Skocz do zawartości
kondis30

A co myślicie o takiej baterii z allegro?

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze sie nie wczytales w aukcje.

wczytałaś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy wpis na tym forum, chociaż Magica mam od 3 miesięcy i jestem tu częstym bywalcem.

Co do baterii to właśnie jestem tą jedną osobą, która zalicytowała na wyżej opisywanej aukcji.

Powiem wam o niej tyle. Wg moich obserwacji wytrzymuje około 180% czasu baterii oryginalnej, czyli wg mnie idealnie, działam na niej 3-4 dni przy dość częstym używaniu, z neta korzystam około 3 godzin dziennie na UMTS, GPS i WIFi wyłączone, wyświetlacz na około 30%. Bateria jest rzeczywiście dużo grubsza (2x), ale ten dodatkowy panel jest o dziwo z bardzo dobrego plastiku, w dotyku jest taki sam jak w oryginalnej obudowie. ładuje się dość szybko (około 3 godzin, może trochę więcej) nie nagrzewa się.

Nie korzystam z niej często ponieważ wolę oryginalną a tą mieć jako zapas lub ewentualnie jak mam przed sobą jakąś podróż dłuższą w Polskę. Jeszcze jedna wada baterii - telefon nie mieści się w oryginalnym pokrowcu niestety :-/

Ogólnie nie żałuję zakupu. Polecać nie będę bo to zależy kto co woli, może lepiej dla niektórych dokupić sobie drugą oryginalną.

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Magica :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lupus

a ja jestem juz tą 2 osobą... polecam. Napisałem juz w wątku o pokrowcu do tej baterii jak trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny

możecie zrobić zdjęcia jak grubo wygląda teki Magic z tą baterią i obudową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny

Rany jaki potwór, chyba kosztem wyglądu i poręczności nie mógłbym tego mieć założonego... Ale to tylko takie moje subiektywne odczucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam się zastanawiałem nad taką baterią, ale dinozaury już dawno wymarły i niech tak pozostanie.

Poszukam drugiej o rozmiarach oryginalnej + kawałek ładowarki i będzie gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę czasu upłynęło od odstatniej wiadomości w tym wątku, w związku z tym mam pytanie czy coś się w tym temacie zmieniło?

Mój problem z baterią poruszałem w wątku:

http://forum.android.com.pl/f103/nae-dzna-bateria-22263/

W końcu chciałbym zaopatrzyć się w dobrą baterie no i czy te z większą pojemnością warto do magica pakować?

Czy też lepiej kupić ori? Czy oprócz wyglądu tracę coś jeszcze w przypadku kupna tej bardziej pojemnej baterii? Czy jest to warte zachodu? A może jest wiecej osób które zainwestowały w te baterie i chętnie podzielą się wlasnymi przemysleniami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej pojemna bateria jest masywniejsza i większa także smartfon przybiera trochę na wadze, ale nie to jest najgorsze. W zestawie zwykle dostajesz nową klapkę z prostej przyczyny, stara jest za mała. I w ten oto sposób dorabiasz się grubaska ;)

Osobiście wolałbym kupić dwie dodatkowe baterie zamiast jednej dużej. Sobie kupiłem zwykłą ze strony batimex + dock ze slotem na ładowanie. Naprawdę przydatna rzecz bo skraca czas o połowę i dodatkowo nie wymaga wymiany co raz. System się sprawdził ostatnio jak sobie podróżowałem z plecakiem po różnych zakątkach polski, gdzie bateria średnio trzymała 6-8 godzin bo było włączone praktycznie wszystko + dodatkowo synchro zegara co 30sekund.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mógłbyś podać ewentualną aukcję?

zbytnio nie wiem jak działają te docki

podejrzewam że swoją dotychczasową baterię wykonczylem tym że często tel... był podpiety pod usb i to jak widać niszczy baterię... bo innej możliwości w moim przypadku nie widzę.... dlaatego jak słyszę dock ze slotem na ładowanie... to jakoś mnie to nie przekonuje...

o tym że tel. będzie grubszy to wiem... .zastanawia mnie bardziej wytrzymałość tej baterii... bo już baterie te są od dłuższego czasu na rynku... i zastanawiam się nad ich jakością... czy to aby nie jest tak... że te wcześniejsze być może nie są jeszcze tak przetestowane i sprawdzone pod wieloma kątami.... a te wychodzące później już są lepszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi