Skocz do zawartości
piotrlis98

TUTORIAL [ZTE v967s] Rozszerzanie partycji systemowej

Rekomendowane odpowiedzi

https://docs.google.com/file/d/0B2B8oQbsb3G_bks5YWRaRHpOdWM/edit

To jest appka którą otrzymałem od carliv z xda, jest to wg niego lepsza i bezpieczniejsza metoda od wgrywania patcha przez recovery. Wersja dobrana do 4GB pamięci ROM.

Instrukcja: xda-developers - View Single Post - [RECOVERY] Clockworkmod Recovery for ZTE V967S

Testowałem na jednym V967S opcję 2.5GB na appki, ale wystarczy mi mniej. Drugą opcją dostępną w załączonej aplikacji jest 1.5GB na appki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiem sam sobie - można zmienić rozmiar partycji na dane z innym podziałem, teraz mam 2GB na aplikacje i 800mb pamięci na dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie mi napisać jaki jest teraz podział pamięci w telefonie i jakie są argumenty ZA a jakie PRZECIW tej operacji rozszerzania partycji systemowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Przeciw? Chyba tylko brak karty sd bo wszystko odbywa się kosztem wirtualnej karty w telefonie czyli twojego miejsca na muzykę, zdjęcia itp...

Za. Masz więcej miejsca na apki (ja mam coś koło 2,6 GB) więc nie patrzę nerwowo ile waży każda apka którą instaluję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś jeszcze testował metodę przedstawioną przez kolegę leżakowiec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś udostępnić lub przesłać na maila plik Restore1GBUserData.zip z początku tematu aby powrócić do fabrycznego podziału pamięci bo link do niego nie działa. Po rozszerzeniu partycji telefon widzi kartę sd w recovery, a po uruchomieniu już nie i tej małej też nie widzi

post-190126-14255736836501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

I to jest to o czym pisałem w wątku o MIUI. Niestety ten plik nie jest już dostępny przynajmniej ja go nie znalazłem wiec teraz masz dwie opcje.

1. Przywrócenie backapu z MTK Droid Tools bo to naprawi fabryczny podziałem partycji.

2. Wipe i ponowna instalacja twojego obecnego romu bo to rozwiązuje problem znikającej karty.

A no i jest jeszcze program kolegi @leżakowiec z 11 postu ale sam go nie próbowałem.

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem tego programu na dwóch telefonach, testowałem z różnymi podziałami i działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    I to jest to o czym pisałem w wątku o MIUI. Niestety ten plik nie jest już dostępny przynajmniej ja go nie znalazłem wiec teraz masz dwie opcje.

1. Przywrócenie backapu z MTK Droid Tools bo to naprawi fabryczny podziałem partycji.

2. Wipe i ponowna instalacja twojego obecnego romu bo to rozwiązuje problem znikającej karty.

3. A no i jest jeszcze program kolegi @leżakowiec z 11 postu ale sam go nie próbowałem.

1. Nie wiem co to MTK Droid Tools i nie mam backapu nim zrobionego.

2. Robiłem Wipe i ponowną instalację najnowszego MIUI, pomogło do pierwszego restartu telefonu, po restarcie (żeby zainstalować gapps'y) ROM już nie widzi karty i drugiej partycji.

Chciałem wgrać oryginalny ROM z jakim przyszedł telefon, ale Chinatronic ShenZhen podał link do tego ROMu tylko po angielsku http://www.needrom.com/mobile/zte-v967s-2/

3. Tej apki kolegi @leżakowiec z 11 postu nie mogę wypróbować bo ROM karty mi nie widzi

P¡otrek podesłał link do pliku Restore1GBUserData.zip to spróbuję przywrócić fabryczne partycje

Edytowane przez kaktus3389

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

mam problem z instalacją anomaly 2 z humblebundle normalnie ściąga się na kartę ale podczas instalacji wyświetla się po paru minutach komunikat aplikacja nie została zainstalowana, pamięć w telefonie to ponad 2GB a na karcie z 6GB. Czy ktoś ma podobny problem prośba o pomoc ROM Max Inception for ZTE V967S v1.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi