Skocz do zawartości
wywrotka123

Telefon sam się restartuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem założyć nowy temat gdzie opiszę moją "przygodę" z tym telefonem. Może ktoś będzie miał podobny problem i kiedyś przyda mu się moje doświadczenie a może nie popełni moich błędów.

W miniony weekend odebrałem telefon na który czekałem 3 tygodnie ( kochany Play). Ale ucieszony z nowej zabawki zapomniałem o 3 tygodniach nieprzyjemności jakie miałem ze strony tego operatora i zaniosłem telefon do domu. Drżącymi rękoma otworzyłem opakowanie, złożyłem telefon i już chciałem go włączać ale przypomniałem sobie "najpierw naładuj telefon do 100%". Tak też uczyniłem, telefon miał 70% naładowania więc około godzinę później karta sim była już w środku i telefon startował.

Telefon się włączył jak powinien, ustawiłem sobie konto googla, pozostałe ustawienia posprawdzałem, podpiąłem się do domowego wi-fi i dalej testowałem zabawkę. Od gier po aplikacje a na przeglądaniu neta kończąc. Po kilku godzinach uznałem że telefonowi i mi należy się chwila odpoczynku, to też go przełączyłem w stan czuwania przyciskiem na górze. Jakież było moje zdziwienie gdy po około minucie ujrzałem znaczek motoroli i telefon startujący od nowa....

Tu nastąpiła chwila konsternacji i zdziwienia: "coś jest nie tak". Przełączyłem w stan uśpienia ponownie i to samo, mówię ok, coś nie tak z przyciskiem , może jak sam przejdzie będzie ok, ale jak ustawiłem czas na 1 min po odczekaniu jej ekran się wygasza a chwilę później restart... Więc jednak to nie to, na kolejny ogień poszło wi-fi ( wyłączyłem je) ale dalej nic, więc może sieć, zmieniłem sima na inną sieć ale dalej nic, kolejna sprawa to może konto googla mam dziwnie ustawione i ono robi jakiś problem, zmieniłem je na inne, również bez rezultatu. Na koniec pomyślałem " no dobra naściągałeś aplikacji i gier z marketu, może któraś z nich robi kaszane" idąc tym tokiem by było łatwiej przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Jak się domyślacie problem pozostał....

Zdezorientowany i zrezygnowany napisałem do motoroli, zgodnie z tym co mają na stronie w ciągu 1 dnia roboczego mi odpisali żebym przywrócił ustawienia fabryczne ( co oczywiście wcześniej próbowałem, ale może za drugim razem będzie lepiej - nie było). Odpisałem że ich rada nie pomaga, czy mają jeszcze jakieś pomysły, poradzili bym oddał do serwisu telefon.

Tu zaczyna się etap 2 mojej przygody. Mianowicie wizyta w salonie P4 i rozmowa z miłą panią. Była na tyle zatroskana moją sytuacją że wydrukowała mi listę punktów serwisowych w okolicy mówiąc że może to być problem z software więc może na miejscu mi wrzucą nowszą wersję i będzie po sprawie. Przezornie obdzwoniłem wszystkie punkty ( włącznie z tym zaznaczonym jako autoryzowany punkt serwisowy - jeden z kilku w polsce) ale wszycy mówili że telefon mogą przyjąć ale oni go odsyłają od razu do Bydgoszczy....

W ten oto sposób oddałem w dniu 18 I 2011 telefon w salonie i czekam na jakieś wieści, przy okazji przeglądam sobie neta ale chyba nie rozwiązali na razie tego problemu jeszcze, ciekawe ile im to zajmie....

Ps. Zapomniałem wspomnieć, że przed wyjściem do salonu zrobiłem sobie test i przez około 30-1h podłączyłem go do ładowania i nie zaobserwowałem żadnego restartu mimo że był w stanie czuwania ( ale podpięty do ładowania).

Jak będę mieć jakieś wiadomości to będę pisać dalej, może jest więcej takich przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

mam identyczny problem, telefon mam od 2 dni a zdążył się juz z 30 razy sam zrestartować. wydaje mi się że częściej, gdy bateria jest słaba - nawet tak, że restartował się natychmiast po uruchomieniu, i tak kilka razy pod rząd..

chciałem wracać go do ustawień fabrycznych, ale po przeczytaniu Twojego postu nie widzę sensu.

rozumiem że jak zaniosę go do salonu play na gwarancji, to mam na miesiąc telefon z głowy?

pozdrawiam

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
domadm

Zdarzył mi się również restart dwa razy, ale po ciągłej zabawie telefonem. Parę aplikacji zainstalowałem, potem odinstalowałem, coraz bardziej zamulał aż w końcu się zrestartował. Ale to jakby wypadek przy pracy, w żadnym razie reguła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety Defy miałem dość krótko, ale przez 2 dni intensywnej obsługi, wgrywania, kasowania, itp. ani razu mi się nie zrestartował, więc może macie jakieś inne oprogramowanie, lub wgraliście coś co to powoduje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Saddamlennon Nie wiem czy na miesiąc czy nie, ja na razie telefonu nie mam 5 dni i liczę że za kolejne max 10 będę mieć telefon z powrotem. Jeśli masz jakiegoś znajomego z takim telefonem to zamień się z nim na baterie i zobacz czy problem dalej występuje, możesz też spróbować włożyć jego sim, w necie niektórzy sugerują że to kwestia simów inni że baterii a jeszcze inni że oprogramowania. I trzecią opcją jest zrootowanie telefonu i wgranie jakiegoś innego softu, może 2.2 ale to już zależy od tego czy chcesz i lubisz się w takie coś bawić. Ja osobiście tego nie sprawdziłem.

@kolezka Nie wgrałem raczej nic bo na czystym telefonie było to samo. Dlatego jeśli to kwestia softu to raczej systemu choć ja bym stawiał na moduł od zarządzania energią. ( Towoja Defy wróci do Ciebie czy na stałe się jej pozbyłeś?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Towoja Defy wróci do Ciebie czy na stałe się jej pozbyłeś?

Wciąż na nią czekam :( Z serwisu z Bydgoszczy wyjechała we wtorek. Powinna dotrzeć do serwisu Play kojelnego dnia i tenże serwis powinien wysłać telefon do punktu, gdzie oddałem go na reklamacje. Niestety serwisant w tym tygodniu już do punktu nie podjechał, może podjedzie w poniedziałek z telefonami z naprawy :(

Jednym słowem niezły bałagan. Chciałem nawet go odebrać sam z tego ich serwisu, jednak jest to niemożliwe i muszę czekać, aż ktoś raczy go stamtąd przywieźć!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

na pewno wybieram się z tym do playa, poradzono mi żebym nie oddawał telefonu 'na gwarancji' co robi się kiedy telefon się popsuje, tylko powiedział że od razu był wadliwy, tj. nigdy nie działał dobrze - co jest zresztą zgodne z prawdą, bo pierwszy reset miałem po 10 minutach od pierwszego włączenia.

jedno jest pewne - telefon nie restartuje się kiedy jest podłączony do zasilania, dzieje się to tylko na baterii. znajomy elektronik który prowadzi serwis sprzętu rtv, mówi że prawdopodobnie są to mikro-przerwy w zasilaniu, które moga wynikać np z wadliwej baterii lub np zimnego lutu gdzieś w telefonie... w każdym razie wyczyściłem styki baterii, ale nie pomogło. niestety nie mam nikogo z 'dobrą' defy żeby sprawdzić na innej baterii.

na forach komuś pomogło przełączenie telefonu w try 'tylko 2g'. mi nie - po przełączeniu w ten tryb dalej się restartuje.

update - pisząc to resetowałem telefon do ustawień fabrycznych. właśnie przed chwilą wstał po resecie, i zrestartował się zanim zdążyłem wpisać swój login google.. spróbowałem jeszcze raz, i znowu. tylko że tym razem jest podłączony do zasilania!!!

jednym słowem - złom.

pozdrawiam

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz iść do Play i spróbować tylko nie wiem czy CI przyjmą telefon. A jeśli tak t pewnie wymienią Ci na inny egzemplarz. Ja dalej czekam na swój. Mam nadzieję że do końca miesiąca go odzyskam.

Jak wrócisz z salonu to napisz jak się sprawa potoczyła. Widać nie tylko ja miałem taki przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, Ja mam telefon już ponad miesiąc i nigdy nie zdarzyło mi się żeby restarta zaliczył a czasem w ciągu dnia się zdarzy że bateria do zera rozładowana także to chyba pojedyncze przypadki. Telefon z playa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widać mieli przy tym telefonie problem z kontrolą jakości...

Co ciekawe, telefon niemal przestał się resetować. Sam. dzisiaj zaliczyłem jeden reset rano, poza tym było super. przez to nie mam jak pokazać tego w salonie...;) wiec pozostaje mi czekać albo znaleźć sposób żeby resetowanie wyzwalać..

p.s. Defy jest świetna, jak się nie resetuje.

pozdrawiam

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.