Skocz do zawartości
Magnez

Czy twoja paczka została zatrzymana przez UC? - Patrz post 1

Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?  

131 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?

• TAK z opłatami
        48
      • TAK bez opłat
        19
      • NIE
        64

Rekomendowane odpowiedzi

Calik

Dzisiaj przyszło do mnie dość dziwne pismo z UC. Chodzi o to abym złożył "oświadczenie, iż kwota 100$ ( absolutnie nie wiem z skąd tę kwotę mają) jest całkowitą zapłaconą za towar znajdujący się w przesyłce". Chyba nie ma co kombinować i lepiej podać całkowitą kwotę.

....po kilku ciężkich telefonach okazało się, że już nie wiadomo do jakiej przesyłki to pismo i nie da się odnaleźć numeru trackingu, jest tylko numer księgi magazynowej, który nic mi nie mówi ( a która z tego co powiedział urzędnik jest prawdopodobnie bardzo stary) , więc jest szansa, że pismo jest od starego telefonu, który kiedyś zamawiałem dla dziewczyny.... sam już nie wiem co zrobić....podam cytat " jest to szukanie igły w stogu siana" i mała szansa że ktoś mi pomorze....

Edytowane przez Calik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomorze jest pieknym regionem Polski, a czy Tobie ktos pomoze? Nie sadze. To naprawde zalezy od humoru celnika i teoretycznie zawsze znajdzie cos, czego towar nie spelnia i moze go cofnac, a rownie dobrze puscic cos co nie ma zadnego prawa wejsc do obrotu.

Mozesz zaryzykowac i podpisac to oswiadczenie, ale pytanie czy to jest taka "podpucha" i wtedy beda mieli ciebie podanego na tacy o skladanie falszywego oswiadczenia (art. 233 §1, celnicy maja wzory takich oswiadczen do wypelnienia i wysylaja aby potem miec dowod w sprawie) czy tez moze nie i oddadza ci telefon.

Czy warto ryzykowac dla parudziesieciu zlotych? Moim zdaniem to idiotyzm, ale zrobisz jak bedziesz chcial. Polecam wyslac potwierdzenie zaplaty na prawdziwa kwote i wyjasnienie ze "pomylilo ci sie" albo cos w tym stylu. To oczwiscie nie oznacza, ze telefon dostaniesz, ale jesli tak to zaplacisz VAT, clo na telefony wynosi 0%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nom lepiej napisac prawdziwa kwote w takim przypadku

swoja droga u mnie w liscie jest numer ks magazynowej i w 1 akapicie numer przesylki, takze mozezs porownac o ile tezmasz

przed chwila moja przesylka zmienila status na "Zwolnienie przesyłki przez urząd celny"

to znaczy ze iidzie do mnie, jesli nie dostalem kolejnego pisma w sprawie CE itp?(mialem tylko 1 zawiadomienie w sprawie przelewow itp)

pozdrawiam

Edytowane przez hehehenryk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idzie do ciebie albo idzie do ekspertyzy albo zwrotu.

Juz zamieszczalem tracking przesylek cofanych przez UC, tam tez jest "zwolnienie".

na7DxdS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak bezpodstawnie do zwrotu? a jakie pisma od nich otrzymałeś? tylko zawiadomienie o dostarczeniu dokumentów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Idzie do ciebie albo idzie do ekspertyzy albo zwrotu.

Juz zamieszczalem tracking przesylek cofanych przez UC, tam tez jest "zwolnienie".

na7DxdS.jpg

no wiem wiem

tylko zastanawialem sie czy przed zwolnieniem nie powinienem dostac drugiego pisma( wlasnie o tym ze nie spelnia norm blablabla)

jutro sie przekonamy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to pismo moglo do ciebie przeciez jeszcze nie dotrzec. Przekonasz sie na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wszystkie chinskie nie mają certyfikatu CE i deklaracji zgodności. Duzo chinskich firm jak THL, Zopo posiada pełną dokumentację zgodna z dyrektywą R&TTE Directive 1999/5/EC. Mam taka dokumentację z certyfikatem CE i deklaracją zgodnosci z testami SAR itp dla THL W100. Otrzymałem ja od sprzedawcy w chinach który wystapił z wnioskiem do producenta. Co prawda mój THL został tylko zatrzymany i narazie czekam na rozwój sprawy ale wolałem się zabezpieczyć.

W pismie od UKE jest ze produkt musi miec na pismie, w formie elektronicznej lub naniesione na urzadzeniu.Zauwazmy ze jest uzyte słowo "lub", czyli brak znaczków na urzadzeniu nie przekresla wszystkiego.

To samo powiedział mi Pan z UKE z warszawy, osobiescie dzwoniłem.

P.S. THL zwolniony z cła :)

Edytowane przez symforian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z cła zwolniony ale vat naliczyli??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AreQM

wszystkie urzadzenia elektroniczne nie obowiazuje cło tylko vat.

moja juz druga paczka przyszla dzisiaj i ominela urzad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi