Skocz do zawartości
darwin4

Kabel USB do ładowarki

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam uszkodzony kable usb do łączenia telefonu z komputerem oraz ładowarką. Czy pierwszy lepszy jaki kupię na allegro (pewnie najtańszy) będzie się nadawał do podpiecia go pod ładowarkę sieciową? Czy ten który daje HTC ma jakieś inne włąściwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Nie ma co oszczędzać na kablach. Te tańsze mogą mieć żyły o mniejszym niż normalnym przekroju (stanowią większy opór elektryczny przy takim samym prądzie jaki może płynąć), wtyki zaś mogą być biedne i mechanicznie nie tak trwałe jak porządne wtyki (mogą się szybciej wyrobić). Poza tym chińczyki lubią oszczędzać na miedzi uwierz mi :)

Dobre także są sprzedawane pod marką Motorola i Nokia. Najlepiej żebyś się rozglądał po sklepach.

Dla 1,5 m kabla dobre będą przekroje przewodów 28/26 AWG lub samo 28 AWG. Ideał do tego by miał ekran zrobiony plecionką (nie powinien być tak samo giętki jak niektóre).

Edytowane przez kiler73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nace

czyli tutaj cena jest adekwatna do jakości (może nie wszędzie)

ale takie najtańsze też działają (oraz nawet jak masz od innego telefonu z andkiem lub noki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze, też jestem za lepszym sprzętem a co za tym idzie nawet kablem do ładowarki. Oryginalny jakie miałem w HTC nadaje się do śmieci. Telefon ładuje się, ale bardzo długo i nie zawsze do pełna. O połączeniu z komputerem nie ma mowy. O co chodzi w przewodach 28/26 AWG lub samo 28 AWG? Jaka jest różnica między jednym a drugim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@darwin4: są to oznaczenia wskazujące średnicę przekroju (podlinkowałem do Wikipedii). Im mniejsze AWG tym większa średnica. Standardowo oznaczenie powinno być nadrukowane na izolacji.

Dzisiaj dostałem kabel 28/24 z plecionką, co mnie trochę zdziwiło.

Edit:

Znalazłem taki wpis na jakimś blogu:

http://voyager8.blogspot.com/2013/04/how-to-choose-good-usb-data-and.html

Edytowane przez tom91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi