Skocz do zawartości
piotrlis98

TUTORIAL [ZTE v967s] Rozszerzanie partycji systemowej

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym stwierdzić czy mam na pewno 4GB pamięci? Z tego co widzę np. w antutu mam 2GB Internal SD Card, 1GB Memory i 1GB RAM. Czy RAM też jest w tą sumę wliczony?

Czy dobrze rozumiem, że zmieniając proporcje partycji zmniejszam "Memory" i zwiększam "Internal SD Card" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

RAM nie jest wliczony ale pomijasz jeszcze jedną bardzo ważną partycję, mianowicie partycję systemową na której jest instalowany android a ta ma 1,2 GB ( 1,2 GB + partycja na apki 1GB + partycja internal sd card 1,8 GB = 4 GB). A zmieniając proporcje partycji zwiększasz partycję na apki ( tą 1 GB) kosztem internal sd card (1,8 GB). Partycja na system nie jest ruszana. Proponuję zajrzeć tutaj. Podział u nas jest taki sam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakiś pewny sposób, aby w całości scalić /data i /eMMc nie zostawiając żadnej internal-sd? W swoim Lenovo a820 mam właśnie tak zrobione, że mam 2,79GB wolnego miejsca na instalowanie apek, a swoje pliki mogę zapisywać wyłącznie na external-SD. Dlaczego w V967s nie można tak zrobić? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Pewnie i można z tym że mod jest uniwersalny dla kilku modeli telefonów z procesorem MTK stąd ten zapas bo różne modele mają różne partycje na system. Sam chętnie wywaliłbym całkowicie partycję internal sd card (u mnie 287 MB) bo jest kompletnie zbędna (mam 32 GB kartę sd) ale jeszcze nie zawaliłem całej pamięci na apki więc szczerze mówiąc nie szukałem innego moda bądź programu do lepszego podziału pamięci.

EDIT

Jednak jest opcja :DZajrzyj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam. Wystarczy zainstalować ten pliczek w recovery i karta wewnętrzna znika. Teraz jest idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PanRatio, czyli wystarczy zainstalować ten pliczek w recovery i ta końcowa "PHONE STORAGE" u mnie 302MB zniknie, ale czy po tej operacji trzeba tak jak po rozszerzeniu partycji, przeinstalować ROM, a przynajmniej przywrócić go z backupu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Ja niczego nie przywracałem, ani nie instalowałem ponownie po wyłączeniu wewnętrznej karty SD. Tylko jak masz jakieś pliki na tej wewnętrznej SD, to po wyłączeniu karty je utracisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, to fajnie :D Tylko jeszcze jedno, czy po wyłączeniu wewnętrznej karty SDte te u mnie 302MB doda się automatycznie do rozszerzonej partycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś jest nie tak. Po wgraniu tego pliczku karta SD wewnętrzna znika, ale jak włożę zewnętrzną kartę SD, to widzi ją jako nośnik usb, a nie kartę SD :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to ze względu na brak pamięci wewnętrznej oraz sama specyfikę Miui. Nośnik USB jest widocznie dla systemu priorytetem. Chociaż mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi