Skocz do zawartości
marekgali

Naprawa przycisku pilota w nieoryginalnych słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem napisać o swoich odkryciach co do słuchawek w naszym Galaxy S a mianowicie tym iż nie działa nam przycisk pilota na innych słuchawkach (odbierania połączenia, przełączania utworów muzycznych)mi właśnie zależało na tym drugim bo słuchawki które dostajemy oryginalnie są niestety kiepskiej jakości(dźwięk mp3 i nie tylko) natomiast mam inne słuchawki od kilku telefonów z nich najlepiej grają te od poprzedniego Galaxy i7500 lecz po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje i tu problem z którym sobie poradziłem, niestety musimy ingerować w elektronikę słuchawek tak więc uda nam się tylko w przypadku gdy „pilot” jest wielkości przynajmniej 3 cm x1cm w mniejszym nic nie przylutujemy-oczywiście wskazana przynajmniej średnia znajomość elektroniki. Właśnie taki pilot miałem w poprzednich słuchawkach sprawdzi się tez ta metoda przy większych słuchawkach nausznych itp. bo ich plioty są najczęściej kilku centymetrowe a więc do rzeczy :

końcówki są we wszystkich słuchawkach do telefonu (4 piny) tak samo podłączone w Galaxy S jednak zastosowano rezystancję tych połączeni i w tym problem :

92dcea97.jpg

-między zaznaczonymi pinami w normalnych słuchawkach nie ma połączenia elektrycznego w słuchawkach od Galaxy S jest połączenie o rezystancji 800-900 ohm

- w normalnych słuchawkach miedzy tymi pinami po naciśnięciu przycisku pilota jest zwarcie (0 ohm ) w naszym Galaxy - 290 ohm

I te właśnie różnice sprawiają ze nam inne słuchawki nie działają (pilot)

Jak temu zaradzić musimy otworzyć obudowę pilota słuchawek znaleźć przewód „mikrofon- przycisk” odlutować od płytki miedzy nim a płytką wstawić rezystor 300 ohm (ja dałem 330) i miedzy tym przewodem a masą dajemy rezystor 800-900 ohm( ja dałem 1kohm) próbowałem z jednym rezystorem i nie działa –nieprawidłowy sygnał dla telefonu

skąd wziąłem rezystory? otóż wyjąłem je z uszkodzonego pilota zdalnie sterowanej zabawki mojego syna są to akurat malutkie rezystory mieszczące się w pilocie, możemy taki rezystor poszukać miernikiem lub też po odczytaniu kodów paskowych całość wygląda tak

iFotos.pl - najlepszy darmowy hosting zdjęć i obrazków!

ktoś pomyśli znowu jakieś rezystory wystarczy mi lutowania aby wejść w combo ale jednak trzeba samsung nam właśnie tak zafundował ze cześć trybów uruchamia się rezystancją w słuchawkach niestety też jeżeli nie chcesz lub nie potrafisz nie musisz się w to bawić ja siedziałem nad tym dwa dni i rozgryzłem ten temat

ps. dodam ze pilot wygląda trochę fatalnie bo otwierałem go wczesniej bo ułamał mi się kabelek przy pilocie

Lub prościej na płytce jest oznaczenie „GND” to jest masa i oznaczenie „M” to jest przewód od przycisk

-miedzy M(przewód) a GND dajemy rezystor 1 kohm

-miedzy M(przewód) a M na płytce rezystor 300 ohm

Zrobione

Edytowane przez marekgali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory ale słuchawki od Nokii 5130xm wraz z pilotem działają na SGSie normalnie, testowałem i nagrywanie z ich mikrofonu też działa

Natomiast wracając do tematu, dobra robota ale imo wątpię aby ktoś (audiofil) kupował słuchawki z pilotem, gdyż takowy w normalnych słuchawkach nie występuje a nikt nie będzie robił w nich przeróbki bo można coś uszkodzić a po drugie pilot powoduje spadek jakości.

Edytowane przez Bengosha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu mnie zaskoczyłeś bo mam kilka słuchawek i nie działają co do pilota to ja używam do przełączania utworów bo nie zręcznie jest wyciągać go za każdym razem z kieszeni, taki ot kaprys bez pilota też dla mnie słuchawki do bani może ktoś znajdzie się taki jak ja to skorzysta z pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tu mnie zaskoczyłeś bo mam kilka słuchawek i nie działają co do pilota to ja używam do przełączania utworów bo nie zręcznie jest wyciągać go za każdym razem z kieszeni, taki ot kaprys bez pilota też dla mnie słuchawki do bani może ktoś znajdzie się taki jak ja to skorzysta z pomysłu

Jak masz ulubioną składankę czy album to ja zapętlasz + ustawiasz losowe i jazda, wtedy nie trzeba nic przełączać.

Co do tematu to jest spoko ale ma sens tylko przy zestawach słuchawkowych (także innych marek), lutowanie pilota z mikrofonem i jacka z 3 kanałami i masą raczej wiąże się z wymianą całego kabla w przypadku np CALi (lub innych markowych słuchawek audiofilskich) a wątpię aby ktoś sobie na to pozwolił (także na straty w jakości).

btw. wcześniej nie sprawdzałem jaki zestaw dorzuca nokia do 5130XM ale teraz znalazłem i jest to Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia WH-102 (są jeszcze inne, prawie identyczne ale mogą mieć niekompatybilny pilot z SGSem) więc jeśli masz możliwość to sprawdź ale u mnie one działają bez problemu z SGSem (a Nokia leży w Nokia CARE xD)

łap img

R6_WH-102_240x240.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i rację masz bo samemu bym nie rozwalił słuchawek za kilka stówek czyli jakieś firmowe, ten pomysł dotyczy raczej tych słuchawek z zestawu bo w większości są niekompatybilne piloty jak coś istnieje szansa zrobienia tego tych słuchawek o których piszesz nie mam zato mam jeszcze od kilku samsungów i żadne nie działają w takim przypadku jak się ma trochę chęci i umiejętności można je zrobić kompatybilne, pilota otwiera się delikatnie podważając bez problemu i z powrotem na klej i nie ma śladu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi