Skocz do zawartości
Petr23

Niski poziom zasięgu podczas noszenia telefonu w etui

Rekomendowane odpowiedzi

Petr23

Witam was bardzo serdecznie mam problem lub pytanko.

A więc chciałem się zapytać jak u HTC jest z zasięgiem? Ponieważ kiedyś miałem htc sensation xl i on niby był sprowadzany, do tego bez oryginalnych słuchawek i zasięg miał koszmarny, myślałem że przez to że ten telefon był sprowadzany więc go sprzedałem.. w między czasie miałem arc s(tu nie narzekałem na zasięg) i takie tam inne telefony, ale po paru miesiącach chciałem znów wrócić do htc, bo coś mnie uwiodło i do beats audio szczególnie że w xl nie było oryginalnych słuchawek.. No więc jak wróciłem tak wróciłem, telefon był zamawiany od producenta z Chin byłem bardzo zadowolony że przyszło szybko i wszystko było tak jak trzeba. Bardzo byłem zadowolony z zakupu ale po kilku dniach gdy w telefonie zrobiłem S-offa, odblokowałem bootloadera, wgrałem 4ext i roota zmieniłem rom to zauważyłem że gdzie zanika mi czasami zasięg to w htc nie mam go w ogóle. Zauważyłem że przy htc jest tak że antena jest połączona chyba z tylną klapką, czyż nie ? Powiem jeszcze że kupiłem sobie gumowe etui.. i jak mam telefon w etui to mam słaby zasięg, a jak zdejmę to się poprawia, czy to możliwe że przez gumowe etui tak trace na zasięgu ?:przestraszony: :(

Edytowane przez Petr23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to jest możliwe, też się z tym spotkałem. Na klapce widać dziurki, możesz sobie sprawdzić co się dzieje zatykając je. Ja zaprzestałem nosić etui, grzał się w nim w lato, zresztą brzydko w etui wygląda, a obudowa w moich rękach jeszcze ani razu nie ucierpiała.

---------- Post dołączono o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Chyba, że masz etui z dziurkami, a nie pełne, jak te: S-CASE HTC SENSATION 4G Z710e G14 etui CZARNE (3541704892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Petr23

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=0abbb3f7cf&view=att&th=1410e66fa4261388&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_hlgz48oa0&safe=1&zw&saduie=AG9B_P8AWJlTYMyP7SLn28WiOeNO&sadet=1379352890037&sads=JCb4ymIukmDC6KV6ORhvGh5XuPE&sadssc=1

Takie mam etui..

mnie bardzo potrzebne to etui bo lepiej mi się w nim trzyma i potrzebne do bracy.

Kolega mówi że może jakby styki podgiął bardziej czy coś? ktoś tak próbował może?

@edit

Chciałem też zaznaczyć że w innych telefonach miałem w pewnych miejscach około 2 kresek zasięgu a teraz w ogóle nawet bez pokrowca.. Czy to możliwe że htc może mieć gorszy zasięg niż pozostałe smartfony?? a może radio jakieś lepsze trzeba wgrać?

Edytowane przez Petr23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest chyba ok, chociaż zobaczyć pełne 5kresek to rzadkość, a mieszkam w mieście. Mam też etui ale takie jak ktoś wyżej pokazał, zz takimi dziurkami - także, z czy bez etui zasięg taki sam jest (3kreski przeważnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Petr23

Ja jak mam etui to mam około 2 kresek(sprawdzam w miejscu gdzie mam niski poziom zasięgu) a jak zdejmę i położę w tym samym miejscu to mam 4 lub nawet 5.. masakra. I nie wiem czy w htc tylna klapka robi za antene czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aluminium w zasadzie blokuje fale, dlatego są dziurki z tyłu obudowy i widać "złącza" do płytki na wewnętrznej części klapki. Mnie właśnie cholera bierze, bo jak trzymam oburącz obrócony telefon, a mam nie najlepszy zasięg WiFi na uczelni to jak zakryję dziurki na górze smartfona to rozłącza mnie albo diametralnie spada prędkość. I jak tu bokiem neta przeglądać nie zakrywając dziurek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi