy na Aliexpress wysyłają pocztą holenderską. Działa to tak, że Chińczyk wysyła do Holandii, a do Polski idzie z Amsterdamu. W ten sposób nie ma cła ani Vatu i paczka nie przechodzi nawet przez UC w Polsce. Nawet numer trackingowy jest z NL na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@giaur500

Zamówiłem telefon przez pocztę holenderską, dziś dostałem list z warszawskiego UC. Nie ma reguły na te zatrzymywanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko poczatkowo byłataryfa ulgowa przez Holandię, Na forum ##### wyczytałem ze teraz poczta Litwy jest taka furtką.

Ele pewnie też do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Ostatnio zamawiałem tablet przez NL Post z Chin, nie było vatu a przesyłka przeszła gładko. Droga była taka: Chiny->Holandia->Warszawa->Białystok. Nigdzie więcej paczka nie wędrowała i nie zwiedzała połowy Polski jak u was.

Czyli wychodzi na to, że znaczenie ma też do jakiego miasta w PL jest paczka adresowana. VAT mi naliczyli tylko raz, jak zamawiałem telefon. Ale zamawiałem kurierem, a paczka też nie była otwierana, VAT naliczono od wartości na chińskiej fakturze. Gdyby paczka była otwarta na pewno by nie przeszła, bo nie ma znaczka CE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem z aliexpress:

Tel. Lenovo Vibe X

Deklaracja na 50$

Przewoźnik DHL

Zatrzymali za wartość - efekt 150zł VATu płatne kurierowi przy odbiorze

Paczka szła 7 dni

Zamówiłem również

Tel. ZTE Nubia Z7 Max

Przewoźnik - Singapore post

Deklaracja na 20$

Stan: WER Komorniki

Jutro zobaczymy czy przejdzie :)

Edytowane przez sienek86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    Przewoźnik DHL

Gratuluję pomysłowości. Ile za samą przesyłkę zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiedos

Jak oni vat obliczyli z 50$ 150zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

U mnie doliczyli VAT w wysokości 60 zł i tyle zapłaciłem kurierowi przy odbiorze. Jak wspominałem, zamawiałem telefon o rzeczywistej wartości około 1400 zł, ale Chińczyk zaniżył mi wartość na fakturze. A VAT policzyli od wartości na fakturze, paczki nie otwierali. Przewoźnik - DHL, paczka szła 3 dni z Chin.

Gdyby otworzyli i skontrolowali paczkę, tak jak piszecie że robią u was, to by telefon został natychmiast zawrócony do Chin, bo nie był dopuszczony do sprzedaży poza Chinami, oczywiście CE nie ma. Ale takie akcje chyba aż tak często się nie zdarzają. Może zależy od rejonu, do którego idzie sprzęt.

Potem zamawiałem jeszcze tablet, przez pocztę holenderską. Chińczyk zadeklarował to jako gift/ramka do zdjęć o wartości 10 euro. Przeszło gładko, rzeczywista wartość sprzętu około 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gratuluję pomysłowości. Ile za samą przesyłkę zapłaciłeś?

DHL byl za 11 euro.

A vat zaplacilem bo chinczyk napisal 50$ zamiast 20.

Nie ma czego gratulować, sam byś wybrał DHL za taka cene.

Musialem wyslac dowod wplaty i niestety okazac ze zaplacilem 200 euro za tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

zawsze trzeba wyslac dowod wplaty i potwierdzenie zamowienia. chyba ze jest faktura w paczce - to wtedy to jest podstawa do naliczenia vatu. zadne inne deklaracje czy opisy paczek nie sa brane pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi