Skocz do zawartości
Tuhaj

Galaxy S3 nie uruchamia się, nie ładuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Tuhaj

Witam, dzień dobry,

kilka dni temu dostałem do ręki nowego-starego Galaxy S3. Telefon około pół roku przeleżał w pudełku i został przeze mnie uruchomiony po raz pierwszy. Niestety w chwile po uruchomieniu się wyłączył. Teraz nie chce się ładować - widać jedynie obrazek baterii, lecz nic poza tym. Próbowałem ze wszystkimi dostępnymi w domu ładowarkami, komputerem.

Muszę oddać go do naprawy czy może będę wstanie wskrzesić go samodzielnie?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gio

Jak długo czekałeś po podłączeniu go do ładowarki zanim próbowałeś go włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Matt23

Rozumiem, że wyjmowałeś baterię i próbowałeś go ponownie uruchomić? (Jesteś pewien, ze bateria została naładowana?)

Jeśli chcesz pobawić się sam to na forum znajdziesz wątki o romach i ich wgrywaniu. Jednak jesli nie pojawia się nic, nawet logo samsunga, to spróbuj wyjąć baterię, następnie ją włożyć, wcisnąć i trzymać jednocześnie volume-down, home, power. Jeśli telefon odpali się w Download Mode (zielony robocik i napis download mode) to jeszcze nic poważnego się nie stało. Jeśli jednak telefon nadal nie zareaguje, to prawdopodobnie dopadło Cię sudden death (temat wielokrotnie poruszany). W takim wypadku pierwsze co zrobisz jutro po wyjściu z domu, to zaniesiesz telefon na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tuhaj

Pojawiło się okienko z wykrzyknikiem na dole, powyżej napis po angielsku

"A custom OS can cause critical problems in phone and installed aplication. If you want to download a custom OS press the volume up key. Otherwise, press the volume down to cancel."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jakubhab

Czyli nie jest źle.

Najprawdopodobniej wystarczy ponowne wgranie ROM-u, o ile bateria jest w 100% sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tuhaj

Teraz dwa pytania.

1. Jestem w stanie sam wgrać ROM?

1a. Jak to się robi?

2. Czy nie stracę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Matt23

1. Tak, nie jest to nic skomplikowanego. Właściwie banalna czynność.

2. http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-297007/

Jeśli miałeś telefon brandowany przez operatora (telefon pochodzi np. z Plusa), w takim wypadku musisz wgrać rom brandowany ze strony Sammobile. Jeśli telefon nie był brandowany (pochodzi np. z media marketu), to wgrywasz ten, najnowszy oficjalny rom: http://forum.android.com.pl/f551/i9300-xxemg4-jb-4-1-2-oficjalny-niebrandowany-dla-polski-xeo-16-07-2013-a-326476/

3. Wgrywanie oficjalnych romów samsunga (brandowanych, lub nie) nie narusza gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tuhaj

W tzw. międzyczasie wykonałem telefon na infolinie samsunga, gdzie zostałem poinformowany iż jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie wiąże się z utratą gwarancji, ponieważ oficjalnie oprogramowanie nie zostało nigdzie udostępnione i nie mają pewności jakiego oprogramowania użyje. I teraz nie wiem komu wierzyć :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
malach

@Tuhaj

Zapoznaj się zatem dokładnie z tym mini-referatem.

@Martinl8

A ja radzę przeczytać po pierwsze dyrektywę unijną 1999/44/EC, która jasno określa, że zmieniając software nie tracimy gwarancji hardware (innymi słowy jeśli odeślesz na gwarancję sgs3 z archidroidem w celu wymiany ekranu to nie mają nic do gadania, a sprawę w sądzie bez problemu wygrasz). Jak już dojdziesz do wniosku, że nie masz racji to radzę również przeczytać umowę gwarancyjną i warunki gwarancji SGS3 oraz stanowisko samego Samsunga, które jasno mówi, że WSZYSTKIE oryginalne romy ze strony sam mobile/firmware SĄ honorowane i nie ważne czy jest to brandowany soft, niebrandowany soft czy nawet wyciek XXUFME7.

Gwarancję mogą JEDYNIE odrzucić Ci ludzie z salonu (orange/play/t-mobile/reszta) na podstawie odrębnych umów, co nie znaczy że tracisz gwarancję samsunga. A tego Ci już nie powiem bo ni cholery mnie nie interesuje umowa orange/t-mobile/play, ani takowej nie posiadam. Nie zmienia to faktu, że mając kartę gwarancyjną i dowód zakupu możesz we własnym zakresie skontaktować się z samsungiem i wysłać im sprzęt - w tym miejscu twój operator nie ma już nic do gadania, a jedyna zmiana w takiej naprawie to fakt, że jeśli będzie to potrzebne/zalecane to zmienią Ci soft na najnowszy brandowany Twojego operatora (nie zawsze, patrz akapit wyżej).

Jedyny powód dla którego zaleca się powrót do oryginalnego softu i wyzerowanie licznika to fakt, że

a) Poświęcamy 5 minut zamiast możliwych 5 miesięcy na chodzenie po sądach

b) Nie tracimy gwarancji software, która jest do stracenia w przypadku używania customów (zawsze plus)

c) Nie tracimy gwarancji operatora, jeśli zwracamy mu telefon z identycznym softem jaki dostaliśmy (ew. nowszym)

Nie znaczy to jednak, że wgrywając własny soft jakkolwiek tracimy gwarancję, ponieważ Polska należy do unii europejskiej i umowa nie może być z nią przeciwna, a jeśli tak jest obowiązuje dyrektywa UE.

A na koniec polityczny bełkot i istotne rzeczy, które wyboldowałem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi