Skocz do zawartości
mr.mario

[ROM] Miui v5 3.11.8 [PL] Y300/G510

Rekomendowane odpowiedzi

teder

Po wgraniu romu mam generalnie pozytywną opinię na jego temat.

1.Pod względem graficznym - rewelacja! Ikonki są dopracowane i wszystko sprawia wrażenie niesamowicie estetycznego i cieszącego oko.

2.mnóstwo ustawień pozwala spersonalizować telefon na wiele sposobów,ale....

no właśnie, nie wszystko jest różowe.

1.Pomimo ustawienia swap na kartę nie zauważyłem,żeby telefon/aplikacje szczególnie przyspieszył.

2.pisanie smsów możliwe jest tylko w pionie, ponieważ rotacja nie działa na żadnej instalowanej klawiaturze.

3.telefon zaliczył zawieszkę na odtwarzaczu (choć miałem niewiele utworów) i to dwukrotnie.

4.najgorsze jest jednak to,że PRAKTYCZNIE WSZYSTKO INSTALUJE SIĘ W PAMIĘCI TELEFONU A NIE NA KARCIE. 1 na 10 aplikacji zainstalowała się na karcie pamięci, pozostałe w telefonie i nie można ich w żaden sposób przenieść na kartę. Próbowałem 3 aplikacje typu app 2 sd i nic z tego. Nie ma również możliwości zrobienia tego z poziomu ustawień telefonu.

Wnioski - jeśli nie istnieje sposób, by naprawić punkt 4. zmuszony będę zmienić rom na inny, gdyż ten bug go całkowicie eliminuje pod kątem przydatności

szukałem odrobinę w necie i problem występuje też w innych wersjach miui

"cytat z wątku o MIUI na forum Desire

"Aktywacja skryptu A2SD:

Po pierwszym restarcie romu w wersji A2SD należy aktywować skrypt odpowiedzialny za przeniesienie danych na SD (X-Part robi to automatycznie)

pobrać z marketu dowolny Terminal Emulator

w terminalu wpisać poniższe komendy zatwierdzając każdą enterem:

su

a2sd zipalign

a2sd cachesd

a2sd reinstall - nie zawsze konieczne"

Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, bo ja jestem jedynie szarym użytkownikiem :)

Otrzymałem odpowiedź z oficjalnego profilu miui na fb. Ten rom jest przeznaczony dla telefonów z większą pamięcią wew. i przenoszenie aplikacji nie jest i nie będzie przez miui wspierane. W moim przekonaniu, brak tej funkcji sprawia,że na nasze telefony jest nieprzydatny.

Edytowane przez teder
    aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po wgraniu romu mam generalnie pozytywną opinię na jego temat.

1.Pod względem graficznym - rewelacja! Ikonki są dopracowane i wszystko sprawia wrażenie niesamowicie estetycznego i cieszącego oko.

2.mnóstwo ustawień pozwala spersonalizować telefon na wiele sposobów,ale....

no właśnie, nie wszystko jest różowe.

1.Pomimo ustawienia swap na kartę nie zauważyłem,żeby telefon/aplikacje szczególnie przyspieszył.

2.pisanie smsów możliwe jest tylko w pionie, ponieważ rotacja nie działa na żadnej instalowanej klawiaturze.

3.telefon zaliczył zawieszkę na odtwarzaczu (choć miałem niewiele utworów) i to dwukrotnie.

4.najgorsze jest jednak to,że PRAKTYCZNIE WSZYSTKO INSTALUJE SIĘ W PAMIĘCI TELEFONU A NIE NA KARCIE. 1 na 10 aplikacji zainstalowała się na karcie pamięci, pozostałe w telefonie i nie można ich w żaden sposób przenieść na kartę. Próbowałem 3 aplikacje typu app 2 sd i nic z tego. Nie ma również możliwości zrobienia tego z poziomu ustawień telefonu.

Wnioski - jeśli nie istnieje sposób, by naprawić punkt 4. zmuszony będę zmienić rom na inny, gdyż ten bug go całkowicie eliminuje pod kątem przydatności

szukałem odrobinę w necie i problem występuje też w innych wersjach miui

"cytat z wątku o MIUI na forum Desire

"Aktywacja skryptu A2SD:

Po pierwszym restarcie romu w wersji A2SD należy aktywować skrypt odpowiedzialny za przeniesienie danych na SD (X-Part robi to automatycznie)

pobrać z marketu dowolny Terminal Emulator

w terminalu wpisać poniższe komendy zatwierdzając każdą enterem:

su

a2sd zipalign

a2sd cachesd

a2sd reinstall - nie zawsze konieczne"

Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny, bo ja jestem jedynie szarym użytkownikiem :)

Witam

Swape jest w /system/swap.file :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich

Telefon posiadam od około dwóch tygodni i jest ok. Na temat samego MIUI nie ma co się rozpisywać po prostu jest rewelacyjnym romem:) Mam tylko jedno zastrzeżenie i pytanie do was. Czy u was launcher też laguje? nie ma takiej płynności jak na domyslnym romie... wkurza mnie to... a nie chce wracać do stock'a... poza tym wszystkie aplikacje się nie tną (SWAP jest zrobiony)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ważne :) z lagami poradziłem :) mam pytanie czy da się jakoś ustawić animację crt off? ściągnąłem i wgrałem przez recowery z jakiegoś romu miui ale nie przyniosło to efektu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siona
    nie ważne :) z lagami poradziłem :) mam pytanie czy da się jakoś ustawić animację crt off? ściągnąłem i wgrałem przez recowery z jakiegoś romu miui ale nie przyniosło to efektu

Jak z tymi lagami ? Jak porównanie tego romu do stocku? Wszystko działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak nie ma nawet co porównywać! jeśli chodzi o sam interfejs miui wymiata:) lagi? zainstalowałem jeszcze raz system z dokładnym wyczyszczeniem karty i telefonu, no i najważniejsze zmiana karty sd na większą i szybszą (class 10). Działa absolutnie wszystko:) aaa i zauważyłem jeszcze dziwną rzecz mianowicie zainstalaowałem wsm tools+xposed i system zaczął być jeszcze płynniejszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Początkiem przyszłego tygodnia będzie najnowsza wersja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teder
    zainstalaowałem wsm tools+xposed

możesz podać link do tej apki,albo podłączyć załącznik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [APP][MIUI V5] WSM TOOLS v2.03 - MIUI V5 Control Panel & Xposed Alternative - App - MIUI Official English Site - Redefining Android pobierałem stąd. Aplikacja spyta o prawa roota. Instalujesz i to wszystko. Szczerze to nie mam bladego pojęcia dlaczego system przyspieszyl (chciałem ustawić tylko zegar na środku). Co do przyspieszenia to dodatkowo jeszcze włączenie "nie zachowuj działań" w opcjach programistycznych i tyle:) Widzę że miui na ten tel się rozwija. Bardzo mnie to cieszy:);) Mr Mario może wiesz jak ustawić tą opcje wygaszania ekranu crt-off?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi