Skocz do zawartości
xywameg

Ładowanie zamiennikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Nevill

Mam taką ładowarkę:

post-39325-14255701760769_thumb.jpeg

Telefon się naładował lecz po około 4h, bateria wytrzymała 2.5 dnia. Nie będzie szkodzić motce ta ładowarka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie- słaba zreszta jest ta ładowarka- tylko 0.4A, praktycznie tyle ile z USB

4h to czas OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
veimus

Ja swoją Defy+ ładuje z portu USB umieszczonego w filtrze antyprzepięciowym ;) 5v 1A, używam kabla od Motoroli i Xperii Ray i zawsze ładuje bez problemu, rozpoznaje jako ładowarka sieciowa.

Może w Defy+ usunęli ograniczenia co do źródła zasilania ? Czy ktoś z Defy+ mógłby potwierdzić, że może ładować wszystkim co ma USB ? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gniazda usb 2.0 mają max 500mAh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yazeen

Ja swoja Defajkę w domu ładuję oryginalną ładowarką a do pracy kupiłem w Carrefoure za całe 18 PLN ładowarkę firmy.... Forever, i równie dobrze ładuje telefon.

parametry ładowarki zastępczej:

Input: 100-240V AC, 50/60Hz, 100mA

Outut: DC5.2V-500mA, Max 650mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem jest gdy używa się urządzeń słabej jakości. Ja posiadam 2 identyczne ładowarki samochodowe USB 5V 1A produkcji chińskiej;) Jedna ładuje mi telefon, druga nie. Pierwsza ma na wyjściu 5,07V i ładuje, a druga 5,01V i nie ładuje mi telefonu.

Inne telefony i nawigacje wymagające 5V przez obie ładowarki ładowane są bez problemu.

Jedyny trop jaki znalazłem to:

Defy potrzebuje do ładowania 5,1 V (tyle ma oryginalna ładowarka), większość ładowarek USB ma na wyjściu deklarowane 5V, ale napięcie jest ciut wyższe co nadal zgodne jest ze specyfikacją. Wspomniana w poście wyżej ładowarka ma 5.2V więc też jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ładuje Defaja ładowarką od HTC HD2 znamionowa 1000mA (1A) i ładuje druga od Nexus 7 2000mA (2A).

Problem polega na tym ze jak naładuje phone-a do 100% później zrobię restart bateria jest naładowana w 50% i od nowa Polska Ludowa.

Kupiłem nowa baterie - oryginalna i to samo. Telefon wrocil z serwisu po wymianie głośnika słuchawki nie wiem co o tym myśleć ??

p.s. rom - oryginalny froyo, obecnie Cyanogen10 JB w obydwu przypadkach to samo ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi