Skocz do zawartości
misiek735

tutorial Wgrywanie 3plikowca z nowym bootloaderem/nowym modemem!! by misiek735

Rekomendowane odpowiedzi

AdamR

dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    By sie przydał taki rom 3 plikowy ale z starym bootloaderem i XXDLL7 aby bez problemu można było wrócić do brandowanych softów ;)

Nie jesteś w stanie w chwili obecnej wgrać 3plikowca ze starym bootloaderem, gdyż teoretycznie wszyscy korzystali z softów które powstały od stycznia tego roku do dziś- przez co automatycznie uaktualnili bootloader, i wgranie softu ze starym bootloaderem na początku w odinie kończy się komunikatem FAIL.

Co do zmiany csc. To jest tak, że wgrywając soft oficjalny dla Polski macie możliwość wybrania poprzez CSC Changer XEO. Gdybyście chcieli zmienić CSC na tym sofcie 3plikowym, to raczej się nie da (nie sprawdzałem), ponieważ ten soft został wypuszczony na Francję i posiada francuskie CSC..

Na chwilę obecną, jeśli ktoś chce doprowadzić telefon do stanu fabrycznego, musi:

-wgrać tego 3plikowca,

-wgrać najnowszego XEO dla polski,

-w większości przypadków zrobić roota, najlepiej metodą [ROOT EXPLOIT+PATCH][2012.12.19] ExynosAbuse APK v1.40 - xda-developers ponieważ jest możliwość później odrotowania w prosty sposób telefonu.

-skasować licznik flashowań

W ciągu najbliższych 2 tygodni postaram się upiec 3plikowca na podstawie oficjalnego najnowszego softu z Polski. Aczkolwiek teraz mam taki zapieprz na Akademii Muzycznej, że wychodzę o godz. 7:00 i wracam po 22:00 i jedyne o czym myślę to o śnie.

Bardzo Was proszę o cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok super to czekamy na 3plikowca na officjalu dla Polski ;) po tym 3 plikowcu z pierwszego postu telefon ustawil mi jezyk francuski i CSC mam XFE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

po wgraniu na ten 3 plikowy rom jedno plikowego nowego romu xeo na polske nadal mam csc XXX no i

Custom binary download: No

Current binary : Samsung official

System status: Custom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to dziwne. Jak sam autor potwierdza korzystal z softu na Francje. Czyli cos poszlo nie tak. Moze jeszcze raz wgraj 3plikowca. Przed wgraniem wipe. Po wipe. I dopiero XEO. Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Potwierdzam # powinienes miec w Kies wartoscXFE, poniewaz ten soft zawiera francuskie CSC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamR

nie wiem czy wipe coś da skoro ten 3 plikowy rom czyści wszystko no chyba, że po jeszcze potem sprawdze

Edytowane przez AdamR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System status masz custom więc coś chyba nie tak :)

Ja z custom romu wracałem tak:

Wipe data/factory reset

Stock jedno plikowy xeo

Root

Zerowanie licznika TriangleAway

I znów wipe data/factory reset w stockowym recovery

Wszystko mam stock i w trybie Download i w Ustawienia > informacje o tel.

Nie ma się co bawić w 3 plikowe jak dla mnie.

Po drodze jak będziesz miał jeszcze root, sprawdź czy będzie xeo jak nie to zmień CSC https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    po wgraniu na ten 3 plikowy rom jedno plikowego nowego romu xeo na polske nadal mam csc XXX no i Custom binary download: NoCurrent binary : Samsung officialSystem status: Custom

Coś poszło na pewno nie tak, skoro masz status custom. Rozumiem że wgrywasz z plikiem PIT i zaznaczonym repartition?

Siedziałem do 3:30 w nocy i robiłem 3plikowca dla Polski. Pozostaje mi tylko zrobić testy, a to trochę potrwa.

Myślę że do końca tego tygodnia powinienem coś upiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi rózwnież po wgraniu 3plikowca pokazuje status Custom. Wczesniej wszystko było dobrze

Status zmienił sie na normalny po wipe ale jak chce zrobic aktualizacje OTA to przy rejestracji i potwierdzeniu łaczy sie i wyskakuje "Błąd Przetwarzania". W pogramie Kies jest wszystko dobrze pokazuje nowe i aktualne oprogramowanie i mam XEO.

Edytowane przez kurek99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób tak jak pisze Tomek wyżej. Ja wracając do stocka z HD Revolution kiedyś zrobiłem tak jak on napisał i wszystko ok. Wszędzie status official, licznik 0 i stan urządzenia normalny. OTA działa, Kies działa.

http://forum.android.com.pl/f729/kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei-336318/ od pkt 8 działaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi