Skocz do zawartości
pablos2605

Huawei Y300 - zdjęcia do kontaktów oraz kopia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdy musiałem ponownie ustawiać kontakty, zauważyłem, że zdjęcia przypisane do kontaktów nie pokazują się w trakcie połączeń.

Według informacji odnalezionych w sieci zdjęcia muszą być przypisane do "kontaktów na koncie telefon". Tak zrobiłem - nadal nic.

Dla zobrazowania: w zakładce "Kontakty do wyświetlenia" są u mnie 3 opcje: telefon, SIM, Google.

Jakkolwiek by nie ustawiał (tak mi się przynajmniej zdaje) - zdjęć nie widać.

Co z tym można/trzeba zrobić?

Przy okazji drugi temat - w jaki sposób bezpiecznie zarchiwizować kontakty? Myślę tutaj o eksporcie w formacie np. XLS, VCF

Jak próbuję korzystać z opcji "Zarządzanie kontaktami - eksportuj na nośnik, to zapisuje mi plik w formacie *.vcf na karcie w telefonie. Jednak jak do niego zajrzeć, jest tylko jeden kontakt...

Edytowane przez pablos2605

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam trzymanie kontaktów na serwerach Google. Moim zdaniem to najlepsza kopia zapasowa. Za pomocą komputera można łatwo uporządkować kontakty w Gmail i przypisać im wszystkie dane, w tym zdjęcia (oczywiście można to zrobić również w telefonie). Można również wtedy łatwo eksportować kontakty do pliku. Automatyczna synchronizacja aktualizuje kontakty w telefonie i widoczne są przypisane zdjęcia. Już od ponad 2 lat nie mam żadnego kontaktu zapisanego na karcie SIM i z powodzeniem korzystam z rozwiązania Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Polecam trzymanie kontaktów na serwerach Google.

Konto na Google mam i mam tam wszystkie kontakty. Robi się "pod górkę", jak chcę je jakoś wyeksportować.

Plik w formacie CSV i XLS jakoś "dziwnie" wygląda, ale chyba są tam wszystkie dane, jakby co. Gdy próbuję z vCard - zapisuje mi (tak mi się zdaje) tylko jeden kontakt...?

Ale to pół problemu. Drugie pół to wspomniane kłopoty z przypisaniem zdjęć do kontaktów. Po różnych próbach osiągnąłem jakiś sukces, choć nie wiem, czy znam odpowiedź. Otóż telefon zaczął mi pokazywać zdjęcia, gdy usunąłem z pola numeru "+48". Na razie zadziałało prawie wszędzie (potrzebowałem na razie kilku zdjęć, więc tylko było kilka prób).

Ale słowo "prawie" jest uzasadnione, bowiem nie mogę tego samego uzyskać w przypadku numerów stacjonarnych. Jak bym go nie zapisał , to nadal telefon zdjęcia do nie go przypisanego nie pokazuje.

Trzecie pół problemu to pytanie: co jest punktem odniesienia w synchronizacji kontaktów - te w telefonie, czy te na koncie Google? Pytam, bo nijak nie mogę zrozumieć zależności, Wczoraj uzupełniałem kontakty w adresy e-mail, porządkowałem, itd. później włączyłem w telefonie synchronizację kontaktów i niby poprawki pojawiły się w telefonie, ale nie wszędzie. Nie rozumiem...

---------- Post dołączono o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Ale słowo "prawie" jest uzasadnione, bowiem nie mogę tego samego uzyskać w przypadku numerów stacjonarnych. Jak bym go nie zapisał , to nadal telefon zdjęcia do nie go przypisanego nie pokazuje.

Bingo! Po napisaniu tej wiadomości sprawdziłem najbardziej absurdalne (przynajmniej dla mnie) rozwiązanie: do numeru stacjonarnego dodałem ..."+48". I po wybraniu tego numeru zdjęcie się pokazało!? Bardzo dziwne ...

Edytowane przez pablos2605
    Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Może masz dwukrotnie zapisany ten numer? Nie widzę innej możliwości.

A co jest punktem odniesienia? Ciekawe pytanie. Ja zawsze jak zmienię w komputerze to kontakty aktualizują się w telefonie po kilku chwilach. W drugą stronę jest identycznie. I na karcie ani w telefonie nie mam zapisanych żadnych kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Może masz dwukrotnie zapisany ten numer? Nie widzę innej możliwości.

Tak, kontakty mam zapisane i na karcie, i w telefonie. To efekt przejścia z telefonu "normalnego" na smartfon. Najpierw były kłopoty z przerzuceniem kontaktów (pisałem gdzieś o tym). Później obawa, że w ogóle je stracę. Trzymanie kontaktów na Google - hm, jakoś tak nie mogę zaufać temu rozwiązaniu.

I w ten oto sposób powstał potrójny zapis.

Zakładałem zresztą, że tutaj musi być problem, choć i tak mnie to dziwi. Bowiem jest opcja "zarządzaj połączonymi kontaktami", więc urządzenie powinno bez trudu te relacje między kontaktami wyłapać. A zrobiłem dokładne połączenie wszystkich kontaktów. I klapa.

w efekcie - te kontakty, na których mi zależało (by mieć do nich zdjęcia), usunąłem wszędzie i wpisałem na nowo ręcznie. I w ten sposób nie ma teraz z nimi problemu.

A co jest punktem odniesienia? Ciekawe pytanie. Ja zawsze jak zmienię w komputerze to kontakty aktualizują się w telefonie po kilku chwilach. W drugą stronę jest identycznie. I na karcie ani w telefonie nie mam zapisanych żadnych kontaktów.

Otóż normalna synchronizacja, taka w komputerze działa na zasadzie "obustronnej". Czyli dokonuje się porównanie dwóch katalogów i w sytuacji różnic pyta, co ma zrobić, tzn. który nadpisać. W Huawei nie wiem jak to działa, ale na pewno nie tak jak np. synchronizacja w Total Commander, czy w aplikacji FreeFileSync (nota bene całkiem wygodnej).

I zauważyłem wspomnianą zależność, że jak zmianę zrobiłem w kontaktach na telefonie, to była ona widoczna na Google. Gdy dokonałem zmian w kontaktach na Google, to niekoniecznie wszystkie zostały zmienione.

Pewnie, gdyby nie było w ogóle kontaktów w telefonie i dokonałbym transferu z Google, problemu by nie było...

Ale to pokazuje ograniczenie dla sytuacji, kiedy chcemy to robić od pewnego momentu, od pewnego stanu, gdy już są jakieś kontakty w różnych miejscach (SIM, telefon, Google) i bazy chcemy połączyć. Wówczas Huawei głupieje, co widać choćby po sposobie zapisu numeru telefonu - "standardowo" zapisuje rozdzielając w numerach tel. kom po trzy cyfry (automatyczną spacją), ale czasem tego nie robi... Do momentu, aż nie usunę całości kontaktu i nie wpiszę go odnowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sposób zapisu nie ma tu znaczenia. W opcjach wyświetlania kontaktów mam na sztywno ustawione kontakty z Google (tylko tam je przetrzymuję) i zawsze nowe kontakty tam zapisuję (opcja automatycznie się wybiera podczas dodawania kontaktów i nie muszę jej zmieniać). Pamiętam kiedyś miałem też na karcie SIM, jeszcze w starym Samsungu, i powodowało to problemy. Nie mogłem ich wyszukiwać przez dialer, w aplikacji SMS wyskakiwały mi wszystkie możliwe numery.

Uważam że kontakty Google to naprawdę dobre i uniwersalne rozwiązanie. Można też trzymać kontakty w telefonie (działa szybciej niż SIM, nie trzeba odczytywać z zewnętrznej pamięci) jednak zgubienie czy kradzież telefonu pozbawiają nas wszystkiego. Najważniejsze to właśnie nie dublować kontaktów na SIM, Telefonie i Google. Trzymać się jednego rozwiązania, zrobić porządek.

Jakiś czas temu też miałem problem ze starszą Nokią i multum kontaktów na SIM i w telefonie. Jednak udało się wszystkie kontakty wyeksportować do jednego pliku przez jakiś "Nokia Suite" a potem zaimportować wszystko przez przeglądarkę do kontaktów Google.

Edytowane przez kazik1902
    A kogo to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytania :)

wrzuciłam listę kontaktów na konto google, czy mogę teraz bez obaw usunąć numery z karty sim i pamięci telefonu? mam zaznaczoną opcję by wyświetlało mi kontakty z google. w liście kontaktów wyświetlają się normalnie zdjęcia, ale w smsach ich nie pokazuje? w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    juurek

możesz robić kopie i inne rzeczy na PC zobacz program FJ Software Development

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi