Skocz do zawartości
TadzikKnox

[Blade] Jak zrobić backup?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z androidem a z doświadczenia wiem, że najpierw trzeba trochę poczytać zanim zacznie się wgrywać nowy firmware/rom.

Niemal każdy tutorial jaki czytałem zaczyna się od słów:

"Uwaga, zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się że masz backup!!"

Czy jednak ktoś mógłby wytłumaczyć jak zrobić backup? Potrzebna instrukcja dla absolutnie początkujących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Izaker

W przypadku wgrywania recovery niejako backup już masz na forum, jest to ROM z Playa oryginalny (z OSF jest na Modaco).

Dla pewności możesz używać laptopa lub netbooka (jak ja :P), więc nawet jak Ci zabraknie energii to flash się uda. Potem jeśli chcesz flashować ROM to przed tym już w Clocwork recovery robisz Nandroid backup w sekcji backup/restore. Masz wtedy taki jakby obraz tego co miałeś, z wszystkimi aplikacjami i ustawieniami jakie miałeś ;)

Mam nadzieję, że pomogłem ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

A co do backupu ustawień, smsów, kontaktów itp. Sprite Backup (płatny) albo osobno SMS backup/restore i kontakty na gmailu. Aplikacje zachowasz Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że przed przystąpieniem do tutoriala Clokwork Recovery, który znajduje się tu na forum nie muszę już niczego backupować skoro telefon nie był jeszcze w użyciu i nie ma mam na nim nawet kontaktow wpisanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc. Mogę teraz zacząć działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat uważam za wyczerpany. Albo nandroid, albo zewnętrzny program typu Titanium Backup.

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x