Skocz do zawartości
alien2004

Android 4.2.2 SDK3.3.1 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się zmodyfikować firmware Ondy tak aby dobrze działało na tablecie Pentagram Quadra 9.7. Jest to Android 4.2.2 z najnowszą biblioteką SDK 3.2.1. Tablet na tym oprogramowaniu dostaje drugie życie i w końcu da się na nim komfortowo pracować.

Link z romem i instrukcją instalacji https://docs.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSV0dHbVk4dFpVU3c/edit?usp=sharing

Android 4.2.2 Sdk3.2.1_v2 dla Pentagram Quadra 9.7

Jest to druga wersja w której naprawiłem dotyk w Android Recovery bo także nie działał.

Android Recovery umożliwia:

-Reboot system now - funkcja ta resetuje tablet z funkcji Recovery

-apply update.zip – - tu możesz wgrywać oficjalne update.zip

-wipe data/ factory reset – funkcja służąca do czyszczenia danych z tabletu.

-wipe cache partition – również służy do wyczyszczenia danych z tabletu.

Jeśli nie bawiłeś się nigdy tą funkcją i nie masz zamiaru tego robić to nie musisz instalować tej wersji.

Link:

https://docs.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSWXZhQnZ6QXRtMEk/edit?usp=sharing

Udało mi się także dostosować do naszego tableta TWRP czyli Team Win Recovery Project

TWRP jest to rozbudowany Android Recovery, który umożliwia min.:

-zrobienie backup partycji systemowej (także na karcie microSD!)

-przywrócenie urządzenia do funkcjonalności, gdy je przypadkowo uwalisz

-przywrócenie urządzenia, gdy stwierdzisz, że nowo wgrany soft ci nie pasuje

-instalowanie custom ROM np. Cyanogenmod

-montowanie partycji

-wipe'y

Link:https://docs.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSd09QRWNPcEVmQWc/edit?usp=sharing

Teoretycznie jeśli chcecie mieć TWRP można go instalować na soft wersji pierwszej, program powinien podmienić sterownik dotyku i nie będzie potrzebna instalacja wersji drugiej (ja instalowałem na wersję drugą i tak na pewno działa).

Należy z dołączonej paczki wypakować plik recovery.img i przegrać go do głównego katalogu karty sd.

TWRP instalujemy z Android Terminal Emulator, który instalujemy z Marketu Google. Następnie uruchamiamy terminal, wpisujemy i po każdej linijce zatwierdzamy enterem:

su

cat /sdcard/recovery.img > /dev/block/nandg

sync; sync; sync

W ten sposób mamy już TWRP zamiast standardowego Android Recovery.

Do Android Recovery i TWRP wchodzimy za pomocą programu ArcTools w zakładce Reboot - Reboot Recovery, który jest już w menu lub za pomocą PhoenixSuit w zakładce APK - Recovery (chociaż w PhoenixSuit nie testowałem).

Nowa wersja z poprawioną funkcją pamięci masowej, nowszymi sterownikami i zintegrowanym TWRP. Czytajcie uważnie instrukcję, trochę inny sposób instalacji.

Ps. Jeśli ktoś nie wie (bo ja sam wczoraj to odkryłem) to aby rootexprolerze dostać się do zewnętrznej karty sd należy wejść w: mnt/extsd i mamy pliki zapisane na zew. karcie pamięci.

Link:

Nowa wersja 4.2.2 SDK3.3.1 instalujemy i od razu korzystamy Bez podmiany plików.

https://drive.google.com/file/d/0B17I_qEW4ylSVmw0SHZKNGFubWM/edit?usp=sharingusp=sharing

Dla wszystkich którzy chcieliby się odwdzięczyć i wspomóc mnie w dalszej pracy podaję nr konta: BZWBK 88 1090 1320 0000 0000 3211 4604. Artur Bobin.

Edytowane przez alien2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

testował ktoś ten firmware?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka osób testowało- ja także.Wg mnie- wgrywać i się nie zatanawiać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slawko

Wszystko pięknie ale jak mam sobie zrzucić apk-a z rootexplorera na karte SD, żeby potem móc go zainstalować po wykonaniu upgrade? :) Czy wystarczy plik *.apk.gz (oczywiście wcześniej rozpakowany) tworzony przez Titanium Backup kiedy wykonujemy backup aplikacji, czy polecacie jakiś inny program do backupu?

----edit

No i zrobiłem upgrade i niestety nie moge tej apk-i zainstalowac, ktora byla stworzona przez titanium backup. Skad mam to teraz wziac? Ja tu widze małą dziurę w tej instrukcji upgrade bo niestety jest to dość istotny krok a wcale nie jest wyjaśniony!

----edit2

Dobra... wklepałem pracowicie za pomocą myszki hasło do mojej sieci wifi i sobie ze sklepu zainstalowałem :P

No i ostatecznie udało się! Jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem. Co prawda nie mogę jeszcze powiedzieć czy coś szybciej działa bo jak nie ma wiele aplikacji zainstalowanych to stary soft też szybko działa. Poinstalujemy, zobaczymy ;)

Edytowane przez slawko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, nie wiem slawko czy Cię dobrze zrozumiałem. Ja przed upgradem zgrywam apke rootexplorer na kartę sd zewnętrzną, która się nie kasuje podczas formatowania i instalacji. Następnie po wgraniu nowego systemu za pomocą managera plików dostępnego w systemie instaluję ją. Chyba, że chodziło Ci o coś innego?

Ps. w pierwszym poście dodałem poprawioną wersję softu. oraz TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slawko

Alien, pytanie jest nie gdzie (bo wiem, ze na karte SD) ale _jak_ zgrywasz ta apke :) Tego nie opisales. Ja akurat nie wiem czym to moge zrobic :)

Wysłane z mojego A953 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już chyba wszystko jasne. Ty chyba ją zainstalowałeś bezpośrednio na tablecie z marketu gogle i później chciałeś zrobić jej backup i przegrać na sd, a ja przed upgradem ściągam apke instalke na pc z netu, przegrywam na karte sd i tam cały czas siedzi i bez problemu po upgradzie mogę ją zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem twrp na pierwszą wersję softu i działa. Teoretyczne założenie potwierdzone. Chyba sprawdzę tego cm10.2 ze slate, chociaż tylko z pustej ciekawości bo soft alienowy śmiga bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że działa no i że się podoba. Fajnie, że chcesz przetestować cyana bo ja na razie nie mam czasu. Aby w cyanie dobrze działał dotyk to Compatibility zips też trzeba przerobić. Jak chcesz to jutro wstawie przerobione?

I jeszcze ciekawostka:

Jeśli ktoś chciałby na androidzie 4.2 lub wyższym stworzyć sobie więcej użytkowników to trzeba w pliku /system/build.prop dodać na końcu zapis: fw.max_users=2 lub więcej i mamy kilku użytkowników na tablecie, gdzie każdy może skonfigurować system i go zabezpieczyć na swój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi