Skocz do zawartości
OcwiK

Bateria-bardzo szybko spada

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ale kliknij na to, a wyświetlą Ci się szczegóły.

Dorzucę od siebie:

BCUw3p0.png

Swoją drogą - ciekawe, że u Ciebie widać PowerAmpa, a u mnie nie, a usługę słuchawek mam włączoną i z 2h dzisiaj słuchałem muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

też mam problem z baterią.

Zaczęły się dziwne objawy w okolicach kwietnia tego roku (jak telefon, a co za tym idzie bateria również miał nieco ponad rok). Mianowicie- telefon się wyłączał mimo, że stan baterii nie wskazywał na rozładowaną. Różnie czasami przy 20% czasami przy 70%.

Niewiele się zastanawiając kupiłem nową baterię, rzekomo oryginalną BA-S780 (1730mAh). Problem jak ręką odjął. Telefon przestał się wyłączać i było wszystko w porządku.... do ostatniego tygodnia.

Znowu takie same objawy. Przy różnym poziomie naładowania baterii telefon się wyłącza. Czy to przy odpalaniu jakiejś aplikacji, czy jak chcę odebrać telefon.

Kupować znowu nową baterię czy jakoś inaczej ugryźć temat? Od roku w telefonie jest CM w wersji jak na screenie. Nie chciałbym przerzucać się na inny soft, bo tylko ten mi odpowiada.

post-78909-14255730051737_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja romu dość stara bo z maja, spróbuj po prostu zaktualizować do najnowszej wersji CM10.1. Może pomoże, a jak nie to full backup i sprawdz inne romy. Szkoda znowu wydawać na baterie skoro to może nie być jej wina. Ewentualnie spróbuj docisnąć baterie kawałkiem papieru może coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

A co może być powodem że telefon się grzeje? Tzn jak gram to nawet po 5 min telefon się robi ciepły, to samo z przeglądaniem internetu. Grzeje się jakieś 5cm nad przyciskami dotykowymi na całej szerokości. Co zrobić bo się martwie. Problem z baterią dalej występuje, ale co ciekawe... Telefon leży pół dnia nie używany, rano patrzyłem na baterie i wskazywała 92%, po 3-4 godzinach znowu patrze dalej 92% wiec myśle że zarąbiście wszystko działa itp. wchodzę na internet dosłownie 3-4 min. wyłączam internet patrze 72%. O co chodzi z moim telefonem?????????? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

Co do wyłączania się tak "z d*py" też to miałem. Pomógł papierek i już się nie wyłączał. Też mam ten telefon od 1,5roku. Stwierdziłem że nie popuszczę i oddałem na gwarancji. (Muszę tylko napisać do regenesis co oznaczają te 3 pozycję na protokole bo nie wiem co wymienili same numerki)

Co do trzymania baterii. To jeszcze z 3-4mc temu miałem którąś wtedy aktualną wersję CM chyba na 4.1.2 i to był rom tzw. strzał w dziesiątkę. Bateria o niebo lepiej trzymała. Wcześniejsze zabawy (jak mówiłem kilka mc temu) z innymi romami (ARHD/ Viper) lub stockowy rom to bateria nie raz w oczach się rozładowywała..

Trzeba też pamiętać że czasem to kwestia konfiguracji systemu/aplikacji bądź właśnie jakaś konkretna apka może nam dużo namieszać..

Edytowane przez ryyyAv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

@up no tak, tylko że mi na każdym romie tak kijowo trzyma.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ryyyAv, wiesz co... motyw z papierkiem raczej nic nie pomoże. Przy włączonym telefonie i bez tylnej obudowy "macham" baterią w stronę przeciwną do styków i się nie wyłącza... Przecież wtedy w pierwszej kolejności powinien się wyłączyć :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

A co powiecie o nagrzewaniu się telefonu? Chwilami to jest taki ciepły że jak przyłożyłem tel do wargi to mnie zabolało... Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój też czasami lubi się podgrzać. Nie przejmuje się tym. Chyba, że masz tak za każdym razem jak używasz telefonu, to rzeczywiście trzeba szukać przczyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam często ciepły, szczególnie tył z dołu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi