Skocz do zawartości
matuszb1

SOLO launcher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem dzisiaj bardzo fajny launcher, a co ważniejszy darmowy:)

kilka słów o launcherze :

"Solo Launcher Free to jeden z najszybszych Launcher Android dla gier i aplikacji!

Jest szybki, stabilny, wysoce konfigurowalny aplikacji launcher do domu, który pomaga tworzyć fascynujące doświadczenie dostosowanego ekranu głównego na urządzenia z systemem Android. Pobierz teraz!"

Link do marketu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=home.solo.launcher.free&hl=pl

Zrzuty ekranu:

post-66289-1425573005811_thumb.jpg

post-66289-14255730057215_thumb.jpg

post-66289-14255730057529_thumb.jpg

post-66289-1425573005776_thumb.png

Edytowane przez wizjon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale w chwili obecnej jest kilka błędów które nie pozwalają mi jeszcze w tym momencie na przesiadkę z Apexa. Nie wszystkie elementy są dopasowane do ekranu mojego Desire C, podgląd folderu ucina mi pierwszy wiersz ikonek, w szufladzie aplikacji tekst wchodzi na ikony, nie da się ustawić ikony dla całego folderu, a z mniej ważnych rzeczy braku mi powiadomień o nie przeczytanych z Textra sms (chociaż nie wiem czy to wina Launchera)

Na plus zasługują za to wbudowane widgety, ten od task killera bardzo mi się spodobał. Również opcja "szybkie wybieranie" (Plansza z przyciskami do wi-fi, gps i innych skrótów znana z androidów 4.2 jeśli się nie mylę) którą można umieścić w powiadomieniach to fajna sprawa, szkoda tylko że po wybraniu opcji i cofnięciu nie przenosi nas do ostatnio używanej aplikacji, a do pulpitu :(

Launcher ma jako opcjonalny swój własny ekran blokady, fajnie, ale skróty są umieszczone na stałe bez możliwości konfiguracji, a tła nie da się zmienić.

To tyle co zaobserwowałem póki co, czekam na dalszy rozwój aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ewabem5
    Jest szybki, stabilny, wysoce konfigurowalny

potwierdzam - bardzo bobry launcher, mnóstwo ustawień, nie zacina się i jest bardzo szybki

@edit

widget killera non stop pokazuje mi 306/965 ramu - błąd

Edytowane przez ewabem5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tujek

wigeta wywaliłem, jedyne zastrzeżnie do lanchera to po ostatniej aktualizacji musiałem wyczyścić wszystkie ustawienia bo przestał wyświetlać programy w szufladzie. A tak to super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ewabem5

@up

nie trzeba czyścić ustawień ...

wchodzisz w "ustawienia solo" i "uruchom ponownie" - wszystko zachowane i gra gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie może ktoś ja zrobić by górny pasek ten rozsuwany gdzie jest godzina zasięg itp był zawsze widoczny ? bo u mnie jest tylko jak wejdę w jakąś aplikacje typu sms czy ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że przypadkowo kliknales "wylacz pasek"

Aby go włączyć sprawdź akcje launchera. 2 czynności sa nazwane tak samo(wysuną pasek powiadomien) sprawdź obie, jedna z nich powinna włączyć ten pasek

---------- Post dołączono o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

A teraz moja krótka refleksja nt. Tego launchera.

Wyglądem nie różni się od Nova i Apex. Jest w pełni darmowy i posiada płatne funkcję w/w launcherow(np. gesty, ukrywanie aplikacji).

Duża możliwość konfiguracji przez skórki, tapety, ekran blokady. Przejrzyste i intuicyjne menu ustawień. Ciekawy jest widget pogodowy(wg mnie trochę za duży) oraz task killer(pokazuje z małym błędem), jak również skrót szybkiego uruchamiania do paska powiadomien. Nie rozumiem też dlaczego usługa 'Solo sklep' siedzi cale czas w pamieci RAM.

Niestety jest wolniejszy niż Nova(z której korzystam) jeśli chodzi o otwarcie szuflady i przeskakiwanie między ekranami.

Ostatecznie po kilkudniowej zabawie (szczególnie gestami) Solo launcher jest konkurencyjny z płatnymi zamiennikami, jednak mi zależy sszczególnie na szybkosci działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lupus82

Od dwóch dni mam u siebie solo i moim zdaniem jest najlepszy z tych które testowałem,a testowałem sporo launcherow. W dodatku darmowy. Dzisiejsza aktualizacja dodała przezroczysty pasek powiadomień dla kit kata

Swypnięte z Moto G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktoś sprawdzić czy mając nastawione w "doc" w pasku 7 aplikacji zawsze 1 z lewej aplikacja ginie, nie ważne jaka aplikacje wstawiam po wybudzeniu ginie, jak mam 6 jest ok

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Launcher jest bardzo fajny ale jedyne co mnie w nim boli to, że cały czas jest jego ikonka na pasku powiadomień.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi