Skocz do zawartości
alien2004

Android 4.2.2 SDK3.3.1 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

Planowałem w cm podmienić te same 2 pliki, które pokazałeś, ale jeśli trzeba zmieniać coś jeszcze to poczekam na compatibility.

Ps. Ja się cieszę jeszcze bardziej, czuję się jakbym miał nowy tablet. Ostatnio bawiłem się ipadem z retiną i na tym nowym sofcie wolę pentagrama zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie w cyanie to może się udać tylko z tymi dwoma plikami bo w oryginalnym Ondy to niestety bardziej trzeba się pomęczyć. Instaluj i daj znać czy się udało. Jak coś nie będzie chodzić to będziemy myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można liczyć na stworzenie jednego finalnego pliku *.img bez konieczności kombinacji z dodawaniem/podmianą plików i edycją plików?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ciężko ale pracuję nad tym. Została mi jedna rzecz z którą nie mogę sobie poradzić. Może jest ktoś kto ma Linuxa dobrze opanowanego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem cyana. Najpierw spróbowałem zmienić pliki w wersji podstawowej, tej na Ainola - touchpad nie działał. Udało się dopiero po zainstalowaniu compatibility zipa dla ondy w wersji 2 i powtórnej podmiance. Nie trzeba zmieniać zapisów w pliku od obracania ekranu.

Cyanogen działa bardzo dobrze, główna różnica to zwiększona rozdzielczość interfejsu i brak soft keysów od głośności, co mnie akurat przeszkadza i możliwość overclockingu do 1440 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie przycisków od głośności to pisali, że ich nie ma, ale można je doinstalować (jeśli dobrze pamiętam to na stronie z cyanem podali link). Zainstalowałeś wer.10.2? Rozumiem, że dotyk zadziałał po wgraniu compatibles od Ondy i podmianie plików ode mnie? Wg Twojej opinii lepiej chodzi cyan czy onda 4.2.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zainstalowałem 10.2 tym sposobem. Oczywiście trzeba to wrzucić na soft ondy wgrany wcześniej, bo ten pentagramowy to zdaje się było sdk 2.0. No i bez twoich magicznych plików byłbym cały czas na łasce pentagrama ;).

Te przyciski o których pisali to apka która wrzuca regulację głośności do rozwijanego paska powiadomień. Są też takie które instalują floating soft keys. Przydatna rzecz ale mnie osobiście brakuje tych w pasku na dole do przerzucania stron w książce bez mazania paluchami. Mógłby ktoś wrzucić gdzieś do pobrania systemUI.apk z ondy, żebym mógł sobie spróbować podmienić?

Co do płynności to porównywalnie, nie tnie ani w jednym ani w drugim sofcie. Jedna rzecz - ładowanie stron. W UCbrowser ładuje się biała strona i trzeba maznąć palcem żeby wskoczył obraz. Z tym że nie wiem czy to związane z romem czy z przeglądarką, bo miałem takie coś już ze zdjęciami w wyszukiwaniu googla na którymś z wcześniejszych softów. Jak sprawdzę z inną przeglądarką to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pliczek zaraz wypróbuję.

W TWRP tylko factory reset. Nie mozna zrobić wipa karty sd, bo na niej mamy zipa cm, a twrp nie widzi karty zewnętrznej, w każdym razie mnie nie udało się jej zamontować. Chociaż myślę że i tak nie można by zrobić full wipe, bo Troy pisze że cyanogena instalujemy tylko na firmware z sdk 3.0, więc jakichś istniejących danych musi używać. Na telefonach zawsze robiłem wipa do czysta i nie było różnicy jaki system był wcześniej. Także trzeba to raczej potraktować jako nakładkę na istniejący system.

Podmieniłem SystemUI.apk i nie działa 4.2.2 i 4.3 się jednak różnią

Edytowane przez ibnJakub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, niektórzy z Was zauważyli, że obracanie ekranu nie działa do końca tak jak powinno, przyjrzałem się temu dokładniej i znalazłem jeden błąd. Aby obracanie działało tak jak należy trzeba w pliku gsensor.cfg pod napisem mma8452 zmienić zapis aby wyglądał tak:

gsensor_name = mma8452

gsensor_direct_x = false

gsensor_direct_y = true

gsensor_direct_z = true

gsensor_xy_revert = true

Teraz obracanie powinno być już w 100% prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi