Skocz do zawartości
piotrlis98

TUTORIAL [ZTE v967s] Rozszerzanie partycji systemowej

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko za każdym razem jak uruchamia się telefon, to mam na pasku statusu informację, że podłączono nośnik usb. To bardzo denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może sprawdź różne ustawienia systemu, a nóż pomoże... Wejdź w pamięć i zmień domyślne podłączenie USB np na ładowanie i wszystkie perfekcyje co do lokalizacji zapisu na kartę SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fyme,a myślałeś może żeby te 287MB wykorzystać na SWAP i czy to ma wogóle jakiś sens,bo i u mnie to jest nie wykorzystana pamięć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Swap nie próbowałem bo wg mnie nie ma sensu bo to tylko spowolni androida a przy pamięci RAM 1 GB będzie z tym więcej problemów niż korzyści choć na hd2 miałem swap i tam działało to bardzo dobrze tyle że partycję swap miałem na karcie sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme
    Tylko za każdym razem jak uruchamia się telefon, to mam na pasku statusu informację, że podłączono nośnik usb. To bardzo denerwujące.

To powiadomienie mam i ja ale można je wyłączyć przytrzymując na nim palec a po chwili pojawia się menu w którym komunikat możesz wyłączyć na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dymon

Wgrałem ten plik na całkowite rozszerzenie pamięci na aplikację ale pokazuje mi, że nadal mam dostępne 1gb natomiast nie pokazuje w ogóle pamięci wewnętrznej. Ta pamięć tam jest i jej po prostu nie pokazuje czy jak? Rom Xperia C jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w miui pokazuje pamięć wewnętrzną 2,65 GB i dysk USB 287MB. Jakbym całkowicie rozszerzył pamięć wewnętrzną to USB powinien zniknąć.

Mam miui i w innych romach może być inaczej, podobno w miui jest to jakoś odwrotnie montowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

@up masz rację w MIUI karty są montowane odwrotnie inaczej niż ma to miejsce w innych romach.

PS: jest sposób na całkowite rozszerzenie pamięci kosztem tej niby karty na pliki usera ale czytałem mnóstwo opinii że powoduje problemy więc wolałem moda który zostawia te 200 pare mega i je wyłączyć niż walczyć z telefonem choć korci mnie spróbować i jak znajdę trochę czasu to się za to wezmę :D

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dymon

Poradziłem sobie dopiero za pomocą aplikacji meteos. W opisie procedury rozszerzania partycji z xda podanej kilka postów wcześniej jest błąd. Wipe systemu musimy zrobić także przed użyciem apki. Mi nie chciało bez tego działać. Także robimy najpierw wipe/factory reset, potem apka i później znów factory reset i backup systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a4y3yzud.jpg

8ary9ebe.jpg

Mam problem

Wolnej pamięci jest wystarczająco

Widać na załącznikach

jak próbuję wgrać aktualizacje oprogramowania pokazuje mi się komunikat że jest zbyt mało wolnego miejsca

czy ktoś miał już taki problem

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono 08-02-14 o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano 07-02-14 o 15:29 ----------

9yrynaga.jpg

Dzisiaj znowu to samo dwie aplikacje się zaktualizowały trzecia

niestety zbyt mało miejsca na dysku

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi