Skocz do zawartości
yaroray

Problemy z dzialaniem dotyku w Wildfire

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy w każdym Wildfire dotyk jest tak średnio czuły czy to tylko w moim przypadku. Mam telefon od niedawna, ale zauważyłem pewną przypadłość. Gdy telefon leży na stole bądź czymś nieprzewodzącym, to gdy obsługuje go jednym palcem niedotykając nic innego oprócz wciskanych liter przy pisaniu smsów, to czułość jest dużo słabsza niż w przypadku trzymania telefonu w ręku, więc dotykaniu podczas pisania, także obudowy. Często niektóre litery w ogóle nie chcę się wcisnąć, a zwłaszcza "j". Domyślam się, że chodzi tu o odprowadzanie ładunku, ale chyba nie powinno tak być. Czy u Was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest tak ze w ogole nie dziala albo 1 na 100 prob.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kraft

Dziwna sprawa, u mnie normalnie da się pisać, bez różnicy czy trzymam w ręce, czy leży na czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po przeczytaniu pierwszego posta przetestowałem :) i u mnie również żadnego problemu nie mam gdy telefon leży na stole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc, mam prośbę do innych użytkowników, żeby także się wypowiedzieli, ponieważ chciałbym się upewnić czy to jednak wina mojego modelu, A czy możecie jeszcze sprawdzić oprócz pisania (ponieważ u mnie czasami dobrze działa, to zależy które litery się wciska), czy np. przewijanie pomiędzy pulpitami dobrze działa, ale w przypadku gdy nie przewija się tylko końcówką palca, ale np. połową kciuka (od końca do przegubu) oczywiście, gdy telefon leży na stole? W takich przypadkach czasami ekran zaczyna wariować, bo nie wie co ma zrobić, albo nie chce się przesunąć albo się zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beazee

Obojętnie gdzie i jal leży. Obojątnie którą stroną czy częścią palca. Przesuwa/przewija zawsze tak samo.

Nie działa przerzucanie paznokciem czy wykałaczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj na poduszce. U mnie wtedy jest koniec z działaniem. Na stole (jednak), podłodze jeszcze jakos lapie.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Mam dokładnie tak samo, telefon gdy nie jest w dłoni, praktycznie dotyk nie działa, strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psemes

U mnie też są problemy z dotykiem ale tylko na miękkim podłożu. Łóżko, poduszka, a nawet obrus na stole powodują, że telefon "sprężynuje", czyli oddala się od palca na ułamek milimetra i już są problemy z obsługą. To samo zauważyłem w uchwycie samochodowym, muszę przytrzymać telefon żeby nie odskakiwał.

Natomiast na samym stole, blacie podłodze bez obrusów i dywanów nie zauważyłem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, kiedy leży na łóżku czy poduszce, to już praktycznie nie reaguje, jedynie bardzo rzadko. Miałem telefon w plastkikowo materiałowym etui zapinanym na magnes, więc leżąc w nim na stole słabiej reagował na dotyk. Gdy leży bez etui na stole jest lepiej, ale czasami też nie zareaguje. Myślałem, żeby oddać na gwarancji, ale skoro to nie pojedynczy przypadke, to może ten telefon tak ma. Może dałoby się to jakoś poprawić przy pomocy oprogramowania, co myślicie? Skoro niektórym działa normalnie, a niektórym nie, to może to wina softu. Możecie także pisać czy macie wgrany oryginalny soft czy nie oraz czy używacie jakiegoś etui i jakiego (to też może być istotne), żeby można było to ewentualnie wyluczyć?

Edytowane przez yaroray

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi