Skocz do zawartości
waaa

[Barel Polska] Kiano, czyli obecanki cacanki a głupiemu radość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się też borykam z naprawą kiano slim tab8- kłopot z działaniem ekranu dotykowego,leży już ponad miesiąc na reklamacji a dowiedziałem się dziś, że nie umieją go naprawić bo w chinach są święta i nie wiedzą czy to wadliwy dotyk czy oprogramowanie. Nie wiadomo ile naprawa może potrwać. Napisałem maila do [email protected] może Pani Małgosia jakoś zaradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj.doc

Witam

leży już ponad miesiąc na reklamacji

... kiedy go wysłałeś

a dowiedziałem się dziś, że nie umieją go naprawić bo w chinach są święta

... a co mają święta w Chinach do umiejętności naprawy.

Dla wytłumaczenia święta w Chinach rozpoczęły się 31 stycznia Chińskim Nowym Rokiem zwanym też Świętem Wiosny. Potrwają do 06 lutego w najlepszym układzie do 08 lutego. Przed datą 31 stycznia Chinczycy ciężko pracowali od 21 do 30 stycznia z jednym dniem wolnym 25 stycznia.

Dział logistyki serwisu, który opiera się o części dostarczane z Chin powinien to wiedzieć - mi sprawdzenie zajęło 5 min. - i dużo wcześniej zapewnić sobie dostawę potencjalnie najczęściej wymienianych części. W twoim przypadku tablet jest nowym produktem na rynku (od grudnia 2013) lecz nic nie stoi na przeszkodzie skorzystać z statystyk wymiany części z poprzednich modeli. Większość awarii się powtarza i można przyjąć, że w nowym modelu będzie podobnie.Tłumaczenie opieszałości serwisu świętami w Chinach nie jest usprawiedliwieniem.

Napisałem maila do ... może Pani Małgosia jakoś zaradzi.

2014 rok w Chinach to rok Konia. Napisze więc, żartując (nie chcę obrazić nikogo, proszę to przyjąć z przymrużeniem oka ;) ):

Pani Małgosia - w ramach pomocy - powinna więc "strzelić z bata", serwis powinien z "kopyta" zabrać się za naprawę i "galopem" naprawić i odesłać ci tablet.

Pozdrawiam

Edytowane przez dj.doc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tablet oddalem do naprawy 3 stycznia w sklepie gdzie go kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dodam tylko, że jak by nie liczyć to 70% nie wyjdzie. Powinno być o 33% droższy.

Wg aktualnych cen sprzedaży różnica to in plus 70% w zalezności od modelu Kiano Elegance by Zanetti,

Pozdrawiam.

---------- Post dołączono o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Ja się też borykam z naprawą kiano slim tab8- kłopot z działaniem ekranu dotykowego,leży już ponad miesiąc na reklamacji a dowiedziałem się dziś, że nie umieją go naprawić bo w chinach są święta i nie wiedzą czy to wadliwy dotyk czy oprogramowanie. Nie wiadomo ile naprawa może potrwać. Napisałem maila do [email protected] może Pani Małgosia jakoś zaradzi.

Witam,

Panie Misiu1414, prosze sie nie obawiac o termin realizacji naprawy serwisowej. Serwis odpisal Panu zgodnie z stanem faktycznym, w Chinach nasze biuro,jak równiez fabryki mają wolne od 21 .01 do 10 .02. Chiński Nowy Rok wypada na 31 .01, ale dla każdego kto orientuje sie w specyfice świąt w Chinach jest zrozumiałe , ze z powodu duzych odleglosci pracownicy mają wolne dużo wcześniej, aby móc swobodnie dojechac do domów. Co do Slim Tab 8, w nadchodzacym tygodniu, nasz dzial Rozwoju Produktu, bedzie sie zajmowal rozwiazaniem software'owym i moze być Pan pewiem, ze w najblizszym tygodniu tablet zostanie do Pana wysłany. W razie pytań prosze pisac bezpośrednio do mnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dj.doc
    Wg aktualnych cen sprzedaży różnica to in plus 70% w zalezności od modelu Kiano Elegance by Zanetti,

Zdaję sobie sprawę, że marketingowo podanie wymiany sprzętu klienta na tablet o 70% droższy robi wrażenie na zainteresowanym kliencie ale jeszcze większe wrażenie robi na kliencie, który np. przypadkowo przeczytał tylko wybrany fragment dyskusji a nie całość. Podważyła Pani moje wyliczenia (szkołę skończyłem już dawno, i pomyślałem, może się pomyliłem), więc przeliczyłem całość raz jeszcze.

Aktualne ceny (pomijam cenę promocyjną o 100 zł niższą) ze sklepu, w którym klient kupił tablet:

Kiano Fly 10.1 Dual - 499 zł

Kiano Elegance 8 by Zanetti 3G - 699 zł

Kiano Elegance 9.7 by Zanetti 3G - 799 zł

Różnica wynosi odpowiednio:

Kiano Elegance 8 by Zanetti 3G - 40%

Kiano Elegance 9.7 by Zanetti 3G - 60%

Klient jednak w chwili zakupu (maj 2013) zapłacił za teblet 599 zł, czyli o 100 zł więcej.

Różnica wynosi odpowiednio:

Kiano Elegance 8 by Zanetti 3G - 16%

Kiano Elegance 9.7 by Zanetti 3G - 33%

Bez względu, którą wersję wybierzemy nie uzyskamy wyniku o 70%

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amacik
    różnica to in plus 70%

dj.doc - widocznie nie byliśmy na tej samej lekcji matematyki, w której była mowa różnicy in plus. Mimo tego że skończyłem polibudę gdzie na matmie miałem przeróżne wzory np. wyliczyć metr linii bocznej gdzie strzelamy do bramki i mamy największą powierzchnię jej, rysowanie siodła (podobnego dla konia) na to jest wzór, wzór na kąt przy dachach spadzistych itp. Jednak nie spotkałem się z takim określeniem, może za nim stoją ekonomiści ;) Ale jednak wolę tą matematykę która mówi że 2+2=4 (I TYLKO JEST TAKIE ROZWIĄZANIE)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pani Małgosiu, miło że przedstawiciel firmy czyta i odpowiada na komentarze na tym forum. Czy mogłaby mi Pani pomóc z innym problemem z jaki zmagam się od jakiegoś czasu?

http://forum.android.com.pl/f686/wysokie-ua-ycie-procesora-przez-kswapd0-na-kiano-slim-tab-8-a-375974/

Dotychczasowy kontakt z serwisem nie przyniósł rozwiązania. Ja chciałbym się tylko dowiedzieć czy istnieje szansa na usunięcie problemu, a jeśli nie to czy istnieje możliwość zwrotu urządzenia lub wymiany na innym model.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotychczasowy kontakt z serwisem nie przyniósł rozwiązania. Ja chciałbym się tylko dowiedzieć czy istnieje szansa na usunięcie problemu, a jeśli nie to czy istnieje możliwość zwrotu urządzenia lub wymiany na innym model.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Witam,

obiecuję porozmawiać z technikami w poniedziałek. Ja niestety nie jestem ekspertem od spraw technicznych.

Bardzo proszę o mail na [email protected] i o Pana nr telefonu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kiler73
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też bym prosił o jakiś kontakt, bo bardzo śpieszycie się z naprawą urządzenia 1,5 miesiąca a efektów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

chciałam sprostować. Jeśli chodzi o serwis - 1,5 miesiąca - to nie jest czas jaki tablet jest w serwisie. Oddał Pan urządzenie do sklepu, który dopiero dostarcza , go do nas. Z moich informacji wynika, ze tablet już został do sklepu odesłany.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi