Skocz do zawartości
waaa

[Barel Polska] Kiano, czyli obecanki cacanki a głupiemu radość

  Rekomendowane odpowiedzi

  waaa

  TLTR: Firma Barel Polska w sposób świadomy oszukuje swoich klientów nie przestrzegając zapisów gwarancji.

  Niestety w swojej naiwności 19 grudnia 2012 roku kupiłem tablet Kiano Dual Pro. Tablet po ok. dwóch tygodniach odmówił posłuszeństwa i wylądował w serwisie. Objawy: przed padnięciem miganie ekranu, potem całkowity zgon. Efektem tej reklamacji była wymiana ładowarki, bo podobno tablet zachowywał się w serwisie normalnie.

  Poserwisowa sielanka trwała do połowy lipca. Rzeczony tablet dokonał żywota i wszelkie próby reanimacji zawiodły (nawet nie był uceglony, reagował w sposób niedeterministyczny). Zmuszony zostałem do ponownego skorzystania z serwisu Kiano.

  Log korespondencji (a właściwie jej istotnych punktów) chętni mogą obejrzeć poniżej.

  [table=width: 800, class: grid]

  Data

  Dzień w serwisie

  Ustalenia/Korespondencja

  2013.07.24

  0

  [Autoresponder] Otrzymaliśmy przesyłkę.

  Przystępujemy do działań umożliwiających usunięcie usterki

  Prosimy czekać na kolejne informacje.

  Pozdrawiamy

  Zespół Kiano

  Zgłoszenie reklamacyjne : ZGK-xxxx

  2013.08.19

  26

  [Ja] Witam,

  proszę o informację, kiedy zgłoszenie zostanie zakończone (>16 dni roboczych).

  [..]

  Łącznie na 8 miesięcy pracy tablet już dwa miesiące jest w reklamacji.

  2013.08.19

  26

  [barel Polska] Urządzenie znajduje się w naszym serwisie od 24.07.2013. Procedura reklamacji musi zostac przedłużona do 30 dni kalendarzowych od dnia otrzymania urządzenia z powodu oczekiwania na dostawę cześci potrzebnych do usunięcia usterki. Informacja o zakończonej procedurze reklamacyjnej zostanie wysłana na adres e-mail podany w formularzu.

  2013.08.23

  30

  [Ja] proszę o informację, kiedy zgłoszenie zostanie zakończone (30 dni kalendarzowych).

  2013.08.23

  30

  [barel Polska] Urządzenie znajduje się jeszcze w Serwisie. Należy wymienić płyte główną urządzenia. W tym momencie czekamy na ich dostawe.

  2013.08.23

  30

  [Ja] Witam,

  wszystko fajnie, tylko kiedy? Flagowy model Kiano i brak części? Nie dotrzymują Państwo terminów, które sami Państwo komunikują (dwukrotnie). Jak rozumiem przez 30 dni firma Barel nie jest w stanie sprowadzić części zamiennej? Sprowadzenie dowolnego produktu z Chin nie zajmuje mi więcej niż 10 dni!

  Może wyjściem z sytuacji będzie wysłanie nowego egzemplarza? Skoro nie potrafią Państwo go w terminie naprawić, to takie rozwiązanie sprawy wydaje się oczywiste.

  2013.08.23

  30

  [barel Polska] Witam.

  Taka decyzje podejmuje Serwis. Przekaże im taka informacje.

  2013.08.26

  33

  [Ja] Witam,

  Dzisiaj jest 34 dzień, w którym nie naprawiają Państwo mojego tabletu.

  Proszę o informację kiedy w końcu wyślą Państwo nowy egzemplarz (zgodnie z zapisami na karcie gwarancyjnej). Myślę, że nie musi to być dyskutowane na Zarządzie i nie potrzebują Państwo kolejnego dnia, żeby to zrobić.

  2013.08.26

  33

  [barel Polska] W urządzeniu nalezy wymienić płyte głowną. Oczekujemy na ich dostawe. Po naprawie urządzenie zaraz zostanie do Pana odesłane.

  2013.08.26

  33

  [Ja] Witam,

  w piątek wysłałem Państwu wyciąg z karty gwarancyjnej:

  Witam,

  i cytat z Państwa karty gwarancyjnej:

  "14. Ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych, lecz w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu, jednak nie dłużej niż do 30 dni kalendarzowych, od daty dostarczenia sprzętu do Serwisu.

  15. Klientowi (Reklamującemu) przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same lub zbliżone parametry techniczne i eksploatacyjne w przypadku: - Jeżeli w okresie gwarancji Serwis dokona 3 napraw, a sprzęt nadal będzie wykazywał wady uniemożliwiające używanie go zgodnie z przeznaczeniem - Jeżeli Serwis uzna, że usunięcie wady nie jest możliwe lub nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14, bądź też spowoduje nadmierne koszty po stronie Serwisu "

  Tablety Kiano

  Proszę o wysłanie mi nowego egzemplarza.

  [...]

  I otrzymałem odpowiedź:

  "Informacja zostala przekazana do osob decyzyjnych. Prosze oczekiwac na informacje. wysłane wiadomościa e-mail na adres podany w formularzu."

  Czy to jest ostateczna decyzja firmy Barel Polska? Nie przestrzegać zapisów karty gwarancyjnej?

  Proszę o informację kto taką decyzję podjął (imię, nazwisko, stanowisko służbowe). Proszę także o kontakt do zarządu♥ Państwa spółki.

  2013.08.26

  33

  [barel Polska] Witam.

  Ponieważ urządzenie w naszym Serwisie jest pierwszy raz nie może zostac wymienione na nowe. Przepraszamy za wydłużony czas naprawy lecz oczekujemy na dostawe cześci. W urządzeniu ma zostac wymieniona płyta głowna. W piątek ma byc ich dostawa i w tym dniu urządzenie do pana zostanie odesłane. W ramach rekompensaty przedłużymy okres gwarancji o czas pobytu urządzenia w serwisie oraz dołączymy etui gratis do urządzenia.

  2013.08.30

  37

  [Ja]

  [...]

  Zapis gwarancyjny mówi wprost: "Ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych, lecz w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu, jednak nie dłużej niż do 30 dni kalendarzowych, od daty dostarczenia sprzętu do Serwisu" oraz "Klientowi (Reklamującemu) przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same lub zbliżone parametry techniczne i eksploatacyjne w przypadku (...)"[omijamy jeden podpunkt - wskazówka dla czytania ze zrozumieniem] usunięcie wady [tu kluczowy spójnik lub] nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14 [czyli 30 dni kalendarzowych]"

  […]

  Trudno, trzeba być człowiekiem, napisali Państwo, że w piątek tablet zostanie naprawiony (mityczne części dotrą) i w piątek (sic!) tablet zostanie wysłany "W piątek ma byc ich dostawa i w tym dniu urządzenie do pana zostanie odesłane.". Oczywiście nic takiego się nie stało. Nie zostałem powiadomiony o wysyłce, więc pewnie mityczne części nie dotarły i nie wiadomo kiedy dotrą. Państwa propozycja przedłużenia gwarnacji wprawiła mnie w rozbawienie. Gwarancja przedłuża się automatycznie o czas pobytu przedmiotu reklamacji w serwisie. Podarowali mi Państwo zatem Niderlandy!

  […]

  Prosiłem o kontakt do Zarządu, personalia osób odpowiedzialnych za tak twórcze traktowanie zapisów gwarancji - bez echa.

  2013.09.02

  40

  [barel Polska] Witam.

  Przepraszamy za wydluzony czas naprawy urzadzenia. Oczekujemy na dostawe czesci. W urzadzeniu nalezy wymienic płyte głowną. Informacja o zakończonej procedurze reklamacyjnej zostanie wysłana na adres e-mail podany w formularzu.

  [/tr]

  2013.09.04

  42

  [Ja] Witam,

  Nie otrzymałem informacji o wysyłce mojego tabletu, który "już na pewno" miał być naprawiony w środę i wysłany (bo części "miały być na pewno we wtorek po południu").

  Jaki tym razem kolejny, i jak podejrzewam nie ostatni, termin zaproponuje firma Barel Polska?

  Najprościej byłoby zacząć przestrzegać przepisów polskiego prawa i zapisów karty gwarancyjnej. W myśl tych zapisów już półtora tygodnia temu powinni Państwo wysłać do mnie nowy tablet, bo starego nie naprawili Państwo w terminie.

  Czy to już ten moment, kiedy powinienem skontaktować się z Rzecznikiem Praw Konsumentów? Czy mogę prosić o kontakt telefoniczny do prezesa Państwa firmy? Chciałbym ustalić, w jaki sposób chcą Państwo wywiązać się ze zobowiązań, które na Państwu ciążą.

  [/tr]

  2013.09.05

  43

  [barel Polska] Witam.

  Wczoraj byla dostawa czesci wiec urządzenie jest naprawiane i zostanie do Pana odesłane.

  [/tr]

  2013.09.06

  44

  [informacja z infolinii] W przyszłym tygodniu tablet na pewno zostanie naprawiony i odesłany […] Części przyszły w środę i wczoraj (czwartek) były rozpakowywane (sic!) […] Pana tablet będzie naprawiony w pierwszej kolejności. Robimy listę.

  [/table]

  Interesujące jest to, ze firma Barel Polska zachowuje się jak kierownik szatni w filmie Stanisława Barei "Miś". Parafrazując: nie naprawiliśmy Pańskiego tabletu i co mi Pan zrobi?

  Firma Barel Polska świadomie wprowadza też konsumentów w błąd i za nic ma zapisy karty gwarancyjnej:

  1. Nieprzestrzeganie zapisu z własnej karty gwarancyjnej mówiącego, że po 30 dniach kalendarzowch klient ma prawo żądać wymiany tabletu na nowy i firma Barel Polska ma obowiązek takiej wymiany dokonać.

  Specjalnie dla pani Małgosi obsługującej to forum i co ciekawszych użytkowników niżej analiza tych zapisów.

  Zapis karty gwarancyjnej:

  14. Ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych, lecz w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu, jednak nie dłużej niż do 30 dni kalendarzowych, od daty dostarczenia sprzętu do Serwisu.

  15. Klientowi (Reklamującemu) przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same lub zbliżone parametry techniczne i eksploatacyjne w przypadku: - Jeżeli w okresie gwarancji Serwis dokona 3 napraw, a sprzęt nadal będzie wykazywał wady uniemożliwiające używanie go zgodnie z przeznaczeniem - Jeżeli Serwis uzna, że usunięcie wady nie jest możliwe lub nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14, bądź też spowoduje nadmierne koszty po stronie Serwisu

  Tekst formatujemy zgodnie w sposób umożliwiający analizę:

  [T1]14. Ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych, lecz w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu, jednak nie dłużej niż do 30 dni kalendarzowych, od daty dostarczenia sprzętu do Serwisu.

  15. Klientowi (Reklamującemu) przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same lub zbliżone parametry techniczne i eksploatacyjne w przypadku:

  [Z1]{- Jeżeli w okresie gwarancji Serwis dokona 3 napraw, a sprzęt nadal będzie wykazywał wady uniemożliwiające używanie go zgodnie z przeznaczeniem}

  - [Z2]{Jeżeli Serwis uzna, że usunięcie wady nie jest możliwe} lub [Z3]{nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14, } bądź [Z4]{też spowoduje nadmierne koszty po stronie Serwisu}

  Mamy zatem:

  [T1] - tautologia, serwis nie wywiązał się z 30-dniowego terminu reklamacji

  [Z1] - {- Jeżeli w okresie gwarancji Serwis dokona 3 napraw, a sprzęt nadal będzie wykazywał wady uniemożliwiające używanie go zgodnie z przeznaczeniem} - wartość logiczna fałsz

  [Z2] - {Jeżeli Serwis uzna, że usunięcie wady nie jest możliwe} - wartość logiczna fałsz - dalej chcą naprawiać

  [Z3] - {nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14, } - wartość logiczna prawda - tak, nie naprawili!

  [Z4] - {też spowoduje nadmierne koszty po stronie Serwisu} - wartość logiczna fałsz - dalej chcą naprawiać

  Łączymy zdania w całość:

  Z1 or (Z2 or Z3 or Z4) = fałsz lub (fałsz lub prawda lub fałsz) = fałsz lub prawda = prawda

  co było do okazania

  2. W trakcie korespondencji z firmą Barel Polska pojawia się wątek, że tablet nie może zostać wymieniony, bo nie był naprawiany trzy razy - oczywista bzdura.

  3. Informowanie klienta, że firma "ekstra" przedłuży mu gwarancję na tablet o czas, w którym tablet był w serwisie. Jest to obowiązkiem firmy i wprost wynika z przepisów: "Gwarancja powinna być przedłużona, a jeśli naprawy miały charakter „istotnych”, to gwarancja biegnie od nowa. Zgodnie z art. 581 § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej." link Wymiana płyty głównej jest istotną naprawą i gwarancja biegnie o nowa!

  Żeby nie było, że znęcam się nad firmą Barel Polska i produktami Kiano. Jestem właścicielem tabletu GoClever R973 i w momencie, kiedy się popsuł firma GoClever bez żadnych problemów przysłała mi zamiennik GoClever R974.2. Można? Można!

  Reasumując:

  1. Na 9 miesięcy posiadania tabletu Kiano Dual Pro ponad 2,5 miesiąca tkwi w serwisie.

  2. Nie wiem kiedy go w końcu naprawią. Nie wierzę już w żadne zapewnienia firmy Barel Polska.

  3. To co się dzieje w serwisie Kiano ma charakter systemowy:

  - specjalnie wprowadzają w błąd klientów (przeinaczanie zapisów karty gwarancyjnej)

  - nie przestrzegają zapisów karty gwarancyjnej, nawet wtedy, kiedy zostaną o to wprost poproszeni

  - system CMS (Consumer Management System) jest u nich żałosny: nie mają żadnych informacji o poprzednich reklamacjach, nie wpisują ustaleń z klientem

  - wygląda na to, że jest to ich sposób na biznes - widocznie tak wychodzi im taniej.

  Może wam się wydawać, że jestem sfrustrowanym klientem, na którego trafiło. Tylko spójrzcie na to inaczej: jeśli w tak błahej sprawie firma zachowuje się w taki sposób (no przecież tablety Kiano to sukces designu i jakości), to jak sobie wyobrażacie obsługę dla Waszych nowych tabletów? Skoro tablet, który był podstawowym modelem jeszcze 6 miesięcy temu jest teraz nienaprawialny w sensownym czasie? Już nie mówię o pojawieniu się nowego firmware w sytuacji, w której Kiano wypuszcza kilkanaście modeli, każdy z nich ma kilka podwariantów sprzętowych a stosunek do klienta jest podobny do opisanego wyżej?

  Wielki KIS dla Was od firmy Barel Polska (Kup i Spadaj).

  Edit:

  Jako, że jestem już szczęśliwym byłym posiadaczem tabletu Kiano kilka słów o zakończeniu mojej historii.

  1. Próbowałem załatwienia sprawy, przez sprzedawcę. Trafiłem na Paragraf 22: nie mogą nic zrobić, bo nie reklamowałem tabletu przez nich, tylko przez słynne "door to door". Gdybym posiadał tablet, to oni by go reklamowali sami. Niestety odesłanie tabletu przez Barel Polska rozpoczęłoby procedurę od początku, bo wysłaliby go do naprawy.

  2. Kolejny mail i kontakt z Barel Polska. Tym razem zostałem uzbrojony w jokera: numer telefonu nie na /dev/null (czyli serwis), ale do konkretnej osoby. Telefon, który odbierali.

  3. Przyznam szczerze: zepsułem pani z Barel Polska dzień. Prosiłem o nazwiska, notowałem je uważnie, napisałem kolejnego maila na imienne skrzynki pracowników.

  4. Byłem tak totalnie wkurzony, że wynalazłem nawet w sieci maila do prezesa i obiecałem sobie, że nazajutrz go wykorzystam.

  5. Cud pierwszy: dostałem maila, że proszą o 2 dni zwłoki przed odpowiedzią.

  6. Cud drugi: telefon od kierownika serwisu.

  Skończyło się 2 miesiące po rozpoczęciu reklamacji. Nie skorzystałem z możliwości wymiany, bo na sam dźwięk Kiano zacząłem dostawać drgawek. Poprosiłem o zwrot gotówki. Do tej pory nie wiem, dlaczego padło akurat na mój tablet, że nie chcieli go naprawić.

  FAQ reklamacji w Barel Polska:

  1. Nie przywiązuj się do kontaktów z infolinią Kiano (de facto /dev/null)

  2. Jeśli możesz reklamować przez sprzedawcę, to rozważ taką możliwość.

  3. W przypadku problemów telefon do kierownika serwisu i mail do prezesa (do znalezienia w necie) (ja akurat długo wierzyłem w infolinię i dopiero poniewczasie zorientowałem się, że można skorzystać z innych kontaktów).

  Edytowane przez waaa
  uzupełnienie historii

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Ja na początku sierpnia kiano core dual 3g i miałem go w rękach 4 dni, do tej pory nie wrócił z serwisu..

  i wcale nie TLTR, warto przeczytać i podać dalej, szkoda że w serwisach o stricte tablet-owym/mobilnym charakterze nie piszą o problemach jakie napotyka użytkownik ze sprzętem i samym serwisem, przykre jak się ludzi robi w butelkę.

  Edytowane przez Ziomek999

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  waaa

  A może moderatorzy przykleiliby ten wątek jako przestrogę? Przeglądając tematy związane z Kiano co chwilę napotykam na podobnie jak ja potraktowanego klienta. Może warto otworzyć oczy osobom, które jarają się specyfikacją, toczą zaciekłe dysputy o szybkości otwierania 50MB pdf'a a zapominają, że za chwilę ich cacko wyląduje w serwisie z piekła rodem a za dwa lata w śmietniku?

  Bo w to, że zdarzy się cud i Barel Polska zacznie przestrzegać zapisów gwarancji i choć trochę szanować klientów, to osobiście nie wierzę.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  zaltys

  Oddałem mój trablet do serwisu i o ile serwis był szybki i rzetelny (wymiana panela dotykowego). To o kurierze który nie umówił się ze mną po odbiór przyesyłki (przecież nie będę siedział w domu 48h czekając na kuriera) i anulował przesyłkę, nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Z tego powodu musiałem wysłać na koszt własny. Co do samego serwisu... Mam wrażenie że starają sie jak mogą, bo Kiano to nie to samo co samsung czy np acer... a nawet takie marki nie zawsze oferują dobrej jakości serwis... Podsumowując: Gdyby nie kurier cała reklamacja nie zajeła by tygodnia, po wcześniejszych wpisach bałem się oddać srerwisowi tablet :D ale w MOIM przypadku nie taki diabeł straszny... zobaczymy jak to dalej będzie... :D

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  kiata

  Serwis Kiano to jedna wielka pomyłka. Nie dotrzymują terminów, tzw. naprawy ciągną się tygodniami, tablety naprawiane sa byle jak, a panie odpowiadające na maile wymyślają bzdury aby usprawiedliwić kolegów z tzw. serwisu. Proponuję pisać maile bezpośrednio do prezesa tego bałaganu czyli firmy Barel Poland Sp z.oo tj. [email protected]

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  kiata

  Serwis Kiano nadal nie istnieje- to jakaś porażka! Kiano assistance to utopia stworzona na potrzeby PR ale szybko upadła.

  Po 26 dniach odebrałem tablet z z naprawy gwarancyjnej (drugiej, a mam go od lipca 2013r).Po rozpakowaniu przesyłki okazało się, że nie działa modem 3G, który spisywał się doskonale do czasu wysłania sprzętu do serwisu.Kolejna wysyłka

  w dn. 27.12.2013r i od tamtej pory ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisza pomimo moich mailowych zapytań. A zatem tzw. serwis Kiano nadal to dno i 5 metrów mułu. Proponuję wszelkie uwagi kierować do tzw. prezesa ([email protected])

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Przyklejam.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Witam,

  proszę Pana - kiata, prześledziłam dokładnie Pana zgłoszenie i sytuacja faktyczna wygląda następująco:

  - wysłał Pan tablet kurierem 27 grudnia czyli w PIĄTEK

  - 28-29 ( weekend) kurier nie dostarcza przesyłek

  - tablet został dostarczony do naszego serwisu 31 grudnia tj w Sylwestra, kiedy godziny pracy są skrócone.

  - Serwis zaczął zajmować się wiec Pana tabletem w pierwszy następny dzień roboczy czyli 2 stycznia i od tego dnia liczymy Kiano Assistance czyli max 5 dni roboczych w serwisie.

  - 4, 5( weekend) i 6 (święto) stycznia to nie są dni robocze a wolne od pracy

  - 9 stycznia , a więc piątego dnia serwisu tablet został do Pana wysłany.

  Czyli wszystko odbyło się zgodnie z zasadami KIANO ASSISTANCE, a mianowicie naprawa w max. 5 dni roboczych.

  Pozdrawiam.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Pani Malgosia prowadzi licytacje co do dni, natomiast co z tego, ze tablet wrocil z serwisu skoro jest niesprawny. Wiele osob na forum porusza sprawe, ze sprzet wracajacy z serwisu jest podmieniany na jakis inny z oznakami uzytkowania, skladany jest niestarannie lub posiada jakis inny defekt, ktorego nie bylo przed wysylka. Krotko mowiac, zewnetrzny serwis jest chyba najwieksza porazka firmy Kiano. Panstwo tlumaczycie, ze niewiele mozecie zrobic, gdyz to firma zewnetrzna i nie macie czesto wgladu na bierzacy status sprawy, tylko to wlasnie klient pozostaje pozniej z problemem. Mysle, ze wiele osob wlasnie z tego powodu rezygnuje z zakupu produktow firmy Kiano, a szkoda, bo jesli nie liczyc serwisu to sprzet jest calkiem ok w swojej klasie cenowej. Tylko trzeba miec duzo szczescia, aby trafic na sprawny egzemplarz nie wymagajacy kontaktu z serwisem.

  Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Nawiasem mówiąc to przesyłka kurierska może być wysłana/dostarczona także w sobotę, dziwnie też że przesyłka wysłana w piątek kurierem dochodzi dopiero w we wtorek, proponuje zmienić firmę logistyczną bo PP działa szybciej;)

  Nie można też zauważyć celowego pomijania dni w postach usera Kiano -Małgosia, a to kurier nie przywiózł na czas, a to przywiózł późno i nie było sensu się za sprzęt zabierać. 27 grudnia ja oddałem do salony Plusa HTC sensation na wymianę głośnika, 7 stycznia był już w sklepie do odbioru, bez żadnej opcji assistance..

  Swoje przeprawy ze euro i kiano mam już za sobą, we wszystkich przypadkach serwis trwał powyżej 30dni, zresztą wszystko mam udokumentowane bo w końcu sprawa trafiła do federacji praw konsumenta.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x