Skocz do zawartości
divine

PROBLEM - DPI Changer Utility !!

Rekomendowane odpowiedzi

divine

Witam!

Tak jak w temacie. Zainstalowałem tą apkę DPI changer utility.. w naszych LG standard to 280 DPI a ja ustawiłem na 220 :( i teraz po uruchomieniu nie chce wczytać mi się oryginalny launcher LG (a tylko ten jeden miałem). Mogę tylko rozwinąć pasek powiadomień i tam przejść ewentualnie do ustawień. Nie mam pojęcia w jaki sposób mam wejść ponownie do DPI Changer Utility aby przestawić na 280 dpi. :( Proszę o pomoc

Link do apki

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.innodroid.dpichanger&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyj klawisza wyszukowania. Przytrzymaj ten czwarty od lewej i wpisz na ślepo o ile nieprawidłowo wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Priam

Jak nie zadziała to od marko80 spróbuj zainstalować jakiś launcher albo menedżer plików (z większości można uruchmiać aplikacje z listy) z internetu. Powinien się automatycznie zainstalować i możesz wtedy uruchomić go z paska powiadomień (albo w najnowszej wersji Play uruchomi się sklep i tam dasz "otwórz").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Niestety to nie działa (przytrzymanie klawisza menu w celu uruchomienia wyszukiwarki) .. Wyświetla mi błąd Aplikacja Ekran główny została niespodziewanie zatrzymana. Instaluje oprogramowanie LG na PC bo wydaje mi się że jest tam opcja "Napraw swój telefon" choć mogę się mylić. Jeśli to nie da rady to znajdę w necie (o ile jest) sposób na instalację app przez USB i zainstaluje jakiś inny launcher.. może zadziała. A jeśli to nie da rady to przez KDZ wgram jeszcze raz ten sam soft (jeśli ten program na to pozwala). Jakieś sugestie??

---------- Post dołączono o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

W jaki sposób zainstalować apkę jeśli nie mam dostępu do mngr. plików w telu.. :/ szukam w necie i znalazłem coś na temat ADB installer ale nie wiem czy to zadziała -

Ok już wiem.. swoją drogą nie wiedziałem nawet że istnieje taki sposób instalacji apk bezpośrednio z przeglądarki na PC :) Chyba to zadziała. Odpaliłem inny launcher (ten: https://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerfree&hl=pl) i właśnie przestawiłem DPI na 280. Reset. Działa! Dzięki za pomoc. Piwa Lecą :)

Edytowane przez divine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Priam

Nie ma sprawy. Znalazłeś przy okazji launcher, który ja aktualnie używam :)

Wybacz, że od razu nie opisałem instalacji z przeglądarki, ale nie pomyślałem, że nie przejdziesz prosto do sklepu na kompie i zaczniesz szukać ADB :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Witam.

Odświeżam ponownie swój problem. Tym razem chodzi mi o to, że po ustawieniu DPI na 280 / 281 (jedyne chyba optymalne ustawienia) zauważyłem, że niektóre aplikacje przestały po prostu działać prawidłowo. Do tych aplikacji zaliczyć można np. widget pogoda (2x2 i 2x4). Aplikacja Pogoda działa prawidłowo i po wejściu do niej można sprawdzić normalnie pogodę, natomiast widget widnieje w takim stanie jakby cały czas wczytywał dane (dodaje screena poniżej). Także aplikacja TrackID nie działa właściwie (screen). Zauważyłem również, że w aplikacjach typu GG czy FB Messenger czcionka oraz emotki są znacznie mniejsze niż przed zabawą z DPI. Opera Classic także czasami nakłada na siebie czcionki i obrazki przy przeglądaniu stron (tak jakby chciała upchać całą zawartość strony na ekranie).

Dodam, że DPI mniejsze jak 240 powoduje problem opisany już powyżej.

DPI ustawione na 320 całkiem zniekształca wielkość ikon - są one zbyt duże i wychodzą poza ekran (klawiatura również jest nieproporcjonalna).

DPI poniżej 280 - ikonki są małe i zbite blisko siebie, czcionka również mniejsza, klawiaturka robi się taka jak np w ustawieniu dla pisania kciukiem (jedną ręką), im mniejsze DPI tym efekt większy i tak, aż do poniżej 240 dpi.

Jak to naprawić? A może ktoś się orientuje jakie dpi systemowe mają LG P895?

Screeny:

Edytowane przez Raciborski
    Obrazki, filmy itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DPI możesz sprawdzić w pliku system/built.prop. W przypadku P895 wynosi ono 320. Uzyskując uprawnienia zapisu plików systemowych w np. ES explorer (potrzebny root), możesz podmieniać tą wartość w pliku built.prop. To taka metoda ręczna.

post-158564-14255730213915_thumb.jpg

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy itp. proszę następnym razem samemu zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

z tego co widzę to w tym pliczku jest kilka wierszy z wartościa - w moim przypadku - 280. Mógłbym prosić o kopię tego calego pliku żeby po prostu podmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest wersja softu 10e, nie wiem czy podmiana tego pliku nie miałaby niekorzystnego wpływu jeśli masz inny soft. Sprawdź inaczej czy zadziała, otóż w pliku build.prop występuje cztery razy liczba odnosząca się do DPI. Jest to w kolejności:

ro.sf.lcd_density=320

ro.sf.hw_lcd_density=320

te linijki były obok siebie a dalej jest:

ro.sf.lcd_density=320

i trochę dalej:

ro.sf.lcd_density_secondary=280

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Nie mam czegoś takiego jak "ro.sf.lcd_density_secondary" (u mnie soft 10f). Ok 10 linijka od dołu jest "ro.sf.lcd_density". Z poziomu telefonu nie mogę tego edytować w ES Eksplorer plików bo po edycji wyskakuje błąd (Wystąpił błąd podczas próby zapisania pliku. Zmiany nie zostaną zapisane). Tu chyba chodzi o to, że ten build.prop jest cały czas aktywnym plikiem bo gdy go skopiuję na inną lokalizację to da się wtedy edytować.

Edytowane przez divine

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi