Skocz do zawartości
Banan129

Google Manager Nexus 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przesiadłem się dzisiaj z iPhone 4 na Nexusa 4 , i co mnie zaniepokoiło to synchronizacja nexusa z komputerem.

W iphonie miałem iTunes , mogłem zrobic w nim wszystko ,zaaktualizowac telefon, wrzucić otagowaną muzyke , ściągać aplikacje itd. Podobnie inne telefony z androidem mają swoje programy takie jak np :

Nokia - Zune PC / Nokia suite

Xperia - Sony PC Companion

itd. Pytanie brzmi - czy jest coś takiego na Nexusa , LG dla niego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co się orientuje to nie ma, chyba ze jakieś inne programy są, ale ja nie znam :P hehe tu robisz wszystko ręcznie :P jak dla mnie taka obsługa jest lepsza niz itunes (mam styczność dziewczyna ma iphona i czasami padaka mnie bierze jak coś trzeba tam zrobić ...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś czuję ,że będzie cięzko sie przestawić na takie coś. A jeśli np. bym chciał zaktualizować system przez komputer? lub sciągnąć apke/gre , bez piracenia oczywiście lecz przez kompa wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Nexus ma aktualizacje systemowe przez OTA, czyli ściąga i instaluje bezpośrednio na telefon. Managerów dla plików multimedialnych dla Androida jest trochę. Ja nie pamiętam nazw musisz coś poszukać. Jak Android Manager itp. Air Sync. Nie pamiętam ale jest.

Może to: http://android-pc-suite.soft112.com/ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez piracenia nie wgrasz apek przez kompa. Możesz zalogować się w google play na komputerze i wybierać które aplikacje mają się zainstalować, ale instalują się one poprzez telefon, nie komputer (czy w przypadku iphona, itunes).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej , już coś więcej wiem. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@Banan129:

Muzyka - podłączasz kabel USB do komputera, Nexus jest wykrywany jako urządzenie multimedialne. Wgrywasz muzykę przeciągając pliki z jednego katalogu do drugiego. Nie baw się w AirSync w tym przypadku, bo się wściekniesz na szybkość transferu. Wrzucaj pliki do katalogu Muzyka.

Zdjęcia - j.w. do katalogu DCIM/Camera

Programy apk - możesz kopiować j.w. np do katalogu download i instalować na smartfonie, ale musisz w ustawieniach - zabezpieczenia - zaznaczyć nieznane źródła. Do tego potrzebujesz manadżera plików (np. Solid Explorer). Instalowanie z marketu przez komputer opisano wcześniej (apki się instaluje przez www).

Chyba tyle. iTunes naprawdę jest niepotrzebny.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    z tego co się orientuje to nie ma, chyba ze jakieś inne programy są, ale ja nie znam :P hehe tu robisz wszystko ręcznie :P jak dla mnie taka obsługa jest lepsza niz itunes (mam styczność dziewczyna ma iphona i czasami padaka mnie bierze jak coś trzeba tam zrobić ...)

Dokładnie pamiętam jak miałem iphona. Za nim ten iTunes się odpadli na windowsie, przeanalizuje mi telefon itp, to tutaj do androida juz mam wgrana muzykę. Wszystko szybko i sprawnie. Nie wiem co ludzie widza w tym iTunes. Tylko się człowiek denerwowal jak miał cos na szybko wrzucić do ifona. Ciesze się się ze mam to już za sobą.

Edytowane przez iandreas1000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@iandreas1000 zgodzę się z tobą że itunes to wszystko spowalnia, i właściwie utrudnia. Możliwość wrzucenia wszytskiego samemu przez zwykły manager plików lub pobrania przez telefon jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż itunes. Miałem iphona 4 i to było bardzo uciążliwe. Jedyną przydatną rzeczą w itunes była chyba tylko kopia zapasowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bez piracenia nie wgrasz apek przez kompa. Możesz zalogować się w google play na komputerze i wybierać które aplikacje mają się zainstalować, ale instalują się one poprzez telefon, nie komputer (czy w przypadku iphona, itunes).

Jak jest darmowa aplikacja/gra i pobierzesz apk to nie jest piracenie. Przykładowo WhatsApp możemy pobrać apk bezpośrednio ze strony twórców i ciężko to nazwać piraceniem.

iTunes ma swoje plusy i minusy. Uwielbiałem go za synchronizacje iPoda gdzie nie musiałem się zastanawiać ile albumów dodałem do biblioteki w ostatnim czasie, tylko podłączałem i wszystko lądowało na odtwarzaczu. No ale na co dzień zwykłe mtp jest o wiele wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi