Skocz do zawartości
Magnez

Czy twoja paczka została zatrzymana przez UC? - Patrz post 1

Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?  

131 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?

• TAK z opłatami
        48
      • TAK bez opłat
        19
      • NIE
        64

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka zatrzymana na 100%. Możesz dzwonić od poniedziałku do piątku od 7.00-15.00 na PP na temat nadesłanej paczki i zapytanie się o numer pozycji Księgi Magazynowej paczki oraz co potrzebne tel. 32 37 05 530 lub do odpraw celnych, ale musisz mieć ten numer PKM tel.32 37 05 340.

Wszystkie dokumenty wysyłasz na e-maila [email protected]

Na pewno jutro list polecony dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie musi być w statusie że oczekiwanie na przesłanie dokumentów czy coś? dziś chyba wszystkie paczki miały pecha bo moje 2 też gwizdnęli :/ a orientuje się ktoś czy jakby tak ściemnić że niema się dokumentów żadnych bo to próbka ?? co wtedy ?

edt

jeszcze jedno, bo ogólnie zamówiłem v967s ale nie mieli i zgodziłem się na wymianę na a820, jak to teraz ugryźć bo telefon jest w paczce inny a zamówiony inny :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@david22pl - a niby dlaczego nie mialbys miec dokumentow jesli to bylaby probka? Myslisz ze celnicy to idioci i nabiora sie, ze to jest "probka"? Prowadzisz przedsiebiorstwo, ze zamowiles probke w celach niehandlowych, aby nawiazac pozniejsza wspolprace z dostawca? Do probek potrzebne sa takie same dokumenty jak do towarow handlowych, probki nie podlegaja dalszej odsprzedazy itp. Jedyna roznica jest taka, iz od probek nie bedzie naliczony VAT.

Jak ci zatrzymaja przesylke to w najlepszym wypadku skonczy sie na VAT a w najgorszym cofna ja do nadawcy. To jest loteria.

Roznica w towarze w przesylce to akurat nie jest wiekszy problem, bedziesz musial dostarczyc celnikom wymagane dokumenty dotyczace towaru w przesylce, a nie towaru ktory zamawiales.

Musicie zrozumiec, ze to zatrzymanie i pelne odprawienie przesylki jest normalna procedura jaka powinna miec miejsce a wiekszosc traktuje to jako najwieksza "kare boska". List polecony to tak naprawde przesylka sluzaca wyslaniu dokumentow, a nie towarow.

Dlaczego wiec nie wszystkie przesylki sa zatrzymywane? Odpowiedz jest prosta - celnicy nie maja najzwyczajniej w swiece takich mocy przerobowych bo jest ich po prostu za malo, a naszego panstwa nie stac na zatrudnienie ich wiekszej ilosci, kasy w budzecie panstwa brak itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to w takim razie z kąd mam takie dokumenty dostarczyć skoro nie zamawiałem tego telefonu tylko zte a zgodziłem się na wymianę przez rozmowy z nimi a nie przez powtórne zamówienie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyslalem im screen aukcji, potwierdzenie przelewu, moje dane i to bylo wszystko czego potrzebowali

Wysłane z mojego TERRA_7oL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to w takim razie z kąd mam takie dokumenty dostarczyć skoro nie zamawiałem tego telefonu tylko zte a zgodziłem się na wymianę przez rozmowy z nimi a nie przez powtórne zamówienie..

To juz jest niestety twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To juz jest niestety twoj problem.

w chu... pomogles, stary jestes master wszystkich masterow..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz dostarczyc celnikom takie dokumenty o jakie cie poprosza, bedzie to najpewniej: tlumaczenie towaru, potwierdzenie zaplaty oraz ew. potwierdzenie zamowienia towaru (jesli oczywiscie celnik nie bedzie mial zachcianki poprosic cie o dokumenty dotyczace np. deklaracji zgodnosci czy innych).

Jesli zamawiales cos innego a cos innego jest w paczce, musisz taka informacje przekazac celnikom, jaka bedzie ich odpowiedz na to tego nikt nie wie. Co wiecej moge tobie napisac? Nikt nie jest jasnowidzem, naprawde roznie to wyglada, poczytaj watki o tym to sie przekonasz. Nie ma nigdy jednego wyjscia.

Aha, jest jeszcze jedna mozliwosc - klamac. Ale tej bym nie polecal...

Edytowane przez LethalOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narz

Mi przechwycili telefon w WER Warszawa, bez opłat się nie obejdzie. Natomiast nie muszę szukać tłumacza przysięgłego. Celnik powiedział, że wystarczy im przesłać na maila (mail jest w piśmie) skan dowodu osobistego, skan kartki, która się z poczty dostaje, pdf z aukcją z AliExpress oraz pdf z banku z płatnością.

Edytowane przez Narz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nbvc

A na tego mejla z dokumentami dostaje się odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi