Skocz do zawartości
Magnez

Czy twoja paczka została zatrzymana przez UC? - Patrz post 1

Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?  

131 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Twój telefon został zatrzymany przez Urząd celny?

• TAK z opłatami
        48
      • TAK bez opłat
        19
      • NIE
        64

Rekomendowane odpowiedzi

i ile mniej wiecej czekaliście aż przesyłka została zwolniona z cła ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narz

Według mnie przechwytują wszystkie przesyłki od znanych im sprzedawców typu Chinatronic, Ethernal Team etc... swoją drogą ja kupowałem u Ethernal Team (ETstar dokładnie) i jest prawdziwy kawał sku... Powiem, że przy zakupach "internetowych" (Ali, Allegro, EBay, etc...) większego ch... nie spotkałem. Shipping-out miał być 3 dni, a był 26 dni i to pewnie dzięki temu, że zacząłem go gonić, a potem otworzyłem "Dispute" i ją "eskalowałem". Cały czas twierdził, że paczkę wysłał 3 dni po kupnie... Jakby Chińczyk był w Polsce to bym dawno na Policje poszedł...

Edytowane przez Narz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nbvc

@nkielar, ja też kupiłem u tego sprzedawcy, tak samo czekałem ponad 20 dni na wysyłkę (tłumaczył się dużą ilością paczek u przewoźnika) i niby mam zniżkę $5 na następny zakup, ale raczej nie będę go planował u tego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narz

Trzeba zostawić mu odpowiedni komentarz, aby się już nikt więcej nie naciął. Mam 19 stron "Message" na Ali z tym Chińczykiem... cały czas tylko "We sent the parcel, pls be patient". Zacząłem go straszyć, że mam szanse nie odebrać telefonu w ciągu 60 gwarantowanych dni bo paczka została zatrzymana przez celników, a ten w kółko swoje "it was deiliveried, cancel dispute" (oryginalna pisownia Chińczyka). Kłamstwo za kłamstwem... Postraszyłem go, że Urząd Celny może jeszcze cofnąć telefon do Chin i nie mam na to wpływu... np. za brak CE... To pisze mi, że było na aukcji i musiałem przed zakupem zatwierdzić i na ich stronie jest, że telefon spełnia CE. Dałem mu natymchiastycznie linka do snapshota "aukcji" i pytam się gdzie ma tekst o CE... To pisze mi 5 minut później, że nigdzie nie twierdzili, że spełnia CE..

/CIACH/

Obstawiam, że jakby wysłał faktycznie w 3 dni jak obiecał na aukcji to nie zatrzymali by mojego telefonu na sortowni (WER Wawa), a Twoja paczka przeszła przez UC ?

Wzmożone kontrole na sortowniach to akcja na stałe, czy tylko akcja świąteczna?

Edytowane przez positivepl
    Mniej emocji na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nbvc

Możliwe, że faktycznie, gdyby wysłał na czas, to przyszłoby przed Mikołajkami i może inaczej byłoby to sprawdzane. Niestety się nie dowiemy.

Moja paczka najpierw została zatrzymana w Warszawie, a teraz jest w Zabrzu:

2013-12-03 11:47, Zatrzymanie przesyłki w cle, WER Zabrze

2013-12-03 08:28, Zatrzymanie przez urząd celny, WER Zabrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    katny

a moja sytuacja z zatrzymana paczka rozwiązała sie przedziwnie. Pojechalem do Pruszcza z dokumentami choć wysłałem je dzień wczesniej mailem,celnik szukał paczki,dziwil się czemu jeszcze nie oclona a na końcu stwierdził ze ocla ja następnego dnia rano i wysla poczta.tymczasem paczka przyszła juz następnego dnia bez opłat wiec 200 zł zaoszczędzone :)

Wysłane z mojego Lenovo P780 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, może ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Przesyłka z telefonem została zatrzymana przez WER Zabrze, chciałbym żeby odesłali ja do nadawcy, ale tak żeby to przyśpieszyć a nie czekać 20 dni jak to jest wyszczególnione w piśmie z WER Zabrze.

Czy da się to jakoś zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narz

Zadzwoń na celny i się zapytaj - telefon masz w treści listu. Być może chcą dostać pismo. Domyślnie to chyba konfiskują paczkę ;-). Ja bym napisał do nich pismo i wysłał poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Swoją drogą czy Ali musi zwrócić pieniądze, jeśli paczka zostanie odesłana przez WER xxx? Przerabiał to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narz

Koledze też zatrzymali telefon (nie mogę za niego zagłosować) w Przemyślu (a przeszło sortownie WER Warszawa i WER Rudna Mała)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geralt

W Rudnej nie ma urzędu celnego, tylko jest w przemyślu sherlocku. A w Rudnej jest sortownia skąd są wysyłane przesyłki na całe województwo do poszczególnych oddziałów pocztowych. I to ktoś z Rudnej wysłał paczkę na celny do przemyśla do sprawdzenia

Wysyłane z mojego ZP980 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi