Skocz do zawartości
alien2004

Android 4.2.2 SDK3.3.1 dla Pentagram Quadra 9.7

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wszystko działa :) Teraz testy ale po pierwszych ruchach widać ze o wiele lepsze niż soft 4.1.1 ;) Dzięki Polecam

Wcześniej problemy wynikały z ROOT Browser który używałem do podmiany plików. ROOT Explorer zadziałał poprawnie i jest pieknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawiązując do mojego postu #13 i odpowiedzi alien2004/#14 chyba nic nie wyjdzie z możliwości stworzenia jednego kompletnego pliku *.img dla najnowszej wersji FW autorstwa alien2004. Naprawdę nie ma na forum osób obeznanych z tworzeniem zintegrowanych plików *.img? Może chętni na taki plik zlecą fachowcowi takie zadanie? Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zecik123, niestety w windowsie nie ma na razie takich narzędzi aby taki firmware ładnie złożyć do kupy, bo z rozłożeniem nie ma problemu. To firmware to tak jakby (oprócz zwykłych plików) obrazy w obrazie, a niektóre z nich to obraz ext4 wykorzystywany w linuxsie, który znajduje się w innym obrazie i na koniec całość jeszcze w obrazie .img. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem bo za bardzo się nie znam. W każdym razie aby to wszystko ładnie poskładać to potrzebny jest linux lub mam po prostu za małą wiedzę. Mam co prawda pewien pomysł ale nie daje więcej niż 50% szans, że się uda, a nawet jak by zadziałało i dotyk by działał bez podmiany sterownika to nie wiem czy system będzie 100% sprawny i stabilny. Jeśli chcesz to przygotuję Ci taki soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.

Dajmy sobie spokój. Szkoda cennego czasu.

Ja sobie dam radę ale z innych forów widać, że jest wielu Użytkowników którzy nie dysponują odpowiednią wiedzą i umiejętnościami i są skazani tylko na to co dostają z tabletem albo korzystają z z pomocy biegłych znajomych. A może jest możliwość skorzystania z usługi aktualizacji w serwisie Pentagrama lub punktach Sferis? Pomogło by to wielu zwykłym Użytkownikom.

P.S.

Usługa aktualizacji nawet za odpowiednią opłatę.

Edytowane przez Zecik123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    madd16

Hej, witam wszystkich,

Wczoraj zakupiłam tablet Qudra 9.7 z androidem 4.1. Miły Pan w sklepie doradził mi abym odrazu zaktualizowała sobie androida ze stronki pentagramu:

PENTAGRAM - TAB Quadra 9.7

Wszystko szło z godnie z instrukcją -

zaktualizowałam PhoenxSuit na 1.0.7 -> on mi wykrył tablet,

wyskoczyła ikonka aby uaktualnić nowego androida, dałam "tak".

I zaczęła się instalacja i wtedy tablet rozłączył się z kompem.

Od tej pory tablet nie reaguje, ani na włączenie, ani na ładowanie. Dodam, że niema przycisku reset.

I w tym miejscu bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Współczuję, obawiam się, że bez serwisu się nie odbędzie, a to znaczy, że dłuuugo będziesz na niego czekał. Ale najpierw spróbuj jeszcze w ten sposób: uruchom program do aktualizacji, wybiesz firmware, zatwierdź chęć aktualizacji wyskoczy Ci kilka okienek między innymi, że nie masz podłączonego tabletu, zatwierdz wszystkie. Teraz w tablecie wciśnij i przytrzymaj klawisz home i trzymając home podłącz tablet do komputera i po chwili puść przycisk home. Powinien się rozpocząć proces instalacji, program zapyta czy formatować to wciśnij tak. Jeśli się nie uda to chyba tylko serwis. Daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@alien2004

I to jest właśnie przykład kłopotów zwykłych użytkowników przy aktualizacji.

O tym pisałem w wątku "Android 4.2.2 SDK3.2.1 dla Pentagram Quadra 9.7" post #34.

Dokładnie tak samo padł mój pierwszy egzemplarz (stwierdzono w serwisie, że padła płyta główna).

Wymieniono na nowy. Mam brzydkie podejrzenia, że może brak w instrukcji instalacji istotnego szczegółu procedury (wyczytałem też na innych forach, że PhoenixSuite też ma swoje za uszami) jeżeli losowo jednym instaluje się bez problemów a innym tablety padają. Może jakiś wpływ ma też sprzęt (komputer + oprogramowanie na nim) na proces instalacji. Trochę uwag jest na ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ w dyskusji o Quadra 9.7" ale nie każdy do nich dociera i trzeba jeszcze zastosować. Dla nowych użytkowników instrukcja musi być jasna do bólu.

P.S.

Ideałem byłaby procedura z kartą micro SD --> plik(i) na kartę, karta do gniazda i start tabletu (z klawiszem Home lub bez).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    madd16

Zrobiłam wg Twojej instrukcji i wszystko poszło zgodnie z planem :) Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@alien2004

Informacja od madd16 potwierdza moje podejrzenia, że chyba coś brak w instrukcji Pentagrama. Pisali już o tym basior i jako. Sugerowali oni używanie "kombinacji klawiszy" - chodziło chyba dokładnie o to o czym piszesz powyżej w poście #2. W starej wersji PhoenixSuite należało tak właśnie robić aktualizację jak piszesz - najpierw załadować obraz a potem podłaczyć tablet z wciśniętym przyciskiem Home. Procedura taka jest nawet zawarta w samym PhoenixSuite 1.0.7. Wystarczy uruchomić PhoenixSuite, załadować obraz, kliknąć Upgrade-->Yes-->OK(Jump to upgrade mode fails) i wyskoczy okno z procedurą aktualizacji w trybie awaryjnym.

Oto zawartość okna:

1.Long press the power keyat least 10 seconds to power off the device

2.Press one key except the power key and do not release

3.Connect the device to the PC computer

4.Click power key for about 10 times

5.Release all key pressed and device will be auto upgraded

6 If device do not enter upgrade process.try repeating the steps 1 to 6

Sprawdziłem również instalację PhoenixSuite na komputerze stacjonarnym i na laptopie. Tablet nie był podłączony. Na obu zaintalowany jest Windows 7 Ultimate. Zawartość rejestru taka sama (wpisy pozytywnej instalacji obu sterowników). Na stacjonarnym brak w menadżerze urządzeń info o sterownikach a na laptopie jest żółty wykrzyknik przy USB Device (VID_1f3a_PID_efe8). Dla PhoenixSuite 1.0.6 wykrzyknik był w menadżerze na obu komputerach. Czyli już na starcie komputer inaczej reaguje na program PhoenixSuite. Czy ma to znaczenie? Nie wiem. Opinie w internecie znalazłem różne. Od porad jak zainstalować sterownik do pominięcia tego faktu.

Twoja opinia i pozytywna instalacja przez madd16 swiadczyłaby o tym, że być może trzeba stosować tę procedurę w każdym przypadku.

Edytowane przez Zecik123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nie wiem od czego to zależy. Też mam win7 ultimate na pc i laptopie i w obydwu przypadkach mam wykrzyknik przy usb device, ale w niczym to nie przeszkadzało. Sposób instalacji z wciśniętym home o ile dobrze pamiętam odkryłem przez przypadek i chyba jest to najbardziej właściwy sposób bo nigdy mnie nie zawiódł, nawet kiedy już myślałem, że ucegliłem tablet bo na nic nie reagował. A testując soft wgrywałem go już chyba kilkadziesiąt razy jak nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi